Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomóżcie! Co zrobić aby włosy się nie przetłuszczały? Zawsze miałam z tym problem ale teraz jak jest gorąco to już w ogóle masakra ;( myje włosy codziennie rano, a wieczorem wyglądam jakbym ich tydzień nie odświeżała :( Co robić? help

Może być tak, jeśli w szamponie masz zbyt silne detergenty - one totalnie odtłuszczają skórę głowy, więc produkuje ona więcej sebum, żeby to "nadrobić". Sprawdź w składzie czy jest tam coś ze słowem "sulfate" w nazwie - i ogólnie poczytaj na ten temat. Lżejszy szampon do codziennego mycia głowy powinien pomóc, a taki z mocnymi detergentami używaj rzadziej :)

Najlepszy fryzjer inharmony.pl

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 3/5

Zacznij od odpowiednich kosmetyków . Włosy przetłuszczające się, są bardzo trudne w pielęgnacji. Nie możesz ich dodatkowo obciążać kosmetykami . Zazwyczaj sa suche na kocach, dlatego bardzo dobra będzie dla ciebie gumka Papanga. Nie łamie i nie plącze włosów.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-09 10:57 przez kiniakubus.

zrezygnuj z szamponów, które mają w składzie Sodium Lauryl Sulfate – SLS i Sodium Laureth Sulfate – SLES. U mnie pomogło, myję włosy co 4 dni.
Najtańszy szampon bez SLS to




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-09 11:16 przez Eduarda.

Zgadzam się z tym, że szampony bez SLS, SLES są o wiele łagodniejsze i dużo lepsze w pielęgnacji przetłuszczającej się skóry głowy. Natomiast u mnie Babydream się nie sprawdził, ponieważ bardzo plątał włosy i nie mogłam ich rozczesać. Natomiast szampon Biovax do włosów przetłuszczających się miał już zupełnie inną konsystencję i włosy po myciu były gładkie i z łatwością się je rozczesywało. Co do działania, to zauważyłam znaczną poprawę, myłam włosy co 3-4 dni, a wcześniej musiałam codziennie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Włosowe help!