Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

Bielizna komplety damskie

dzisiaj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Blog o dietetyce i gotowaniu

15 lip 2013 - 19:59:53

Witam Was moje drogie.. Przychodzę do Was z pytaniem. Właśnie założyłam bloga dietetyczno/gastronomicznego i chciałabym się od Was dowiedzieć jakie macie najczęstsze pytania dotyczące tych działów na które chciałybyście odpowiedzi i porad? Chcę by blog był bardzo poradny dla czytelniczek.

Blog o dietetyce i gotowaniu

15 lip 2013 - 20:05:56

daj linka do bloga :)

Blog o dietetyce i gotowaniu

15 lip 2013 - 20:09:34

www.dietetyczna-iluzja.blogspot.com

lecz podkreślam - dopiero założyłam go i analizuję z jakimi problemami najczęściej się borykacie. Z zawodu kucharz i dietetyk, więc poprzez tego bloga chcę pomóc Wam kobietą chudnąć - w zdrowy i smaczny sposób.

Blog o dietetyce i gotowaniu

16 lip 2013 - 23:02:53

ja kocham przepisy dietetyczne, teraz korzystam z mojanowafigura.pl/przepisy ale przyadlo by sie cos nowego :) kocham ta stronke ale trzeba zmian mi! wiec przpeisy wrzucaj :)

Blog o dietetyce i gotowaniu

16 lip 2013 - 23:08:18

Po pierwsze zmień tlo, bo przeczytalam kilka linijek i zaczely mnie oczy boleć bo wszystko sie zlewa nic nie widac:) a to od razu odstrasza jak sie nie da przeczytac:)

Blog o dietetyce i gotowaniu

16 lip 2013 - 23:14:55

Cytat
julcia1109
Po pierwsze zmień tlo, bo przeczytalam kilka linijek i zaczely mnie oczy boleć bo wszystko sie zlewa nic nie widac:) a to od razu odstrasza jak sie nie da przeczytac:)

Blog o dietetyce i gotowaniu

17 lip 2013 - 00:26:40

To może inną czcionkę zmienię na bardziej wyraźniejszą i większą ?

Blog o dietetyce i gotowaniu

17 lip 2013 - 14:44:01

tło musi być gładkie, nie da sie czytac tekstu na tle w jakaś koronke;/ tego sie naprawde nie da czytac bo bola oczy

Blog o dietetyce i gotowaniu

17 lip 2013 - 18:13:31

Jeżeli chodzi o przepisy to chcę zrobić tak że ze zwykłego przepisu pokażę jak zamienić pewne składniki (i dlaczego) by danie było lekkie, dietetyczne i mało tuczące :)
A kochane co sądzicie o preparatach przeznaczonych dla osób odchudzających się? Szykuję nowego posta i jestem ciekawa jak się on przyjmie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-18 19:49 przez jestemaniolkiem.

Blog o dietetyce i gotowaniu

30 lip 2013 - 11:21:31

Cytat
jestemaniolkiem
www.dietetyczna-iluzja.blogspot.com

lecz podkreślam - dopiero założyłam go i analizuję z jakimi problemami najczęściej się borykacie. Z zawodu kucharz i dietetyk, więc poprzez tego bloga chcę pomóc Wam kobietą chudnąć - w zdrowy i smaczny sposób.

A więc dla mnie największym problemem jest przyrządzanie posiłków, brak czasu, zdolności kulinarnych i pomysłu na coś 'fit'. Na dodatek często w przepisach znajdują się ciężko dostępne składniki (np rozne rodzaje mąk), mieszkam w miasteczku i ciężko coś zdobyć.

Miloby bylo poznac jakies latwe, szybkie i smaczne przepisy dla odchudzających się. Obiady, kolacje, śniadania, przekąski.. :)

Blog o dietetyce i gotowaniu

31 lip 2013 - 17:46:43

Nie wiem czy to też jest w zakresie Twojego fachu, ale mnie najbardziej interesuje jak się motywować by przestrzegać tych zasad. Znać to pewnie większość babek je zna, tylko duża część ma problem by w nich wytrwać. Tylko to już chyba sprawa psychologa :D

Blog o dietetyce i gotowaniu

31 lip 2013 - 17:53:53

mi też się bardzo podoba ten blog,szczególnie lubię oglądać przygotowania potraw step by step ;)

Blog o dietetyce i gotowaniu

02 sie 2013 - 19:31:56

Dziękuję, że mi to napisałaś :) teraz wiem, że najlepiej będzie pisać krok po kroku co i jak przyrządzać. A z motywacją i ciekawymi i prostymi przepisami właśnie zacznę robić posty ;) Niestety ja też mam problem ze zdobyciem składników pełnoziarnistych, bo jestem ze wsi. Lecz ja przeważnie raz w tygodniu idę do Pani która prowadzi sklep i proszę ją by mi tyle i tyle zamówiła danego produktu, ale wiadomo to zależy jakie ma się również kontakty z takimi ludźmi :) Niektórzy nie chcą pomagać i nie akceptują "zdrowych" składników.
Jeżeli chodzi o motywację to ja na przykład w Poznaniu mam grupę kobiet, które wspólnie się motywują w diecie, wspierają, spotykają i razem jadają obiady :) a kobiety w ogóle się nie znały dopiero jak zaczęłam zbierać kobiety na ćwiczenia i biegi by schudnąć i ujędrnić ciało to się poznały, rzuciłam pomysł i same się nakręciły :) ja im podrzucam przepisy a one wspólnie gotują :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-02 20:08 przez jestemaniolkiem.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 1/5

Blog o dietetyce i gotowaniu

02 sie 2013 - 19:38:54

Ja bym chciała zobaczyć rozpiskę całego dnia co jeść by schudnąc

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Blog o dietetyce i gotowaniu

02 sie 2013 - 19:42:12

"a bynajmniej by nie było to nudne"

I już dostałam po oczach.
Ziemniaki polane sosem na śmietanie i kostce bulionowej nie są ani zdrowe ani dietetyczne - przykro mi.

Poza tym - fajne są przepisy krok po kroku ze zdjęciami, ale każdy przepis musi mieć podane składniki w podpunktach, bo po pierwsze nie każdemu się będzie chciało to czytać w całości, a po drugie tak łatwo coś pominąć.

No i to w sumie na tyle.


Aha i ze szklankami mleka się nie zgodzę - nie dość, że kupne mleko jest wątpliwej jakości, to jeszcze większość nie toleruje laktozy, za czym 2 szklanki mleka = sraczka. No i jest to produkt zwierzęcy - jeśli chodzi o ilość białka i wapnia, jest wiele roślinnych zamienników - zazwyczaj lepszych wartościowo. No i nie wiem czemu miałoby służyć picie dwóch szklanek mleka dziennie?
Jogurt o obniżonej zawartości tłuszczu zazwyczaj zapchany jest większą niż normalnie ilością skrobi albo mleka w proszku, trochę lipa, ogólnie mniej tłuszczu = więcej węgli [chyba, że robi się domowy jogurt, to ok].

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak schudnąć w 6 miesięcy ?