Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co zrobić aby włosy nie wypadały

12 lut 2016 - 12:57:01

Dziewczyny macie jakieś rady co zrobić aby włosy nie wypadały? Staram się zdrowo odżywiać, biorę suplementy typu skrzyp, regularnie robię maski na włosy, stosuję odżywki i nic to nie daje :( włosy wypadają mi garściami ;( znacie może jakieś domowe sposoby albo wiecie do jakiego lekarza się udać?

Co zrobić aby włosy nie wypadały

12 lut 2016 - 13:04:18

ja biorę Vitapil, witaminy, pije pokrzywę więc włosy mi w ogóle nie lecą, a kiedyś wypadały od rozjaśniania.. więc to mogę polecić. Wypadanie włosów może być też spowodowane złą dietą (może za mało jesz warzyw, owoców, ryb ?), może też być oznaką jakiejś choroby? Zawsze można sobie zrobić badania ogólne i wtedy zazwyczaj wszystko wychodzi ;)
Czasem też wypadają przez jakiś składnik w farbie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-12 13:05 przez jwooow.

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 00:57:53

jakie masz włosy? długie/krótkie, naturalne/ farbowane/ rozjaśniane?
wypadają całe czy się kruszą?
z jakiego powodu wypadają/ kruszą się?
Musisz poszukać powodu. Mi też bardzo wypadały, garściami. Dziś wiem, ze było to po części ze stresu a po części ze złej pielęgnacji. Też stosowałam mnóstwa odżywek i masek, ale dawały efekt 'na chwilę'. Dziś nie stresuję się pracą, bo zmieniłam wyścig szczurów na moj własny pomysł na życie. Zmieniłam też sposób pielęgnacji włosów - zaczełam czytac o tym jakie mam włosy i jak jd pielęgnować (polecam blog anwen). Od kilku miesięcy zamiast coraz droższych preparatów, kupuję te naturalne, często są to z najniższej cenowo półki a niebo lepsze. Plus obowiązkowo maska olejowa min. raz na tydzień. Olej musisz sama dopasowac. Mi najbardziej pasuje ten, ktory najrzadziej dostaje pochlebne opinie, czyli kokosowy.

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 06:47:52

Mnie też garściami wypadały włosy przez jakiś czas z powodu ogromnego stresu.... Kupiłam sobie tabletki Biotebal i po miesięcznym stosowaniu praktycznie całkowicie przestały wypadać. Kupiłam tylko jedno opakowanie, a już jestem 3 miesiące po zakończeniu kuracji i dalej działa :)

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 09:53:38

do 100 włosów dziennie moze wypaść i jest to naturalne i nie zapominajmy ze tak jak zwierzeta mamy tzw. zmiane "futra" w okresach wiosennym i jesiennym no i oczywiscie stres orza zmiany hormonalne jedym z powodów kiedy włosy tez moga bardzej wypadac. Kup biostymine i ja pija na czczo codziennie rano i tak przez conajmniej 2 miesiace .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-13 09:54 przez agata74.

zweryfikowana
Posty: 164
Ostrzeżenia: 1/5

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 12:24:14

ja polecam picie pokrzywy , nigdy nie brałam żadnych tabletek, więc nie wiem, które pomagają. Zauważyłam też poprawę po zmianie szczotki na tangle teezer, która nie wyrywa włosów :)

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 14:56:03

Mi kiedyś włosy leciały garściami. Na szczęście szybko to zahamowalam i zagescilam.
Bardzo pomocne dwa wpisy:

jak zagęścić wlosy

Oraz
jak zahamować wypadanie włosów

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 15:52:38

loxon 2% polecam, mi pomogło :)

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 18:28:14

Ja tez miałam ten problem po przebytym stresie. Trwa do teraz ten stan.czyli pól roku. Bralam witaminy wcierki szampony i wszystko co sie da. Bez zmian. Dermatolog mi przepisala antybiotyk w psiku. Po miesiącu sie skończył ale od tygodnia jest troche lepiej. Wogole zaczelam sie kubusiami szprycować od 2tyg pije duza butelkę dziennie bo ma witaminy .od tygodnia jest ok. Boke sie pomyśleć czy to się zmieni jak juz nie mam leku

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 19:23:56

Alpecin C1 tonik (od niedawna dostępny w Rossmanie lub na stronie internetowej z kosmetykami Dr Wolff) lub Neril firmy Garnier(niestety dostepny w Niemczech, ewentualnie może uda Ci się znaleźć gdzieś w internecie). Oba produkty niemieckie. Pomogło mojemu bratu przy łysieniu plackowatym. Po systematycznym stosowaniu rezultaty są piorunujące.

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 19:45:48

Ja kupiłam seboradin na wypadające włosy (taki psikany;) ). Pomógł mi. Po tygodniu meeega różnica. Jak skończę tą buteleczkę kupię seboradin niger:)

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 20:00:20

mi zawsze jesienią włosy wypadają na potęgę ale ostatnio jak byłam u fryzjerki to poleciła mi olejek herbaciany na porost i wzmocnienie włosów, dodaję kilka kropel do szamponu a myję włosy co drugi dzień, olejek bardzo śmierdzi ale mam nadzieję że przyniesie efekty :)

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 20:32:50

Mi pomógł sok z aloesu dolany do odżywki w sprayu i tabl evotabs z finclubu

Co zrobić aby włosy nie wypadały

13 lut 2016 - 21:00:36

A ja polecam zrobienie badania poziomu testosteronu. Włosy wypadały mi tak, że gdzieniegdzie miałam prześwity. Okazało się, że testosteron mam o wiele za wysoki. Od czasu leczenia włosy mi pięknie odrosły.

Co zrobić aby włosy nie wypadały

28 lut 2016 - 12:02:37

a gdzie takie badanie zrobic? U endokrynologa?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wypadanie włosów - co robić?