Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niedobór żelaza. Co jeść?

25 lis 2016 - 21:48:12

Mnie lekarz polecił chelafer + witaminę C dla lepszego wchłaniania. A z jedzenia to domowy sok z buraków, szpinak i wątróbkę.

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 4/5

Niedobór żelaza. Co jeść?

25 lis 2016 - 22:26:27

bardzo dobry na żelazo jest sok z buraków albo sok z kiszonej kapusty. Koktjle ze szpinaku lub pietruszki i warzyw/ owoców
Oraz oczywiście wątróbka

Niedobór żelaza. Co jeść?

25 lis 2016 - 22:33:11

Brac Falvit (nawiecj zelaza i najlepiej sie wchlania), jesli fasolke, groszek, watrobke

Niedobór żelaza. Co jeść?

15 lut 2017 - 23:26:36

Biovital jest bogaty w żelazo warto rano łyżkę zaserować sobie, oczwyiście wątróbka, kakako z owoców brzoskwinie
morele, jabłka, warzywa fasolka szparagowa, szpinak, brokuły, sałata, buraki :)

Niedobór żelaza. Co jeść?

21 lut 2017 - 15:02:22

Masz rację, ale ja to juz w takim biegu ostatnio, ze nawet jeść zdrowo nie mam czasu, może na wiosnę będzie lepiej, a Biovital znam i owszem mam ten z żelazem i głogiem.

Niedobór żelaza. Co jeść?

21 lut 2017 - 16:08:07

Actiferol 30 mg

Niedobór żelaza. Co jeść?

21 lut 2017 - 16:30:38

ja teraz jem w tej chwili paste z soczewicy z burakami
kupiłam w tesco , przy produktach tofu .
nawet całkiem dobra.

Niedobór żelaza. Co jeść?

21 lut 2017 - 17:59:24

Hej kobietki sama jestem szczupła a ostatnio jeszcze schudłam w ciągu 3 miesięcy prawie 8kg i nadal tracę na wadze chodź jem za 2:( wykryto u mnie Anemię i kwestia żelaza, mój organizm jakoś nie chce go przyswajać ... Na dodatek podejrzenie cukrzycy w organiźmie 133. A co naj gorsze od 9miesięcy mecze sie z nowotworem macicy. ;( .

Niedobór żelaza. Co jeść?

21 lut 2017 - 18:14:49

Mój brzdąc też ma anemię i bardzo ciężko jest podnieść mu ten niedobór (w naszym przypadku żelaza). Podaję mu innofer baby w płynie (jest też innofer dla dorosłych) bez recepty w aptece kosztuje około 25zł do tego lactinea (kropelki wspomagające wchłanianie żelaza). Nasza Pani doktor zaleciła podawać dziecku żółtko jaja, do tego mięso (łopatkę, schab itp)również wątróbkę. Wiadomo kasze różnego rodzaju (głównie jaglana), owoce jabłka, brzoskwinie, truskawki,cytrusy itd, warzywa - groszek, marchew, brokuły itp jest dużo możliwość ale żelazo wchłania się w max 20% , trzeba się bardzo pilnować, żeby nie spożywać produktów w których zawarte są składniki które hamują wchłanianie żelaza. Generalnie jeśli ktokolwiek ma ten niedobór to współczuję! :(

Niedobór żelaza. Co jeść?

24 mar 2017 - 21:28:02

Cytat
ModneZegarki2016
Mój brzdąc też ma anemię i bardzo ciężko jest podnieść mu ten niedobór (w naszym przypadku żelaza). Podaję mu innofer baby w płynie (jest też innofer dla dorosłych) bez recepty w aptece kosztuje około 25zł do tego lactinea (kropelki wspomagające wchłanianie żelaza). Nasza Pani doktor zaleciła podawać dziecku żółtko jaja, do tego mięso (łopatkę, schab itp)również wątróbkę. Wiadomo kasze różnego rodzaju (głównie jaglana), owoce jabłka, brzoskwinie, truskawki,cytrusy itd, warzywa - groszek, marchew, brokuły itp jest dużo możliwość ale żelazo wchłania się w max 20% , trzeba się bardzo pilnować, żeby nie spożywać produktów w których zawarte są składniki które hamują wchłanianie żelaza. Generalnie jeśli ktokolwiek ma ten niedobór to współczuję! :(
Tak i ten sławny szpinak niby bogaty w żelazo, a mało z niego jest wchlłaniane przez organizm, więc przy poważnym braku naprawdę warto zasięgnąc porady lekarza i kontrlować dietę, tak profilaktycznie to dawka jak w tym biovitalu jest wystarczającą chyba suplementacją.

Niedobór żelaza. Co jeść?

25 kwi 2017 - 22:54:10

Długo sie meczyłam z anemią. Brałam różne tabletki nie dośc, że mi nie pomagały to jeszcze źle sie po nich czułam. Ważne jest, żeby pamietać, że nie same żelazo sie łyka. Tak jak piszą dziewczyny trzeba brac jeszcze kwas foliowy i witaminy z grupy B. Ja stawiałam na dietę , buraki, okropna wątróbka ;( piłam tez juz wspomniany biovital. Po syropie nie miałam bólu brzucha. Jak poprawiły mi sie wyniki kupiłam jeszcze kompleks witamin i patrzyłam gdzie jest sporo Żelaza np w witaminach dla mam jest 100% dziennego zapotrzebowania.

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Niedobór żelaza. Co jeść?

30 maj 2017 - 09:51:25

U mnie problemem była przyswajalność żelaza. Dlatego musiałam łączyć produkty z żelazem z tymi, które mają sporo witaminy C.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 2/5

Niedobór żelaza. Co jeść?

18 lip 2017 - 14:52:54

szpinak ma w sobie dużo żelaza :)

Niedobór żelaza. Co jeść?

23 sie 2017 - 15:26:02

Trzeba dbać o dzienne zapotrzebowanie na żelazo, tutaj znajdziecie produkty, które trzeba jeść jak ma się niedobór http://floradix.pl/pl/blog/

Niedobór żelaza. Co jeść?

23 sie 2017 - 16:27:44

Wraz z żelazem przyjmuj witaminę C :) Pomaga wchłaniać żelazo. Nie faszeruj się niepotrzebnie tabletkami. Organizm się do nich przyzwyczaja i potem nie chce mu się pracować nad wyciąganiem żelaza z jedzenia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Od czego zacząć odchudzanie?