Obecnie rozmawiamy o:

Samochód.

9 minut temu

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Henna- jednak nie taka dobra...

28 paź 2013 - 17:25:18

Dziewczyny potrzebuję porady jeśli któraś jest obeznana w temacie!
Od dłuższego czasu próbuje wrócić do mojego naturalnego popielatego ciemnego brązu w tym celu od dłuższego czasu( dodatkowo,żeby nie niszczyć włosów) farbowałam różnymi odmianami henny zaczynając od naturalnej a kończąc na balsamach hennowych np.Venita.
Mam już dosyć spore( jak dla mnie te 7 cm to sporo) odrosty,później kolor to zmyty rudy. Efekt jest dosyć ciekawy, bo kolory nawet ładnie się uzupełniają tak jakbym miała naturalne ombre.
Jednak jako,że ja jestem pedantką nawet w kwestii włosów ,także dzisiaj poszłam do fryzjerki,żeby zrobiła mi mieszankę i nałożyła na te rudawe kosmyki jakiś chłodny odcień brązu. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się,ze ona nie jest w stanie nałożyć mi tego koloru...
Uczciwie przyznała,że tylko zniszczę sobie dopiero co i tak drastycznie obcięte włosy a kolor i tak nie chwyci,ponieważ włosy są całe oblepione henną. Dodatkowo dowiedziałam się też,że przez to obklejenie nie wnikają mi we włosy żadne z maseczek,odżywek czy witamin...
W efekcie wyszłam z salonu z kwitkiem. Dzięki Bogu,że właścicielka salonu była na tyle uczciwa,że powiedziała,że nie da rady...

Ktoś miał już taką sytuację?
Jak można sobie z tym poradzić?
Chciałabym powrócić w miarę szybko do naturalnego koloru. Dodam,że ostatni raz miałam nałożoną hennę w lipcu.

Henna- jednak nie taka dobra...

28 paź 2013 - 17:32:10

Nie mam pojęcia czym ty te włosy farbowałaś bo napewno nie NATURALNĄ henna ;) Farbowałam już kilka razy naprzemiennie z farbami chemicznymi (zawsze kolor łapał normalnie, nigdy nie wychodził zielony nawet).

Nie rozumiem jak mogła stwierdzić po twoich włosach, że są oblepione henną, skoro ją spłukujesz po farbowaniu?

Henna- jednak nie taka dobra...

28 paź 2013 - 17:35:04

Właśnie mi henna się nie spłukała... odrosty zakrywała przez jakiś czas a potem zeszła, jednak nie z reszty włosów niestety. Na początku używałam naturalnej,ale strasznie nie poręczna przy włosach do pasa i przeszłam na balsamy z henną.

Henna- jednak nie taka dobra...

28 paź 2013 - 17:35:52

Nie chodziło jej o dosłowne oblepienie tą papką. Chodzi o samo działanie. Farba wnika w strukturę włosa, a henna tylko go "oblepia" jak to określiła fryzjerka. Używałam jakiś czas henny i byłam zadowolona, ale wróciłam do normalnych farb z loreala, bo chciałam intensywniejszego koloru. Najlepiej kup farbę o kolorze zbliżonym do naturalnego.

Henna- jednak nie taka dobra...

28 paź 2013 - 18:55:59

Problemem jest to,że farba utrzymuje się tylko na odrostach, z reszty spłukuje się całkowicie do 2 tyg...

Henna- jednak nie taka dobra...

28 paź 2013 - 19:02:53

tez przez to przechodzilam...
meczylam sie ok roku
teraz mam sliczny jasny blond;) farbowalam 3 lata henna na burgund.
zmylam mieszanka do zmywania henny ;> pszukaj w googlach a jak nie to pisz pw

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kolorek włosow