Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Efekt jojo

25 paź 2016 - 16:49:17

Dziewczyny mam mega problem, 8 miesięcy temu urodziłam, w ciazy przytyłam 16 kg. W tydzien po porodzie schudłam 10kg, potem zaczelam dietę i schudłam jeszcze 5 kg. Niestety, zmieniłam adres zamieszkania, zostalam sama z dzieckiem ( facet w pracy) i zaczęło sie... brak ruchu, podjadanie i w efekcie przytyłam 5 kg ktore schudłam, ale dzisiaj sie przeraziłam jak zobaczyłam kolejny kg na plus. Tyle wysilku poszło na marne :( załamałam sie i przyznaje bez bicia, jem ciagle jem czy słodkie czy słone. Mam niepohamowany apetyt. Prośba do Was! Wesprzyjcie mnie, powiedzcie jak zaczac z powrotem, czym sie motywować? Facet mój lubi słodkie, tluste słone - wszystko!!! Przez to tez ciezko mi przy dziecku gotować dwa osobne obiady fit dla mnie i "normalny" dla niego :( HELP!!!!

Efekt jojo

25 paź 2016 - 16:58:27

@czokoszok1992 jak to brak ruchu przy dziecku zawsze jest co robic ;), problem jest chyba bardziej w nieregularnych posiłkach. trzeba jesc min, 5 posiłków, mniej a czesciej. Wcale nie musisz rezygnowac z gotowania tyle ze sobie nakładasz mniej i wiecej dajesz warzyw a mniej zawiesistych sosów. idealnym rozwiazaniem sa wszelkie kasze które sa sycace przez co nie ma sie wrazenia że sie zjadło a jedzenie przeleciało.

Efekt jojo

25 paź 2016 - 17:32:55

ja schudłam po dziecku i nawet po porodzie zsunęły mi się biodra .
1 zasada nie jeść to co zostaje po dziecku.
2 wiecej ruchu brac wózek i smigać
3gotuj jemu goyuj sobie - masz czas
4jka on je słodycze to ty jabłko
5 pij kefir z otrębami - na jelita dobrze to robi
6 nie kupuj za dużo
7 unikaj chleba

Efekt jojo

25 paź 2016 - 19:21:05

Wiecie wydaje mi sie ze musze zmienic styl życia na zdrowy, mam dziecko i boje sie ze pierwszym ulubionym posiłkiem synka bedzie czekolada zamiast kalafiorowej :( mam silne poczucie zmiany w zyciu, chce zeby mój facet tez tego chciał ale nie wiem jak go do tego przekonać :( @banach @agata74 dziekuje za wskazówki, od jutra wdrażam w zycie nowe smaki! I mam nadzieje ze w koncu ruszę sie do sportu :)

Efekt jojo

26 paź 2016 - 08:18:27

a dlaczego nie zachecisz swojego mezczyzny do lepszego trybu zycia? ja mieszkam kochana z facetem, ale odrazu wiedzial na co sie pisal jak sie do mnie wprowadzal, znajduje zamienniki np zamiast w soscie tlusta smietana daje 0 % jogurt i dania tez sa smaczne, tak samo do salaty, na sniadanie jemy muslio, mleko tez bardzo chude, duzo jemy salatek z kurczakiem, kurczaka albo dusze bez tluszczu albo smaze na patelni teflonowej z dodatkiem oliwy z oliwek, zamiast makaronu zwyklego jemy pelnoziarnisty, slodycze tylko w niedziele ( wtedy jemy to co chcemy) lody itp, niech Cie wspiera :) ,a potrawy zdrowe tez sa smaczne, dla mnie na pewno sa smaczniejsze niz tluste, ociekajace tluszczem kotlety:) bo kotlety tez moga byc chudsze:) szukaj zamiennikow, kasze tak jak dziewczyny mowia tez sa super:)

Efekt jojo

26 paź 2016 - 11:00:33

Mam podobnie :/ Po drugiej ciąży wszystko ładnie zrzuciłam. Baaa, wyglądałam nawet lepiej niż przed porodem, ale skończyłam karmić piersią (4 miesiące karmienia) i zaczęło się. Słodycze, fast foody (jestem chyba uzależniona od tego), piwko, no wszystko co niezdrowe i kaloryczne. Latem ćwiczyłam i ograniczyłam jedzenie to 2 kg poszły w dół, ale czas mi niestety nie pozwala aby sobie skakać i chudnąć. Jedzenia też nie mogę odpuścić :/

Efekt jojo

26 paź 2016 - 11:16:39

Znam kogos kto schudł w 2 mc 15 kg i trzyma to, ale odstawił wszystko przez co tył. Efekt jojo nie jest z niczego innego jak mylne sądzenie ze jak sie schudnie to nie trzeba sie pilnować.Jak chudniesz i widac efekt to już zawsze musisz pilnowac sie na poziomie wagi jaka po schudnięciu Ci odpowiadała. Odstawił cukier, piwa, i pilnował kalorii.

