Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

tabernakula sklep

19 minut temu

zakupy internetowe

44 minut temu

Budowa domu

48 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 17:42:38

Witam dziewczyny,tj w temacie co sadzicie o malowaniu wlosow w ciazy ,jestem w 3 miesiacu,niby mówi sie zeby nie malowac bo wyjdą inaczej ale moze jednak zaryzykowac moze nie do konca ta zabobona sieje prawde..prosze piszcie o swoich opiniach jak i rowniez doswiadczeniach :)))

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 17:44:15

mi wychodza normalnie a farbowałam juz dwa razy w tym czasie. zero różnicy .

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 17:46:00

Farbuję od początku ciąży i wszystko jest ok :)

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 17:46:31

Wiesz co moim zdaniem,można farbować. Jest teraz tyle farb,które mozna dostosować. Moja koleżanka jest w 7 miesiącu i farbowała włosy niejednokrotnie bedąc w tym stanie. I wlosy nadal posiada:)

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 17:46:51

Ja bym odradzala farbowanie w ciazy, poniewaz moja sasiadka farbowala wlosy w ciazy i jej coreczka urodzila sie bez wlosow na glowie ,bez brwi i rzes . Lekrze stwierdzili ze to przez to,ze farbowala czesto wlosy w ciazy dosc mocnymi farbami.

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 17:47:14

Ja w ciąży jeszcze nie byłam ale moja znajoma farbowała i zawsze wychodziły jej ładne:) Bez różnicy

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 17:48:43

moja kolezanka pytala ginekologa nawet o farbowanie powiedzial ze nie widzi przeciwskazan, ale ona i tak przestala farbowac jako,ze teraz wlosy mocno jej rosnal i powraca do nat koloru:)

zweryfikowana
Posty: 396
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 17:50:42

ja malowałam w drugim miesiącu i wyszły takie jak chciałam

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 17:55:26

kto mówi, że wyjdą inaczej? ciotki klotki?
Niby dlaczego mają wyjść inaczej?
Malowałam 2 razy i wychodziły mi identycznie jak przed ciążą. Poza tym warto mieć trochę wiedzy - włos jest martwy i zmiany hormonalne mogą wpływać tylko na cebulki a nie na całą długość włosa

niezweryfikowana
Posty: 704
Ostrzeżenia: 2/5

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 18:00:07

chyba zartujesz?? jasne ze farbowac, chyba ze chcesz chodzic z odrostami na pół glowy i zaniedbana, ja malowąłam w ciazy 3 razy i wszystko było ok

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 18:03:42

Cytat
olena1991
Ja bym odradzala farbowanie w ciazy, poniewaz moja sasiadka farbowala wlosy w ciazy i jej coreczka urodzila sie bez wlosow na glowie ,bez brwi i rzes . Lekrze stwierdzili ze to przez to,ze farbowala czesto wlosy w ciazy dosc mocnymi farbami.

kiedy za czasów PRLu??

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 18:04:00

ależ głupotę ktoś napisał, że dziecko urodziło się bez włosów itp bo malowała włosy, pewnie była inna przyczyna, nie popadajcie w paranoje. Można farbować włosy, i żadne dziecko nie urodzi się rude, bez włosów itd, szczyt głupoty. Ja będąc w początkach ciąży nie malowałam włosów ale to tylko dlatego, że jestem po jednym poronieniu, teraz drugą mam zagrożoną z różnymi powikłaniami i lekarz powiedział, że nic sie nie stanie, ale jak nie mam większej potrzeby farbowania to mam sobie odpuścić. Farby zawierające amoniak mogą po prostu mięc zły wpływ na samopoczucie czyli mdłości itp bo nie wszystkie tolerują zapachy. Kup farbę bez amoniaku i też wychodzi super



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 18:05 przez darka806.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.361

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 18:09:38

Jeden z najgłupszych i najstarszych zabobonów nie mających żadnego potwierdzenia w nauce i życiu. Tak na marginesie autorko, włosów nie ,,malujemy", farbujemy je. Wiem, czepiam się. Ale nie znosze tego określenia.

Cytat
olena1991
Ja bym odradzala farbowanie w ciazy, poniewaz moja sasiadka farbowala wlosy w ciazy i jej coreczka urodzila sie bez wlosow na glowie ,bez brwi i rzes . Lekrze stwierdzili ze to przez to,ze farbowala czesto wlosy w ciazy dosc mocnymi farbami.

Wstydziłabyś się powatarzać takie bzdury. Nie mozliwe, że jakikolwiek lekarz takie głupoty wygadywał.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 18:11 przez alpina.

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 18:11:18

Głupota z tymi przesądami. Moje obie siostry i kilka koleżanek, które chodziły w ciąży, normalnie farbowały włosy i kolor wychodził jak zwykle, więc to zabobon :)

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 18:12:28

malowanie czy farbowanie?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Białystok