Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dieta bananowa- opinie

02 lis 2012 - 23:25:38

myślałam, że epoka kamienia łupanego dawno się skończyła, a jednak ludzie nadal potrafią się cofać w rozwoju i wymyślać takie rzeczy:)

chociaż nie, sory, wtedy ludzie wiedzieli co jeść, żeby przetrwać:D
więc nie wiem do jakiej epoki to porównać:D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-02 23:30 przez pauli05.

zweryfikowana
Posty: 2.406
Ostrzeżenia: 3/5

dieta bananowa- opinie

03 lis 2012 - 12:30:44

zafascynowałyście mnie ;) muszę poszperać i dowiedzieć się więcej. Nie ma po niej efektu jojo?! To niemożliwe wręcz

dieta bananowa- opinie

03 lis 2012 - 20:16:05

Wersja I

Dieta polega na jedzeniu trzy razy dziennie - rano, w południe i wieczorem - porcji muesli. Na drugie śniadanie oraz podwieczorek jemy po małym jabłku. W czasie diety należy pić 1,5 litra wody mineralnej.

Muesli przyrządzamy następująco: 3 płaskie łyżki płatków owsianych, połowa banana, szklanka maślanki (ew. jogurtu naturalnego bez cukru) oraz łyżeczka miodu.

Dieta trwa 7 dni, a jej autorzy obiecują chudnięcie nawet 1 kg każdego dnia.

Pamiętajmy jednak, że takie diety są dobre na oczyszczenie organizmu z toksyn oraz szybką - ale krótkotrwałą - redukcję zbędnych kilogramów.


Wersja II

Jest to dieta trzydniowa, dzięki której możesz zrzucić 3kg. Dieta polega na jedzeniu w ciągu dnia 3 bananów i piciu 3 szklanek mleka. Porcje te dzielimy na cały dzień. W ciągu dnia pijemy około 2 litrów wody mineralnej niegazowanej.

Wersja III

Dietę możemy stosować miesiąc, pozwala ona schudnąć nawet 5-7 kg. Polega ona na jedzeniu przez miesiąc tego samego śniadania - 1 duży banan, lub 2 małe i wypiciu szklanki wody mineralnej, niegazowanej o temperaturze pokojowej. Resztę posiłków komponujemy dowolnie. Nie wolno jeść słodyczy,lodów, pić alkoholu, a nabiał jeść w ograniczonych ilościach



Ja właśnie mam zamiar wziąć się za tygodniową :)

dieta bananowa- opinie

04 lis 2012 - 16:22:31

Możesz spróbować diety Dukana - podobno rewelacyjne efekty.

dieta bananowa- opinie

05 lis 2012 - 10:55:45

nie słyszalam o takiej diecie, ale ponoć piersi się powiększają dzięki spożywaniu dużych ilosci bananów.. :DD

dieta bananowa- opinie

05 lis 2012 - 13:09:02

Cytat
donaa13
byłam na niej ;)
ja byłam na tej trzy dniowej
trzy posiłki dziennie w każdym szlanka mleka i banan. ja miksowalam to i piłam jako koktajl ;)
jakoś wytrzymałam te trzy dni + biegałam i zgubilam 4 kg ;)

a po skonczonej diecie nie wrocily zrzucone kg? bo czytalam sporo opinii na temat tej diety i wiekszosc pisze ze szybko mozna zrzucic zbedne kg ale jeszcze szybciej one wracaja :( jak to bylo u Ciebie?

dieta bananowa- opinie

06 lis 2012 - 15:14:28

Cytat
whatsername87
dziwne szczerze mówiąc, bo banany zwłaszcza te dojrzałe, mają mnóstwo cukru i wysoki indeks glikemiczny przez co odradza sie je ludziom na diecie..

jak dla mnie łatwiej po prostu ograniczyć niezdrowe jedzenie, zacząć jeść więcej warzyw, ruszać się zamiast kombinować z takimi dietami cud;]

Poza tym szybko zgubione kilogramy lubią wracać. Szybka utrata masy ciała nie jest też zdrowa.

Może idź do dietetyka skoro chcesz się tak 'oczyszczać'. Krzywdy sobie nie zrób.

dieta bananowa- opinie

07 lis 2012 - 18:07:30

ŻADNA dieta, która się opiera na jednym produkcie, nie będzie odpowiednia a już na pewno nie - zdrowa.

najlepsza dieta składa się z produktów świeżych, słabo przetworzonych i BOGATYCH w składniki potrzebne do dobrego funkcjonowania organizmu.

