Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 447
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
nemezis8
Jabłkowy ponoć jest dla zdrowia nieszkodliwy, o ile rzeczywiście jest to ocet jabłkowy, a nie spirytusowy, bo spirytusowy zabija czerwone krwinki i w ten sposób można się nabawić anemii i innych paskudztw. Nie lepiej zapytać po prostu farmaceutę? Albo lekarza? Może lekarz stwierdzi, że wcale nie potrzebujesz odchudzania

Właśnie moja siostra jest farmaceutką i twierdzi, że ocet jabłkowy wytwarza za dużo kwasu żołądkowego.

Ja stosowałam dosyć długo i powiem że efekty były zauważalne i to bardzo. Pierwszy raz rano na czczo (1-2 łyzki na pół szklanki wody) potem przed obiadem i mozna na noc. Przede wszystkim hamuje apetyt, zmniejsza ochotę na słodkie nawet na moją ulubioną pepsi. Zauważalne jest to juz po kilku dniach, z czasem łapałam się na tym że nałozyłam sobie obiad bądź śniadanie, cokolwiek, porcję taką jak zawsze a zdjadam z tego połowę. Zaczyna się chudnąć bo zjada się połowę z tego co do tej pory, pisze to po to aby ktoś nie pomyślał że ten ocet ta jakiś złoty środek :D Poptrostu zaczynasz jeść mniej i chudniesz ale na to już trzeba poczekać parę tygodni.....

a jesli chodzi o to czy jjest zdrowy to pewnie że tak!! jeśli jest robiony NATURALNIE nie na bazie octu spirytusowego, musi to być fermentacja naturalna najlepiej 6%

niektórzy Ci co piszą że nie zdrowy to pewnie chodzi im o tez spirytusowy o SMAKU jabłkowym a to różnica i to ogromna!!! Trzeba czytać etykiety!!!!! Ja piłam chyba ponad pół roku i wszystko ze mną ok!!! i pewnie jeszcze nie raz będę...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-21 18:00 przez loona211.

Cytat
paulinaikamil11
Cytat
nemezis8
Jabłkowy ponoć jest dla zdrowia nieszkodliwy, o ile rzeczywiście jest to ocet jabłkowy, a nie spirytusowy, bo spirytusowy zabija czerwone krwinki i w ten sposób można się nabawić anemii i innych paskudztw. Nie lepiej zapytać po prostu farmaceutę? Albo lekarza? Może lekarz stwierdzi, że wcale nie potrzebujesz odchudzania

Właśnie moja siostra jest farmaceutką i twierdzi, że ocet jabłkowy wytwarza za dużo kwasu żołądkowego.

Przejrzałam teraz kilka stron, w tym jedną prowadzoną przez jakieś siostry z poradami - lecz się sam, na wszystkich twierdzono, że szkodliwy nie jest. Ja jednak bym się nie zabierała za ocet. Ocet to ocet ;/ No i w naszym kraju to niestety nie zdziwiłabym się gdyby do niby jabłkowego dolewano zwykłego ;/ Naprawdę polecałabym inne metody odchudzania

zweryfikowana
Posty: 710
Ostrzeżenia: 1/5

też stosuje ocet jabłkowy pije go 3 razy dziennie. Zmniejsza apetyt i wysmukla sylwetke.

ocet jabłkowy można pić w małych ilościach ale TYLKO rozcieńczony!!

nie ma diety cud czy preparatu cud trzeba jesc zdrowo 5 posilkow dziennie nie opychac sie chipsami, fast foodem i innymi swinstwami .pic duzo wody ktora tez zapycha i cwiczyc . od siedzenia przed tv czy kompem i lykajac tabletki nikt jeszcze nie schudl.

A chciałabym wiedzieć ile z Was stosujących go stosuje go tak naprawdę niepotrzebnie ;/ Jakiś chory kult pięknego szczupłego ciała. Rozumiem, kiedy już naprawdę ma się nadwagę, ale niektóre dziewczyny przesadzają z dążeniem do bycia szczupłymi. Znam mnóstwo dziewczyn o wręcz idealnych figurach, które katują się jakimi dietami, piją ocet itd? I po co to wszystko? Zamiast po prostu siebie polubic?

zweryfikowana
Posty: 710
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
nemezis8
A chciałabym wiedzieć ile z Was stosujących go stosuje go tak naprawdę niepotrzebnie ;/ Jakiś chory kult pięknego szczupłego ciała. Rozumiem, kiedy już naprawdę ma się nadwagę, ale niektóre dziewczyny przesadzają z dążeniem do bycia szczupłymi. Znam mnóstwo dziewczyn o wręcz idealnych figurach, które katują się jakimi dietami, piją ocet itd? I po co to wszystko? Zamiast po prostu siebie polubic?

ale czasem ktoś chce schudnąć po prostu dla siebie żeby czuć się zdrowszym i lżejszym. A ocet jabłkowy ale tylko 6% jest zdrowy, pije go juz bardzo długo i lekarz jest z tego powodu zadowolony bo i jest zdrowy na nadciśnienie i serce.

hej dziewczyny ja pije od tygodnia ten ocet jabłkowy z rossmana i powiem wam ze efekty juz widać :)

ja stosowalam i zaluje jak mozesz nie stosuj tego bo zanikaja krwinki czerwone i mozna dostac nawet bialaczki
kolezance wlasnie to grozilo... odradzam

zweryfikowana
Posty: 710
Ostrzeżenia: 1/5

Polecam książkę Adriana Lukoszka. Tam jest fajnie opisane jak działa ocet jabłkowy. I który kupić bo tylko jeden jest dobry reszta jest nie dobra! Może mieć smak jabłkowy ale jest to ocet spirytusowy, który zabija krwinki takiego nie kupujcie!

zweryfikowana
Posty: 377
Ostrzeżenia: 1/5

Hej Dziewczyny załozyłam ten wątek ponieważ pije ten ocet już 2 tydzień 2 razy dziennie rozcienczam 2 małe łyżeczki w 1/2 szklanki wody i wypijam smak straszny ale da sie znieśc plus tego ograniczam jedzenie i nie jem wieczorami jezdze na roweze :) i zauwazyłam ze po zjedzeniu czuje szybko sytość ;] takze jem mniej , dużo czytałam o nim na różnych forach ale jedni piszą ze dobry pomaga w odchudzaniu drudzy ze zły bo wrzody na żoładku inni ze znakomity i ze dziala takze na włosy pacnokcie i skóre ,odwadnia organizm i oczyscza watrobe dzieki temu lepsze trawienie .

Dlatego pytanie do Was czy stosowała któraś z was ten cud środek ? Jakie były efekty po jakim czasie ? przy jakiej wadze i wzroscie ? Czy pojawiły sie jakieś skutki uboczne? itd ?

Ja naszczescie czuje sie dobrze;p jak narazie ale zauwazylam ze po wypiciu octu a potem po zjedzeniu sniadania zaczyna mnie bolec brzuch i lece do Wc ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-24 09:15 przez madziuszek77.

O tym jeszcze nie słyszałam...

a zeby Cie nie bola po piciu octu? mojej kolezance dietetyczka polecila wlasnie picie octu i jest on bardzo ale to bardzo szkodliwy na szkliwo zebow, staja sie mega wrazliwe...

nic nie widziałam nic nie słyszałam:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie znacie najskuteczniejsze diety ?