Obecnie rozmawiamy o:

Nietypowa uroda

gorący temat

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

18 cze 2013 - 20:00:17

Cytat
Juka11944
Akurat orzechy nie są polecane, gdyż zawierają sporo tłuszczu. Lepiej zastąpić je innymi owocami.

Orzechy i różne nasiona są polecane ale w rozsądnych ilościach, a nie garściami. Zawierają tłuszcze - tylko te zdrowe. Ja jem pestki słonecznika, migdały, orzechy włoskie, sezam... I nie tyję. Za to nie wszystkie owoce są polecane zwłaszcza w diecie bo mają dużo cukru. Np. arbuza czy banany lepiej jest zjeść po wysiłku fizycznym właśnie ze względu na cukier, który trzeba dostarczyć organizmowi aby wytworzył on glikogen. Z truskawek lub malin robię koktajl (jeszcze kefir + pestki słonecznika) który wypijam przed treningiem - dobry spalacz tłuszczu.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

05 lip 2013 - 14:33:11

Bardzo fajnym pomysłem są ziemniaki pieczone w skórce na parze a potem zapiekane z białym serem (np. feta, czy serki typu capri) i koperkiem. Można się najeść i są naprawdę pycha.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

07 lip 2013 - 20:48:20

Dziewczyny, a co z piciem zielonej herbaty? Pomaga?

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

09 lip 2013 - 21:04:52

piers z kurczaka na parze w bukiecie warzyw :) mmm...

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

10 lip 2013 - 15:38:20

Cytat
mietowa_
Dziewczyny, a co z piciem zielonej herbaty? Pomaga?
Nie zrzucisz 10kg ale lepsze samopoczucie i oczyszczenie organizmu. Warto pić.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

11 lip 2013 - 15:07:49

a ja polecam diete rozdzielną :)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

19 lip 2013 - 14:42:57

Cytat
Kessie71
ŻADNYCH WĘGLOWODANÓW, PSZENICY I KUKURYDZY! Jedzenie BEZ ryżu, bez ziemniaków, bez makaronów, bez pieczywa!

i przy wykluczeniu węglowodanów i zastąpieniu przypadającej na nie porcji kalorycznej białkiem, zafundujesz sobie poważne choroby nerek. Getulacje.

Węglowodany tak tak tak, ale tylko złożone - płatki owsiane, ryż brązowy lub dziki, makaron razowy, mąka razowa. To one powodują, że zjadasz dużą objętościowo porcję jedzenia, a ładunek kaloryczny jest niewielki

Dieta białkowa oczywiście powoduje szybkie rezultaty i utratę wagi, ale sporym kosztem - własnego zdrowia. Można ryzykować podjęcia się takich diet w momencie kiedy byś piła co najmniej 5 litrów czystej wody dziennie. Nie herbatki i kawki i nie wody z cytryna, czystej wody! Inaczej nie dość, że można się doprowadzić do kwasicy to jeszcze nabawić się kamieni nerkowych.
Zbilansowana dieta jest zawsze dobrym pomysłem, a przede wszystkim zdrowa. Produkty jak najmniej przetworzone, jak najprostsze.

Jako pyszne danie mogę polecić:
1. Omlet z ziemniakami i szpinakiem. Ugotowane ziemniaki kroi się w kostkę, szpinak podsmaża na patelni z dodatkiem mleka i czosnku, Ziemniaki i szpinak miesza się z 3-4 rozbitymi jajkami. I na patelnie przysmażone z obu stron. Dobrze wylać mieszankę na dobrze rozgrzana patelnię po czym zmniejszyć płomień do minimum, smażyć aż górna warstwa przestanie być płynna, przerzucić i smażyć jeszcze minutkę. Lub mieszankę zapiec w piekarniku.
2. Wędlinka domowa na kanapki. W piersi kurczaka zrobić kieszonkę, włożyć do niej przygotowany wcześniej szpinak lub pomidory suszone, Lekko posolić i upiec.
3. Łosoś z ryżem. Łososia po obraniu na 30 minut zostawić w zalewie z 1 cytryny i ząbku czosnku oraz odrobienie soli. Łososia można usmażyć lub upiec, skropić przed podaniem odrobiną zalewy. Podawać z ryżem brązowym i dowolnymi warzywami.
4. Spaghetti mięsno - pomidorowe. Ugotować makaron razowy (spaghetti, świderki lub rurki). Na patelni podsmażyć mięso mielone z ulubionymi przyprawami, dodać świeże pokrojone pomidory lub odsączone pomidory z puszki. Wycisnąć 1-2 ząbki czosnku, poczekać aż część wody z sosu odparuje, sol pieprz do smaku. Można dodać łyżeczkę koncentratu pomidorowego.. W razie potrzeby zagęścić 1 żółtkiem, nigdy mąką.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

24 lip 2013 - 10:59:33

Ja ostatnio wywaliłam część ziemniaków z diety na rzecz kasz. Może to złudne ale jem ciut mniej (jestem ziemniakożercem) a jestem najedzona. I co ważne po takiej kaszy z sosem czy warzywami jest lżej na żołądku.
Kurczakowo-szpinakową wędlinkę będę musiała zrobić.

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

27 lip 2013 - 10:05:50

Więcej dziewczyny, nuda w diecie służy podjadaniu :) !

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

07 sie 2013 - 22:44:26

rybę oczywiście że można gotować :) ja zazwyczaj kupowałam filet, do tego jajka na twardo rozgniecione:D i nie jest wcale takie złe :)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

26 sie 2013 - 20:37:21

fasolka szparagowa z majonezem light;)

serek wiejski z malinami/brzoskwinia itd

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

05 wrz 2013 - 15:11:29

Dziewczyny znacie może jakieś przepisy na dobry sos pomidorowy? bo ten z pomidorów z puszki, solą, pieprzem i czosnkiem w ogóle mi nie smakuje..

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

08 wrz 2013 - 22:15:24

zobacz na przepisy diety south beach:)same pysznosci

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

14 wrz 2013 - 10:27:03

Warzywko , owoce , rybki ;) i oczywiscie jedzenie o stałych godzinach :) max 5x dziennie :) ostatni posilek o 19 mi pomogło i jestem baaardzo zadowolona;)

DIETETYCZNE JEDZENIE - POMYSŁY

15 wrz 2013 - 10:38:06

ryz + groszek + jajko + cebulka - zapiekane na patelni.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Cos dietetycznego?