Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 304
Ostrzeżenia: 1/5

Co z tymi włosami???

16 paź 2016 - 23:09:55

Oczywiście, że są zamienniki wspomnianego wroga włosów.. Już od jakiegoś czasu ;-) http://www.cocochoco.pl/o-cocochoco/skladniki-w-cocochoco
Proszę uprzejmie, CocoChoco - profesjonalne produkty do keratynowego prostowania, od razu dałam linka do składu, można się zapoznać :)

Co z tymi włosami???

16 paź 2016 - 23:25:13

@agata74
@olciakxd

Poszukałam,poczytałam i faktycznie miałyście rację z tą formaliną.
Bez formaliny prostowanie jest niemożliwe,gdyż to właśnie ona jest odpowiedzialna za wyprostowanie włosów.Keratyna również jest stosowana w tym zabiegu do regeneracji włosa,do uzupełnienia ubytków,odżywienia,ale na keratynę nakładana jest formalina,która powoduje otoczkę,aby keratyna wolniej się wypłukiwała,
a do tego właśnie powoduje to,że włos staje się prosty,jak drut. Najśmieszniejsze jest to,że one są zalaminowane na jakieś 5 miesięcy,póki laminat nie zejdzie.
Formalina jest w każdym preparacie,dopuszczalna dawka przez UE to 0,2%,ale jest wszędzie i ktoś,kto mówi,że jej nie ma wcale kłamie.Jest,ale w tej dopuszczalnej dawce.Producenci o tym nie mówią i uważają,że skoro dawka to 0,2% to można powiedzieć,że nie ma jej w ogóle.Logiczne jest,że przeważnie,kiedy spróbuje się raz tego zabiegu,robi się to cyklicznie co pewien czas,a wtedy dawka formaliny wzrasta i kumuluje się w organizmie.
O skutkach ubocznych stosowania tej trucizny nie wspomnę (pomijając włosy),ale raczej nie chcę mieć na głowie czegoś,czym balsamuje się zwłoki.

Dziękuję za "zapalenie żarówki ostrzegawczej".
Wolę prostownicę.
Fryzjera oczywiście wyszukam-jak najbardziej,ale nie chcę z Nim nawet o tym rozmawiać,bo wiadomo,że "sroczka swój ogon chwali".super



Zmieniany 6 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-17 09:41 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Posty: 276
Ostrzeżenia: 1/5

Co z tymi włosami???

17 paź 2016 - 11:17:01

chciałabym mieć takie piękne włosy jak Ty..

Co z tymi włosami???

17 paź 2016 - 16:55:15

@Monissia21
Nawet nie wiesz,jak poprawiłaś mi humor.
Dziękuję serdecznie.
To miłe.serce

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 3/5

Co z tymi włosami???

22 lut 2017 - 14:28:32

Hej a próbowałyście przeprowadzić keratynowe prostowanie w domu, domowym sposobem http://kobieco.pl/sprawdz-jak-wykonac-keratynowe-prostowanie-wlosow/ , ponoć wystarczy kupić zestaw kosmetyków, złapać za prostownicę i suszarkę i droga otwarta... mam włosy do połowy pleców i myślę, że sobie z nimi poradzę, czy może odradzacie keratynowe prostowanie w domu?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-23 07:39 przez Ideal_Clothes.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Koloryzacja Naturtint bez amoniaku i innej chemii