Efekt jojo

26 paź 2016 - 13:34:48

Cytat
Bellarosaa
a dlaczego nie zachecisz swojego mezczyzny do lepszego trybu zycia? ja mieszkam kochana z facetem, ale odrazu wiedzial na co sie pisal jak sie do mnie wprowadzal, znajduje zamienniki np zamiast w soscie tlusta smietana daje 0 % jogurt i dania tez sa smaczne, tak samo do salaty, na sniadanie jemy muslio, mleko tez bardzo chude, duzo jemy salatek z kurczakiem, kurczaka albo dusze bez tluszczu albo smaze na patelni teflonowej z dodatkiem oliwy z oliwek, zamiast makaronu zwyklego jemy pelnoziarnisty, slodycze tylko w niedziele ( wtedy jemy to co chcemy) lody itp, niech Cie wspiera :) ,a potrawy zdrowe tez sa smaczne, dla mnie na pewno sa smaczniejsze niz tluste, ociekajace tluszczem kotlety:) bo kotlety tez moga byc chudsze:) szukaj zamiennikow, kasze tak jak dziewczyny mowia tez sa super:)
masz racje, czas najwyższy przestać sie oszukiwać i wymyślać argumenty przeciw diecie, ruszam tyłek i do roboty :)

Cytat
kkoolloo91
Mam podobnie :/ Po drugiej ciąży wszystko ładnie zrzuciłam. Baaa, wyglądałam nawet lepiej niż przed porodem, ale skończyłam karmić piersią (4 miesiące karmienia) i zaczęło się. Słodycze, fast foody (jestem chyba uzależniona od tego), piwko, no wszystko co niezdrowe i kaloryczne. Latem ćwiczyłam i ograniczyłam jedzenie to 2 kg poszły w dół, ale czas mi niestety nie pozwala aby sobie skakać i chudnąć. Jedzenia też nie mogę odpuścić :/
wlasnie, najbardziej boli mnie fakt iż nie mam mozliwosc pójść na siłownie czy pobiegać bo nie mam z kim zostawić synka ale na początek moze wrzucę ćwiczenia w domu i zobaczymy jak bedzie mi szło :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-26 13:37 przez czokoszok1992.

Efekt jojo

26 paź 2016 - 14:16:05

nie zapominajacie ze dieta to nie jest umartwianie sie tylko zmiana nawyków zywieniowych i to wystarczy by cieszyc sie zdrowiem i zadowalajaca figura

Efekt jojo

26 paź 2016 - 14:54:29

@agata74 kiedy byłam na duecie czułam sie o wiele lepiej, miałam wiecej energii, planowałam cały dzien i cieszyły mnie gubione kg. Żałuje strasznie ze to zaprzepaściłem, ale poniosę sie po tej małej porażce na pewno :)

Efekt jojo

26 paź 2016 - 15:04:55

Efekt jojo jest najgorszy :/

Efekt jojo

26 paź 2016 - 15:12:14

Cytat
czokoszok1992
@agata74 kiedy byłam na duecie czułam sie o wiele lepiej, miałam wiecej energii, planowałam cały dzien i cieszyły mnie gubione kg. Żałuje strasznie ze to zaprzepaściłem, ale poniosę sie po tej małej porażce na pewno :)
dieta to jest zmiana nawyków a dosc czesto dieta to uwazamy te wszystkie pseudo odchudzanie na kapuscie, dieta cambridge itp. posiłki musza byc zbilansowane i dostarczac wszystkich niezbednych składnikow w tym tłuszcze bo wiele witamin by sie przyswoic potrzebuja tłuszcz. wiec za miast jesc np. 4 jogurty 0% zjedz jeden a normalny. jesc trzeba mniej a czesciej. ja sie ostatno załamałam jak przeczytałam ze aby dostarczyc organizmowi wystarczajaca ilosc wit c to z obecnych odmian jabłek trzeba by zjesc ich conajmniej 20, gdzie przy starych odmianach jabłek wystarczały 2-3 jabłka. ja jestem przerazona jakoscia produktów, bo jak tak dalej pójdzie to wyginiemy albo bedziemy garciciami jesc chemiczne suplementy.

Efekt jojo

26 paź 2016 - 16:40:56

@agata74 to troche przerażająca wizja dla naszych dzieci :( wlasnie zaopatrzyłam sie w kasze jaglana, moja ulubiona, jogurty naturalne, twarożek, warzyw tonę, woda mineralna na początek. Musze opracować tygodniowe menu. Jakies pomysly? :)

Cytat
norwegia
Efekt jojo jest najgorszy :/
wrecz dobijajacy :(

Cytat
gretastyl
Znam kogos kto schudł w 2 mc 15 kg i trzyma to, ale odstawił wszystko przez co tył. Efekt jojo nie jest z niczego innego jak mylne sądzenie ze jak sie schudnie to nie trzeba sie pilnować.Jak chudniesz i widac efekt to już zawsze musisz pilnowac sie na poziomie wagi jaka po schudnięciu Ci odpowiadała. Odstawił cukier, piwa, i pilnował kalorii.
święta prawda !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-26 16:42 przez czokoszok1992.

Efekt jojo

26 paź 2016 - 17:24:17

ON je w miare normalnie ale ograniczyl co tluste max 2 x w tyg takie, piwo, i cukier praktycznie do zera to wystarczy :)i nie jejsc na noc.

Efekt jojo

26 paź 2016 - 19:46:31

Cytat
gretastyl
ON je w miare normalnie ale ograniczyl co tluste max 2 x w tyg takie, piwo, i cukier praktycznie do zera to wystarczy :)i nie jejsc na noc.
postanowiłam sobie nie jesc po 19, juz byłam na diecie gdzie trzymałam sie ćwiczeń i zaplanowanej diety przez 5 tyg schudłam i swietnie sie czułam, oby ten stan powrócił! :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Od czego zacząć odchudzanie?