Obecnie rozmawiamy o:

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

odzież robocza online

wczoraj o 12:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 11:40:56

Wiele osób zdrowy tryb zycia, czyli ćwiczenia, zdrowe regularne posiłki kojarzy tylko z odchudzaniem a przecież to powinien być styl życia każdego z nas, również osób szczupłych;)
Dlatego chciałam abyście napisały jak w waszym przypadku zmiana złych nawyków na zdrowy tryb życia wpłynęła na ogólne samopoczucie i zdrowie:)
w moim przypadku zmiany te były bardzo duże: wcześniej byłam ciągle śpiąca, bez energii do zycia, miałam problemy z zaparciami, bez powodu bolał mnie brzuch, do tego miałam trądzik i matowe, łamiące się włosy. Miałam też skłonności do anemii i kiepską morfologie krwi. Odkąd prowadze zdrowy tryb życia wszystkie te problemy zniknęły - mam pełno energii, żadnych problemów z brzuchem, idealna morfologia i inne badania. Przez całą zimę nie miałam nawet przeziębienia. Do tego mam gładką cere bez żadnych pryszczy, lśniące włosy i twarde paznokcie:)
Pewnie mój wpis brzmi jak reklama ale tu nie ma czego reklamować;) Myslę że warto wprowadzić pewne zmiany do swojego życia a organizm na pewno się nam za to odwdzięczy:)

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 11:46:12

A masz może jakieś fajne przepisy na koktajle owocowe? właśnie ostatnio zastanawiałam się nad tym, że mogłabym zmniejszyć ilość jedzonych słodyczy i nałogowego picia kawy i zamiast tego pić koktajle owocowe, może poprawiłoby to moją cerę skłonną do trądziku i przetłuszczające się włosy.. bo jeżeli chodzi o odżywianie to staram się jeść rozsądnie, chodzi głównie o te przekąski w ciągu dnia..

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 11:46:19

Prowadzę dość długo zdrowy tryb życia i faktycznie odczułam różnice. Podobnie jak ty energia, brak zaparć i wzdęć, chęć do działania, lepsza organizacja czasu. Właściwie to chciałam sie po prostu odchudzić. Teraz jeszcze walczę i w końcu udalam sie do dietetyka, który mi pokazał gdzie robię błąd, jadłam za mało kalorii!!!! Mój organizm nie ma już siły spalać tkanki tłuszczowej. I dostałam skierowanie na badania hormonów.
Rownież polecam wyrzucić śmieci z kuchni, chemię i sól. Łatwo sie mówi i jest to drogie? Policzcie sobie, ile kasy wywalanie na niepotrzebne chipsy, ciastka, colę i te kasę przeznaczenie na sezonowe warzywa, wodę i herbatki. :)

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 11:52:37

Od jakiegos czasu odzywiam sie zdrowo , wrecz patrze na wszystko co jem .

Moja jakosc zycia poprawila sie diametralnie.

Bardzo dobry serek homogenizowyany :

Serek homogenizowany naturalny tak 0,3% tluszczu
miarka odzywki bialkowej smak czekoladowy lub orzechowy
wiorki kokosowe
banan
jogurt naturalny

super polecam!!

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 11:54:46

Myślę że już samo ograniczenie słodyczy wpłynie dobrze na cerę. Ja dawniej miałam straszny problem z trądzikową, tłustą cerą i tłustymi włosami. Akurat na to dobre są produkty bogate w witaminę B. Polecam bardzo owsiankę - gotujesz z mlekiem przez 5-10 minut, potem dodajesz kilka orzechów i np. banana - to jest bomba witaminowa dodająca energii a do tego świetnie wpływa na cerę i włosy:) Natomiast na ogólny wygląd cery polecam sok z marchwi ale świeżo wyciskany najlepiej:)

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 11:59:41

Upstream kawę możesz spokojnie zastąpić zielona herbata;) ma działanie pobudzajace i oczyszcza organizm a jest napewno dużo zdrowsza niż kawa..niestety nie można słodzić ponieważ traci swoje właściwości..ja właśnie ja popijam:) mżna się przyzwyczaić a i smakowo jest wybór;)