Żeby Twój organizm na samych bananach miał mieć dostarczone wszystkie składniki odżywcze, to chyba by to kurde musiał być turbobanan spod Czarnobyla.

dieta bananowa- opinie

08 lis 2012 - 11:26:59

Z tego,co wiem banany tuczą...

dieta bananowa- opinie

08 lis 2012 - 23:31:14

te delikatniejsze wersje na pewno nie są tak strasznie szkodliwe. ;)
jakiś czas temu sie na nią natknęłam i zaciekawiło mnie, ale nie ma za wiele informacji w sieci. może za jakiś zacznę tą "poranną".

dieta bananowa- opinie

10 lis 2012 - 12:50:38

Ja goraco polecam diete weganska, a na schudniecie - surowa! Mozna jest absolutnie wszystko i nie tyc!
Nawet slodycze! Budyn na surowo ze zmiksowanego banana, awokado, odrobina fruktozy i kakao! Pycha!!! Albo surowe ciasta! Poszukajcie informacji na temat surowej diety (raw food). Co do weglowodanow, to pamietajcie, ze sa one niezbedne dla naszego organizmu! Ale najlepsze sa te z bananow i daktyli! Weglowodany z maki tucza! Z owocow nie!

dieta bananowa- opinie

14 lis 2012 - 00:22:37

Cytat
Ayane
Możesz spróbować diety Dukana - podobno rewelacyjne efekty.

To chyba zależy od organizmu, bo ja na Dukanie przytyłam... A tylko się wymęczyłam.

Co do diety - każda dieta "monotematyczna" z czasem robi się nudna. Byłam kiedyś na truskawkowej i pomimo, że uwielbiam truskawki po 3 dniach miałam ich dość :-)
Nie trzeba jeść DUŻO by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych - tylko dieta musi być urozmaicona.
Do tego spożywanie bardzo małej ilości kalorii spowalnia metabolizm, efektem czego jest zatrzymanie się wagi a często nawet tycie.

Ja byłam na kilku dietach, gdzie ograniczają węglowodany i źle się to dla mojego organizmu kończyło (kilka razy popełniałam ten sam błąd, ale pozytywne opinie i pokusa super sylwetki kusiła).

Jeśli chcesz się oczyścić to polecam Ci raz w miesiącu (albo jak wolisz w tygodniu) zrobić sobie dzień "głodówkowy" np. spożywając same grejpfruty lub kiszoną kapustę - albo słynną kapuścianą zupę :) Skoro nie jesteś w stanie wytrzymać tak jednego dnia - to nie wytrzymasz na ŻADNEJ diecie, która ma jakiekolwiek ograniczenia i zasady. Bo zawsze będzie Ci brakowało "silnej woli".



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-14 00:24 przez MagdalenaCornelia.

dieta bananowa- opinie

15 lis 2012 - 19:19:00

wydaje mi sie, ze dieta nie jest zbytnio odpowiednia na odchudzanie - obilo mi sie o uszy, ze osoby, ktore chca przytyc na mase wlasnie jedza banany. Ale czy taka prawda to nie wiem. Sama jeste na diecie, na ktorej schudlam juz 19 kg, ale banany staram sie ograniczac

dieta bananowa- opinie

16 lis 2012 - 15:53:55

Hej dziewczyny ;)
Parę dni temu już widziałam wasz wątek o diecie bananowej, poczytałam o niej na necie i jestem do niej pozytywnie nastawiona i "napaliłam się" na odchudzanie tym sposobem ;)
Entuzjazmem chciałam podzielić się z koleżankami, a jedna z nich stwierdziała, że zna dziewczynę, która po jedzeniu bananów przytyła 5 kg. I tu mój zapał trochę ostygł, jednak niewiem jaki charakter miała dieta tej dziewczyny. Może ona jadła 10 bananów dziennie ;)
Chcę schudnąć, ale nie nadaję się na długie i skąplikowane diety np. dietę Dukana. Poza tym nigdy nie byłam na diecie.
Ta dieta bananowa wydaje się być dla mnie odpowiednia, ponieważ lubię banany i to mussli zapowiada się całkiem smakowicie.
Zacznę ją stosować w najbliższym czasie(w przeciągu 2 tyg), jednak zastanawiam się, która wersja będzie lepsza, czy ta 3 dniowa, czy 7 dniowa ;) Chyba zacznę od tej 3 dniowej, zobaczę co z tego wyjdzie. Jak coś pójdzie nie tak, to przejdę na 7 dniową lub do końca roku wypróbuję te 2 sposoby.


Jeden banan, który waży około 180 g zawiera 162,00 kcal + białko + tłuszcz + węglowodany. Myślę, że ta dieta nie wyrządzi wielu szkód w organizmie i warto spróbować.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-16 15:55 przez duchess93.

dieta bananowa- opinie

27 lis 2012 - 14:37:27

ja byłam na diecie jabłkowej przez 3 dni jadłam tylko jabłka i piłam wode niegazowana, no i schudłam 2,5 kg . ale naprawde nie polecam było mi strasznie słabo, a teraz nie moge patrzeć na jabłka mimo ze je uwielbiałam!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-27 14:38 przez myynaa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

slim coffee- opinie