Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

Zapalenie pęcherza

51 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 3/5

dla mnie głodówka to wymysł kompletnie bez sensu... przecież to działa zupełnie odwrotnie. Jeśli nie dostarczas organizmowi pokarmu to zaczyna magazynować i odkładać. W ten sposób na pewno się nie chudnie! Może zamiast głodówki po prostu detoks przez kika dni? Ja zrobiłam sobie oczyszczenie i na starcie waga spadła 3,5 kg Może lepiej takimi metodami?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-10 09:35 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Głódówka jest bez sensu"

męczycie się i tylko myślicie o jedzeniu
nie dostarczacie organizmowi odpowiednich składników odżywdczych
organizm dostaje sygnał, że przechodzi w czas głodowania oraz zaczyna wręcz odkładać tłuszcz na ciężkie czasy
po zakończeniu głodowki efekt jojo jest murowany i w sumie możecie przytyc jeszcze więcej niż zrzuciliście kilogramów.....

Polecałabym raczej racjonalne odchudzanie i oczyszczanie organizmu. A nie jakieś głodówki

Ale pod kontrolą dobrego lekarza nic się nie stanie :) Ale warto też zapoznać się z tymi informacjami http://flakirozrabiaki.org/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-16 17:08 przez sencres.

Glodowka nigdy nie jest dobrym pomyslem :/ To oszukiwanie wlasnego organizmu :/

Głodówka jest kompletnie bez sensu. W ogóle to nie ma nic wspólnego z odpowiednim odchudzaniem, ponieważ jak skończyszgłodówkę, to się wręcz rzucisz na jedzenie i koniec końców będziesz grubsza, niż przed głodówką. Dodatkowo to negatywnie działa na organizm

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 3/5

Ja się nigdy nie bawiłam w głodówkę, jeżeli już chciałam zrzucić jakieś zbędne kilogramy, to po prostu jadłam mniej, zdrowiej, włączyłam do dnia aktywność fizyczną (jakieś 15 do 30 minut dziennie) i samo się działo. Zielona herbata, mocno przyprawione dania bez tłuszczu, dużo warzyw i owoców... Da się. :) I to bez głodowania!

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 5/5

Ja nie jestem za głodówką. Wolę przytrzymać delikatną dietę + dołożyć do tego ćwiczenia. I sprawdza się w 100%. Nie trzeba się głodzić bo tylko może to dla nas zaszkodzić. Ja zmieniłam swoje odżywianie wcześniej nie jadałam śniadań i nie wysypiałam się. teraz zmieniłam swój stary tryb życia min 7 h snu i odżywanie się. Co pozwala osiągnąć zamierzone efekty.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Właśnie muszę poszerzać sukienkę, ale głodówka odpada i raczej skłaniam się ku herbacie. Tak napiję się herbaty, a co to szkodzi :) Nie opłaca się głodzić, bo nie będzie siły i cera brzydka się robi, i włosy matowe, sianowate. Wiem, bo taka jedna moja znajoma tak miała, a potem ciężko było jej organizm na właściwą drogę wyprowadzić.

żadne czary mary po prostu jeść z umiarem i tyle.

Trochę mi zajęło zebranie się, ale zaczęłam od dziś :) Właśnie wróciłam z biegania, zaczęłam też brać suplement IQacai, bo koleżanka w pracy mówiła, że pomaga w spalaniu tłuszczu. I zabieram się za siebie. Do zrzucenia mam jakieś 15 kg i mam nadzieję, że wytrwam.

Cytat
pozytywniewalnieta
Trochę mi zajęło zebranie się, ale zaczęłam od dziś :) Właśnie wróciłam z biegania, zaczęłam też brać suplement IQacai, bo koleżanka w pracy mówiła, że pomaga w spalaniu tłuszczu. I zabieram się za siebie. Do zrzucenia mam jakieś 15 kg i mam nadzieję, że wytrwam.

fajnie że zaczynasz w sylwestra a nie w Nowy Rok ;) podziwiam też że potrafiłaś się zmotywować podczas gdy większość osób dziś zjada fastfooda i leci dalej szykować się na imprezki

Żadnej glodówki! To w 80% przypadków nie dziala. Nawet jak schudniesz, potem przytyjesz. Organizm próbuje oszczędzać na czarną godzinę po czyms takim, w dodatku pozbywasz się tez skladników odżywczych i możesz zrobić sobie krzywdę! W dodatku od takich glodówek czasem przechodzi się do chorób takich jak anoreksja.
Chcesz schudnąć? Ćwicz. Unikaj slodyczy i fast foodów (nie twierdzę, że nie wolno na nie spojrzeć, ale dobrze wyznaczyć sobie jakiś limit: np. raz w tygodniu). Raczej gotuj/rób na parze posiek niż piecz. Ogranicz biale pieczywo i makarony na rzecz ciemnego chleba, owoców i warzyw. Jogurt naturalny i marchewka niech zastąpią chipsy i czekoladę. Warto jeść biale, chude mięso - np. kurczak z ryżem. Ryby zwykle też okay. Żadnych coli i innych gazowanych syfów, woda mineralna albo wysokozmineralizowana (jak Piwniczanka - piwniczanka.pl). Z plasterkiem cytryny, jeśli chcesz oczyścić organizm. Na oczyszczanie dobra jest też zielona herbata i niektóre owoce oraz warzywa - rukola i arbuz podobno się sprawdzają.

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Ja zawsze robię 7 dniowy detox przed jakimkolwiek odchudzaniem.
Przez 7 dni minimum 2 litry wody dziennie + ćwiczenia po 10/15 minut. Na śniadanie kromka chleba z dżemem, później zielona herbata, sok z owoców lub sam owoc jako drugie śniadanie, na obiad sałatka z oliwą z oliwek i octem jabłkowym, do tego jakieś mięsko na parze, później zielona herbata, na podwieczorek jogurt naturalny, na kolację powtórka z obiadu i później znów zielona herbata - przykładowo. :)

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 4/5

Głodówki to nie jest dobry pomysł. Lepiej zastosować dietę oczyszczającą z dużą ilością błonnika. Idealnie przygotowuje organizm pod dietę odchudzającą.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

A może warto w tym temacie poszperać w Internecie? Moim zdaniem to może być dość dobre rozwiązanie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Test na tolerancję pokarmową