Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Pogrzeb

6 minut temu

free spin za rejestracje

godzinę temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ja wlasnie zaczelam diete ketogenna . jestem na niej 2 dzien , jestem zachwycona , czuje sie super . przede mna jeszcze niecałe 6 dni .

nie jest to dieta dla wszystkich i fakt ,ze do bezpiecznych nie nalezy .

Moja dieta nie zawodna to godzina spacerku dziennie plus dieta nisko węglowodanowa

Moja dieta?to godzina spacerku dziennie plus dieta nisko węglowodanowa

Po prostu Mniej Żreć! Ja dużo kg ( około 8) straciłam zupełnie nieświadomie. Jadłam dużo, ale zdrowiej i odstawiłam słodycze. Jadłam około 5 posiłków i piłam dziennie 1,5 litra wody. Chciałam zmienić styl życia na zdrowszy i nawet nie chciałam chudnąć.

JA OBECNIE JESTEM NA DIECIE SCHODZĘ Z 80 MAM JUZ 71 ;) MOJE POSTANOWIENIE TO 60 KG PRZY WZROŚCIE 173 JESTEM PO CIĄŻY WIĘC TYM BARDZIEJ TRUDNO ALE WAGA SPADA.
MOJA DIETA TO 4 POSIŁKI DZIENNIE
- CUKIER OGRANICZAM DO ZERA
- NIE JEM NIC SMAŻONEGO
- OGRANICZYŁAM PRAWIE DO ZERA TŁUSZCZE
- NIE JEM CHLEBA ZIEMNIAKÓW I BIALKEGO RYŻU
- JEM DUŻO KAPUSTY KWASZONEJ POD RÓŻNYMI POSTACIAMI NP ZNAJDZ PRZEPIS NA NECIE NA BIGIS DIETETYCZNY BEZ MIĘSA EWENTUALNIE Z PIERSIĄ Z KURCZAKA ITD

- W PONIEDZIAŁKI I CZWARTKI CHODZĘ NA GODZINNE ĆWICZENIA ZORGANIZOWANE
- DODATKOWO 3 RAZY W ĆWICZĘ Z CHODAKOWSKĄ SKALPEL
- I TAK OD 2,5 MIESIĘCY 9 KG MNIEJ ;)

I JADĘ DALEJ HEHE

Dieta Kapuściana jest dobra, a co do diety kopenhaskiej miałam ją, jest dosyć droga. stosowałam ją 3 czy 4 dni i nie miałam siły na nic po tym czasie, dlatego ją odstawiłam. nie jeść słodyczy i po 18 to jest chyba sposób

MŻ to nie jest dobre rozwiązanie :) Najlepiej jeść bardzo obfite śniadanie, aby dodać sobie energi na cały dzeień a pozniej średnio co 3 godziny jesc jakiś mały posiłek np na 1 śniadanie zjesc sobie owsianke z suszonymi owocami bananem jabłkiem itp do tego jakis sok , na drugie sniadanie pełnoziarnista bułeczka z jakimiś warzywkami sałata itd. a później jak kto woli ja np na obiad jem warzywa na patelnie z jakimś mięskiem lub rybą :) podwieczorek coś lekkiego np jakiś owoc lub jogurt, a kolacja 3 godziny przed snem najlepiej produkt białkowy np serek wiejski lub gotowane jajko:)
Mam nadzieje, że moja rada sie przyda, ja sama tak sie odzywiam rok temu wykupiłam sobie diete i schudłam efektywnie w ciagu miesiaca 7 kg od tamtej pory bardzo przywiązuje uwage do tego co jem :)

Dieta kopenhaska NIE jest bezpieczna (zwłaszcza w połączeniu z treningami).
Jest skuteczna, ale bazuje na mechanizmach, które mogą sporo namieszać w organizmie.

Polecam mądrą, świadomą dietę wegańską - idzie wiosna, niedługo pojawi się multum warzyw i owoców, będzie w czym wybierać.
Je się dużo (bo musisz sobie dostarczyć białka), chudnie się tyle ile trzeba, człowiek czuje się lekko i dobrze :)

Ogranicza się na niej słodycze - bo niemal każdy wafelek czy czekolada zawierają mleko w proszku, zaczyna się czytać etykiety i przez to odechciewa się jedzenia wyskoprzetworzonego.