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 12:08:07

Ja bardzo chciałabym zacząć prowadzić zdrowy tryb życia, mam właśnie takie problemy jak Ty tu wymieniłaś, w domu używa się dość dużo soli, maggi itp rzeczy do gotowania, a że niedługo będę mieć swoją kuchnię i można powiedzieć, że zaczynam nowy rozdział w życiu dlatego chciałabym to wszystko zmienić, na razie zupełnie nie wiem jak, potrzebuję rad co wyeliminować, co wprowadzić, muszę poszukać różnych przepisów no i zacząć coś się ruszać:)

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 12:09:47

A macie jakieś sposoby na wzdęcia? Bo dokuczają mi mimo zdrowego trybu życia :/

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 12:11:30

u mnie odkąd zaczęłam jeść sałatki owocowe pić koktajle i soki które sama przyrządzałam to już ie jestem senna więcej energii itp to że ktoś ćwiczy zdrowo się odżywia nie oznacza od razu diety i że chudniesz ja jestem chuda ale ćwiczę dla wzrost mięśni np zdrowe żarcie odbija się na tym jak się czujemy przede wszystkim spróbuj przez jeden dzień jeść słodycze tłusto i niezdrowo zobaczysz jak będziesz się czuła w ciągu dnia ,w drugi zacznij od owsianki owoców sałatki na obiad lekkiego mięska jest różnica sama wiem po sobie:)
she22 to musisz jeść cos nie tak jak masz wzdęcia co zajadasz napisz?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-09 12:15 przez edekzkrainykredek2.

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 12:25:13

Ja ostatnio będąc na feriach kilka dni poza domem jadłam mniej zdrowo i od razu to odczułam. Byłam taka "zamulona" i od razu problem z zaparciami.
Co do wzdęć - można pić ziołowe herbatki, mnie pomaga rumianek w takiej sytuacji:)

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 12:29:28

Ja włąśnie startuję ze zdrowym trybem życia, żeby schudnąć. A dlaczego chcę schudnąć? Żeby uniknąć cukrzycy, miażdżycy, zawału itp. Zrezygnowałam ze "sztucznych" słodyczy, chipsów, pizzy itp. Jem jogurty, musli, owoce.
Zaczełam chodzić na siłownię i biegać :)
I czuję się lepiej niż wcześniej, przede wszystkim zaczynam coraz bardziej lubić siebie samą :)

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 12:33:06

Ja póki co, pomału, przekonuję się do tego, by zacząć o siebie dbać właśnie zdrowym stylem życia. Ale ciężko do tego się przekonać, gdy lubi się wszystko mieć szybko, szybkie jedzenie, itd.

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 12:35:28

oj to ci będzie ciężko jesteśmy i czujemy się jak to co jemy jeśli je się w mc donald jesteśmy takim samym syfem jak tam podają :) ja już od dawna skończyłam z syfiastym żarciem ciężko mi bo lubię słodycze ale też je ograniczam cukier ogólnie:)

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 12:37:38

Mi się zagęściły włosy, wyładniała cera i ogólnie czuje się lżej. Ale jeśli chodzi o senność niestety dalej jestem ciągle śpiąca mam słabe krążenie. Jem dużo warzyw, owoców, jogurtów ryb itd. Ale oczywiście nie daje się zwariować jakąś jedną czekoladę od czasu do czasu zjem :) no i ćwiczę z Chodakowską :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-09 12:39 przez xdsylwkaxd.

Zdrowy tryb życia:)

09 mar 2014 - 12:41:28

podam ci przepis na bombę witaminową płatki górskie tzw owsiane podpraż je na patelni bez tłuszczu bez cukru,wystudź pokrój drobno kiwi banana pomarańczę co tam lubisz ze świeżych owoców dodaj jogurt naturalny pysznie zdrowo i strasznie mnie stawia na nogi jem po bieganiu jak jestem zmęczona za chwilę zmęczenie przechodzi może spróbuj :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ile ma kcal??