Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

07 paź 2013 - 21:12:03

rozpuścić figurę noappetait w kubku wody, i poczekać z 10 minut. To mam, niby byc napój, ale po chwili trzymania w kubku zmienia się w kisielek o smaku cytrusowym. fajne jest to, że można go jeść ile się chce, bo nie ma kalorii

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

17 paź 2013 - 12:23:49

zupy kremy syte!!!!!!!!mase przepisów na internecie nie tłuste w sam raz dobre na żołądek:)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

20 paź 2013 - 21:58:17

Może spróbujcie raz na jakisz czas wegetariańskiego jedzenia? To świetne oczyszczenie dla organizmu. Osobiście polecam robić sobie na śniadanie zamiast kanapek domowe musli. Ja codziennie wieczorem przygotowywyję takie. Do pojemnika wsypuję ok.200g płatków owsianych górskich (bo są najmniej przetworzone) i zalewam je mlekiem/wodą. Rano dodaję owoce, rodzynki i migdały i zabieram do szkoły. Po zjedzeniu takiego śniadania jestem najedzona aż do pory obiadowej :)

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 1/5

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

04 gru 2013 - 11:25:14

Jednym z najlepszych pomysłów na dietetyczne i pożywne danie jest pierś z kurczaka, bez skóry. Można ją robić na milion sposobów, z różnymi warzywami :) Pycha!

zweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 1/5

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

22 sty 2014 - 19:58:41

na sniadanko najlepszy placuszek bogaty w witaminy: troche otrębów pszennych plus platki owsianeplus slonecznik i siemie lniane plus jajko..
wszystko mieszasz i dusisz na patelni bez dodatku tluszczu ( najlepsza teflonowa) odwracasz na druga strone po 5 minutach i smazysz moment.
mozesz jesc z owocami , albo jogurtem pychotka

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

23 sty 2014 - 18:16:34

Brokuły(jeden kwiatostan, lub paczka mrożonych) wrzucić do wrzątku na 1-2 minuty, następnie zahartować w bardzo zimnej wodzie,2jajka ugotowane na twardo pokroić w plasterki, rzodkiewkę pokroić w cienkie plasterki, czerwona cebula w cienkie plasterki, wszystko wymieszać i zalać sosem zrobionym z naturalnego jogurtu ze zmiksowanymi anszua (na małe opakowanie jogurtu 3-4 sztuki). Musi chwilkę postać aby smaki przeszły do siebie. Pycha:)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

30 sty 2014 - 12:20:33

O rany, ani się obejrzałam a przeczytałam cały wątek :D postanowienie na przyszły miesiąc: kupuję parowar i działam :D

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

23 lut 2014 - 02:23:07

Makaron spagethi ugotować trochę krócej niż na opakowaniu. Usmażyć na oliwie z oliwek i do tego pokrojona natka pietruszki i papryczka chili. Pycha!:) Z książki Chodakowskiej:P

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

25 lut 2014 - 08:49:01

Owsianko-jajecznica

2 jajka
platki owsiane
cynamon
orzechy
banan
rodzynki
siemie lniane
wiorki kokosowe
jogurt

wszystko na 3 min do mikrofalowki :)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

16 mar 2014 - 17:27:20

Ja polecam przepis Ewy Chodakowskiej na krokiety, pycha! :) Przepis znalazłam ostatnio na stronce:
http://zjemto.blox.pl/resource/P3302237a.jpg



DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

17 mar 2014 - 16:28:13

hejcia ja nie mam ostrej diety a juz w miesiąc jestem 5kg do tyłu mocne 5 bo waga nie wraca spowrotem, obiadek można jeśc jakie kolwiek zupy kalafiorowa ,pomidorowa, ziemniaczana, z ryżem zupke, barszcz, buraczaną zagęszczasz mlekiem z mąka w małej ilosci na 2 danie no pewnie jak każdy poleca rybke , kurczaka , z przyprawami ja tam tylko daje kucharka i sosik z saszetki i mi smakuje kasza gryczana, ryż może być ...jak kto woli.;D dieta musi być jałowa ja u malutkiego dziecka mi jest łatwiej bo musze tak dla dzieci gotowac to robie porcje więcej dla mnie a dla męża tłuste mięcho hehe

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

22 mar 2014 - 21:10:49

ja dzis jadlam 3 kotlety sojowe plusa kasza kryczana i brokul :) pysznee

albo np. ciemny makaron plus łosoś wedzony plus brokul polane jogurtem naturalnym :)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

04 kwi 2014 - 16:27:22

Ja polecam papryki faszerowane mięsem mielonym i brązowym ryżem. Na patelni smażysz 2 lub 3 zależy od wielkości, pokrojone w kostke pomidory ( właściwie je dusisz). Mięso mielone smażysz na dwóch łyżkach oliwy z oliwek, dodajesz pieprz, sól do smaku. dodaj jeszcze szczyptę bazylii, oregano i jakichkolwiek jakie lubisz zioła. Jesli mięso jest gotowe, wrzucasz je do jednej miski z brązowym ryżem i pokrojona w kostke mozzarellą. Takim farszem faszerujesz paprykę. ( ścinasz górę papryki i wyjmujesz wszystko ze srodka i nakładasz farsz). na wierzch możesz położyć jezcze plasterek mozzarelli. Wkładasz do piekarnika i pieczesz około 30 minut. jest naprawde pyszne!

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 4/5

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

05 kwi 2014 - 07:48:42

Ja natomiast polecam przepis na pasztet z czarnej fasoli wyszukany na portalu Hellozdrowie, żeby nie było, że sama wymyśliłam :-) Taka kreatywna nie jestem.

Składniki:

- 1 szklanka czarnej fasoli
-2 cebule
- 2 jajka
- 2 ząbki czosnku
- 1 marchewka
- sól
- pieprz
- łyżka kaszy manny
- łyżeczka suszonego oregano
- pół łyżeczki ziół prowansalskich
- oliwa
- gałązka rozmarynu

Wykonanie:

Fasolę zalewamy letnią wodą i zostawiamy na 12 godzin do namoczenia (w międzyczasie zmieniając wodę). Namoczoną fasolę wrzucamy do garnka, dodajemy gałązkę rozmarynu, zalewamy wodą i gotujemy do miękkości (zajmie to ok. godziny). Ugotowaną studzimy i odcedzamy. Cebulę siekamy i szklimy na oliwie, dodajemy startą marchewkę i dusimy dwie minuty.

Do misy malaksera wrzucamy fasolę, zeszkloną cebulkę i marchew, przeciśnięty przez praskę czosnek, jaja, kasze i przyprawy. Miksujemy wszystko, aż masa nabierze dość jednolitej konsystencji.

Fasolową masę wykładamy do foremki o wymiarach 25x10 cm wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy ok. godziny w 180 st. C. Zostawiamy do wystudzenia. Zimny pasztet wyjmujemy z blaszki. I pałaszujemy!


DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

15 kwi 2014 - 11:31:37

Polecam:) Obiad w tej wersji jest pyszny u nawet nie trzeba do tego żadnych frytek czy też ryżu bo jest i tak mega sycący:)
http://blogi.szafa.pl/beata175/post/21044-pyszny-obiad

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zdrowe posiłki