Polecam jako inspirację: www.jadlonomia.com

próbowalam na prawde wielu i trwało to 2 lata, głodówki, dunkana, 1000kcac i zawsze schudłam pare kilo w ciągu tygodnia, ale po powrocie do normalnego jedzenie(nawet nie obżerania sie) waga wracała.
Nie ma lepszego sposobu niż jeść często (5-6x dziennie) i mało, a do tego dobrze było by ćwiczyc 3x w tygodniu. Jesli nie lubisz siłowni to może spacer, rower, czy zumba, salsa-zajęcia sa świetne, w wielu miejscach pierwsza lekcja jest darmowa-warto spróbować :)
a i ogranicz tłuszcz i cukier, wiadomoże jak zjesz raz na jakis czas cos slodkiego to swiat sie nie zawali, byle nie codziennie, mi pomaga gorzka czekolada, normalnej zjadłabym tabliczkę, a gorzkiej 2 kostki i mam dośc bo nie przepadam, a pozatym tłumacze sobie-zjadłam coś słodkiego.

Dziewczyny maja słuszność twierdząc, że najlepszą dieta będzie ta, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb. Niemniej jednak jako osoba zajmująca się kuratela nad osobami, które chcą " zrzucić " pare kilogramów i popracować nad swoją sylwetką wiem, że najogólniejszym przepuisem na diete jest to aby absolutnie sie nie głodzić- wbrew temu co uznajemy za powszechnie oczywiste- ze " głodny organizm zacznie spalać tłuszcz" jest błędne- ludzki organizm jest tak mądry, że w chwili nie dostarczania pożywienia zaczyna przełączać sie na tryb oszczędny i magazynujący i wtedy nie chudniemy. Warto jest spożywać 5 regularnych posiłków- unikać pieczywa ( szczególnie jasnego ), makaronów, umnikać wszytskiego co ma w sobie mąkę. Dietę ułożyć tak by była zbilansowana- aby znalazły sie w niej warzywa chroniące przed zakwaszeniem organizmu, mięso ( i naprawdę nie robi wielkiej różnicy czy zjemy schab czy drób ) - ważne by nie lał się z tego olej a mięso nie było opanierowane. Regularnymi posiłkami uczymy organizm prawidłowego metabolizmu dzięki temu nie magazynujemy zbędnych kilogramów- organizm wie, że nie będzie głodować :) No i oczywiście ruch- nie mordcze treningi, a taka aktywnośc, która będzie przede wszytskim sprawiać nam przyjemnośc.

Cytat
monicccc
ktoś tu mądrze napisał , ze każda osoba powinna miec własną diete, bo każdy organizm jest tak na prawdę inny. Można brać jakieś Slim COfffe czy inne cuda, ale jak organizm nie przyjmie tego to lipa. Ja kiedyś miałam tez problemy z wagą to zrobiła jedno - kolacje jadłam o 18, a później pilam juz tylko samą wode i to z niską zawartością sodu. Kilogramy zrzuciłam, a jojo sie nie pojawiło. Najlepiej jest iść do dietetyka i pogadać co i jak.


Zgadzam się. Każdy jest inny i nie ma diety uniwersalnej dla każdego.

Osobiście na szczęście nie muszę katować się dietami, ale kumpel z pracy zrzucił już prawie 10kg przez 2 msc. Dieta polega na tym, że co drugi dzień je tylko 600kc (czyli prawie nic), co drugi, normalnie, ale racjonalnie. Nie wydaje mi się to zdrowe, ale efekty widać gołym okiem...

zweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

Ostatnio stosuję dietę wegańską ;)
Ale aby dostarczyc organizmowi odpowiednich witamin raz w tygodniu normalnie zjem sobie mieso..
W Miesiac schudlam 5kg,mysle ze to bardzo duzo,a naprawde nie glodze sie..jem bardzo duzo ryzu i ziemniakow z warzywami,ale nie mieszam tego w ogole z tłuszczem,tzn nie dodaje oleju,nie pieke..wszystko gotuje ,uzywam soli i innych przypraw,wiec jedzenie jest dla mnie smaczne i dzieki niemu chudne!

Byłam na Dukanie i kapuścianej i żadnej z nich nie polecam. Ostatnio natknęłam się na dietę Gacy i jakiś artykuł o rodzinie, która odchudza się wg jego zaleceń i zaczęłam się zastanawiać czy też się do nich nie zgłosić, żeby rozpisali mi dietę. Bo takie odchudzanie na własną rękę w ogóle się u mnie nie sprawdza. A wszystkie te diety typu wspomniana kapuściana to jakaś pomyłka - co z tego, że można szybko schudnąć jak później systematyczne przybierasz na wadze. Już nie chcę takich krótkich diet, a raczej żeby ktoś pomógł mi się przestawić na zdrowy tryb.

zgadzam sie w pelni, ze diety przypadkowe z neta nie wroza dobrze. Moja kolezanka jakis czas temu byla na diecie gacy i bardzo ja sobie chwalila. Wiadomo, nie mozna popasc w samo-zachwyt i jak sie schudnie to nie wolno jesc jak prosiak bo gdzies to wszystko musi sie odkladac :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

menu na obiad rodzinny :)