Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Niedobór żelaza. Co jeść?

28 lut 2016 - 17:29:30

Hej dziewczyny. Mam odwieczny problem z niedoborem żelaza w organizmie, co nieustannie dyskwalifikuje mnie w oddawaniu krwi. Lekarz kazał mi jeść dużo sałaty, buraków,wątróbki, pić pokrzywę. Stosuję się do tego, jednak niewiele to daje. Czy możecie polecić mi jakieś skuteczne żelazo w tabletkach? Stosowałam już actiglobin i ascofer. Efekty marne. Może jest tu jakaś farmaceutka?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-29 10:36 przez moderator.

Niedobór żelaza. Co jeść?

28 lut 2016 - 17:43:36

Kochana zeby żelazo dobrze sie wchłaniało to trzeba to popijac sokiem z pomarańczy, bez tego mozesz sobie lykac i nic z tego nie bedzie i pamietaj ze produkty z wapnem tez blokuja wchłanianie zelaza . Tu masz świetny link https://hipokrates2012.wordpress.com/2014/10/25/zwiekszyc-wchlanianie-zelaza/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-28 17:45 przez agata74.

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Niedobór żelaza. Co jeść?

28 lut 2016 - 18:58:10

agata74 dzięki! :)

Niedobór żelaza. Co jeść?

29 lut 2016 - 06:24:16

Sok z buraków tylko zrobiony w domu jak masz sokowirówke. Mojej koleżance nic nie pomogło, uratowała się tym sokiem.

Zrób sobie kuracje poczytaj na necie, moim zdaniem nie ma co jeść chemii,jak możesz w naturalny sposób szybko to poprawić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-29 06:25 przez ankaona91.

Niedobór żelaza. Co jeść?

29 lut 2016 - 08:18:14

to dziwne że lekarz nie przepisał ci lekarstw ...w aptece są różne suplementy

Niedobór żelaza. Co jeść?

29 lut 2016 - 10:41:04

ja mam to samo i musisz jesc duzo watrubki szpinaku buraki a jesli nie lubisz kup w aptece sobie bez recepty tabletki o nazwie szelazo nie sa drogie ale dobre i przed oddaniem krwi bierz tydzien wczesniej i po oddaniu tydzien tak mi powiedzial lekarz chyba ze masz duzo niedoboru bierz caly miesiac albo idz do lekarza rodzinnego on ci przepisze na recepte i muszisz brac 3 miesiace codziennie a potem 2 miesiace przerwy terz tak mam to ci mowie z mojego doswiadczenia pozdrawiam

Niedobór żelaza. Co jeść?

29 lut 2016 - 10:51:36

Miałam kiedyś wynik żelaza 5... teraz 120.A norma jest od 50.
Najlepszy jest lek o nazwie tardyferon.I sok z pokrzywy.

zweryfikowana
Posty: 42
Ostrzeżenia: 2/5

Niedobór żelaza. Co jeść?

29 lut 2016 - 20:50:29

kapsułki o przedłużonym działaniu SZELAZO ;)

Niedobór żelaza. Co jeść?

29 lut 2016 - 20:57:22

Ja mam przepisany kwas foliowy, żeby żelazo lepiej się wchłaniało.

Niedobór żelaza. Co jeść?

02 mar 2016 - 20:50:52

Zawsze jest jakaś przyczyna niedoboru jakiejkolwiek substancji w organizmie. Zazwyczaj jest to źle zbilansowana, nieprawidłowa dieta lub zaburzona praca jakiegoś organu odpowiedzialnego za wchłanianie. Jeśli macie dość spore niedobory żelaza, których nie można uzupełnić dietą, bo to oczywiście byłoby najlepsze, to stosujcie suplementy, które zawierają żelazo hemowe, które jest dużo lepiej przyswajane przez organizm, niż żelazo niehemowe. Do niedawna tez nie miałam zielonego pojęcia, że to ma znaczenie.

Niedobór żelaza. Co jeść?

03 mar 2016 - 00:15:24

Lepiej wchłaniane jest żelazo z produktów pochodzenia zwierzęcego niż roślinnego. Na przykład ze szpinaku nasz organizm przyswaja tylko 1 procent natomiast z wątroby aż 12 procent żelaza. Najwięcej żelaza znajduje się w wątrobie i mięsie. Możemy też dużo go znaleźć w takich warzywach jak fasola, groch, brokuły. Dobrym źródłem są także płatki śniadaniowe i krewetki. Żelazo zawarte w warzywach jest gorzej przyswajane, jednak warzywa mają mniej kalorii. Powoduje to, że możemy je jeść bez ograniczeń. Ważne by pamiętać, że można nawet dwukrotnie zwiększyć przyswajalność żelaza wprowadzając do diety witaminę C.

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 5/5

Niedobór żelaza. Co jeść?

04 mar 2016 - 14:40:50

Może dietetyk ułoży Ci specjalną diete pod uzupełnienie żelaza ? moj zalecił badania DNA z genetic lab , byłam w szoku że takie rzeczy mam w kodzie zapisane. Mało tego dowiedziałam się jakie choroby czy schorzenia są możliwe w moim życiu .. Wiem jedno musze o soebie dbać. Może zerknij na geneticlab.com wiecej się dowiesz :)

Niedobór żelaza. Co jeść?

08 mar 2016 - 11:55:36

Z tego, co mi wiadomo to najlepszym źródłem żelaza, dobrze przyswajanego jest czerwone mięso i wątróbka. Jednak samo spożywanie tych produktów nie przyniesie poprawy w wynikach. Aby żelazo dobrze się wchłaniało potrzebne są inne substancje. Zalicza się do nich witaminy B12, B6, C, E, kwas foliowy oraz miedź, cynk. Gdy borykamy się z niedoborem żelaza lepiej zrezygnować z niektórych produktów albo częściowo ograniczyć ich przyjmowanie. Do produktów, które lepiej unikać zalicza się otręby, herbatę, kawę, czekoladę, mleko i sery.

Niedobór żelaza. Co jeść?

08 mar 2016 - 12:06:05

Jeśli jesteś na przykład wegetarianką możesz zrezygnować z jedzenia mięsa w ogóle, ale trzeba pamiętać o uzupełnianiu niedoborów żelaza, które znajdziesz w warzywach strączkowych, brokułach, groszku.

Niedobór żelaza. Co jeść?

14 mar 2016 - 10:21:45

Ogólnie żelazo dzielimy na hemowe i niehemowe. To lepiej wchłanialne jest w drobiu, podrobach, ale wchłania się w około 20%. Najwięcej żelaza w organizmie mamy z rozpadu krwinek czerwonych, więc poza odpowiednią bogatą dietą w borkuły, nas. strączkowe. Sprawdź w Internecie całą listę ;)
Unikaj herbaty i kawy, wypłukują żelazo z organizmu. Jeśli chcesz pić ciepłe napoje to pij np. herbaty zieloną, czerwoną, biała (zakochałam się w smaku białej!)
http://polki.pl/7-sposobow-na-lepsze-przyswajanie-zelaza,we-dwoje-zyj-zdrowo-zdrowe-rady-artykul,10080604.html
Tu masz ogólnie super pomocny artykuł :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mega prośba o ankietę