Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 18:12:33

Farbowanie w ciąży jest niewskazane mocnymi farbami nie ze względu na kolor włosów matki, ale zdrowie dziecka. Cześć farb zawiera szkodliwe składniki, które mogą przeniknąć do płodu.
Tak więc jeśli musisz farbować włosy zrób to jak najłagodniejszą farbą/szamponem.

ciąża a malowanie włosów

22 sie 2013 - 18:24:38

Ja już słyszałam takie zabobony, że jak zafarbuje się włosy w trakcie ciąży to dziecko będzie rude :D

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 13:47:32

"Zazwyczaj lekarze zalecają, by włosy farbować od drugiego trymestru. Wynika to z ostrożności i profilaktyki, ponieważ to w pierwszych tygodniach kształtuje się dziecko i jest największe ryzyko poronienia. Jest jednak druga strona tego zalecenia - w ciąży zmieniają się także włosy kobiety, które stają się grubsze i szybciej rosną (w przeciwieństwie do czasu po porodzie, kiedy stają się słabe i wypadają. W związku z tymi zmianami farba może się źle przyjmować. Reakcja włosów na farbę w tych miesiącach może negatywnie zaskoczyć panie. By nie być zdziwioną kolorem, lepiej odczekać do drugiego trymestru."

ekspertki... nie chodzi o zabobony. Tak samo niektórym się farba nie przyjmuje podczas okresu, bo zachodzą zmiany w organizmie. Niektórym się zmienia smak, dlatego mówi się, że nie można gotować bo nic nie wyjdzie.

Kiedyś ślepo wierzono w zabobony, teraz ślepo się je obala, nie próbując dotrzeć do jakichś informacji.
Nasze babki nie były głupie. W każdej plotce jest trochę prawdy, w wielu zabobonach również.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 13:58:10

Cytat
olena1991
Ja bym odradzala farbowanie w ciazy, poniewaz moja sasiadka farbowala wlosy w ciazy i jej coreczka urodzila sie bez wlosow na glowie ,bez brwi i rzes . Lekrze stwierdzili ze to przez to,ze farbowala czesto wlosy w ciazy dosc mocnymi farbami.

taaa...a dyplom lekarza kupił na stadionie tysiąclecia :D



ja farbowałam w obu ciążach - w pierwszej na ciemno, w drugiej rozjaśniałam. Dzieci urodziły mi się kudłate :)

Farby nie mają wpływu na płód, tu chodzi tylko i wyłącznie o amoniak i zapach, który może przeszkadzać matce. Ale dzisiaj mamy farby bez amoniaku, niektóre nawet nie śmierdzą strasznie.

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:03:53

Po 1 nie maluje się włosów, co to w ogóle za określenie..
FARBUJEMY włosy , malować można sufit bądź ściany...
Nie farbuje się włosów w ciąży, bo to może zaszkodzić dziecku tak jak ktoś wcześniej napisał , dziecko może urodzić się bez włosów i mieć w późniejszym okresie kłopoty z włosami .

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:15:29

Cytat
truskaweczka89
Po 1 nie maluje się włosów, co to w ogóle za określenie..
FARBUJEMY włosy , malować można sufit bądź ściany...
Nie farbuje się włosów w ciąży, bo to może zaszkodzić dziecku tak jak ktoś wcześniej napisał , dziecko może urodzić się bez włosów i mieć w późniejszym okresie kłopoty z włosami .

chwilę się łudziłam że to ironiczna wypowiedź ale chyba jednak nie :P gdzie wy macie mózgi ludzie...

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:17:38

Cytat
bunnything
gdzie wy macie mózgi ludzie...
też się zastanawiam, znalezienie w googlach tego co napisałam wcześniej zajęło mi 5 sekund. No, ale lepiej pisać głupoty, nie mając o niczym pojęcia.

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:19:29

Cytat
alpina
Jeden z najgłupszych i najstarszych zabobonów nie mających żadnego potwierdzenia w nauce i życiu.
Cytat
truskaweczka89

Nie farbuje się włosów w ciąży, bo to może zaszkodzić dziecku tak jak ktoś wcześniej napisał , dziecko może urodzić się bez włosów i mieć w późniejszym okresie kłopoty z włosami .

A świstak siedzi i zawija..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-24 14:20 przez Amelia_25.

zweryfikowana
Posty: 275
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:23:05

Przeciez to nie chodzi o to ze moga Ci nie wyjsc wlosy, lecz o to ze szkodzi to dziecku!! Moze byc rude albo nie miec wlosow! a chyba tego nie chciala bys? Chyba sobie mozesz darowac farbowanie w okresie ciazy? Co jest wazniejsze? Ja bym nie ryzykowala, bylam w ciazy i ani raz wtedy nie farbowalam wlosow chodz mialam czarne i mega brzydkie odrosty. Pomysl kobieto.. Bo to nie jest zabobon, moze sie nic nie stac a moze stac, i w tedy bd za pozno

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:24:13

Chyba farbowanie a nie malowanie.To mity w które niestety niektóre kobiety wierzą a później chodza z odrostem 10cm.

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:25:08

japier... po raz kolejny piszę, (tamtego nikt nie przeczytał, bo za długie i ciężko tak wysilać mózg), że kolor może nie wyjść ze względu na zmiany zachodzące w organizmie ciężarnej kobiety...

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:26:01

Cytat
Consual
Przeciez to nie chodzi o to ze moga Ci nie wyjsc wlosy, lecz o to ze szkodzi to dziecku!! Moze byc rude albo nie miec wlosow! a chyba tego nie chciala bys? Chyba sobie mozesz darowac farbowanie w okresie ciazy? Co jest wazniejsze? Ja bym nie ryzykowala, bylam w ciazy i ani raz wtedy nie farbowalam wlosow chodz mialam czarne i mega brzydkie odrosty. Pomysl kobieto.. Bo to nie jest zabobon, moze sie nic nie stac a moze stac, i w tedy bd za pozno

hahahahaha kolejna xD
myślałam że kolor włosów zależy od genów ale co ja tam wiem xD

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:37:30

ja jestem w 36 tyg, a malowałam już chyba ze 3 razy od zajścia w ciążę - co do koloru to wychodzi normalnie, bez różnicy - tyle, że mi np bardzo szybko się wypłukuje, a wcześniej tak nie miałam. Farbuje na ciemny brąz sama w domu. Jak chcesz sama farbować to lepiej kup farbę, która nie zawiera aż tyle amoniaku i tak nie śmierdzi.

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:51:23

powinno się przede wszystkim myśleć o zdrowiu dziecka a nie o niechlujnym odroście
link do strony rodzice.pl
Ciąża - Co tak naprawdę szkodzi w ciąży- prawdy i mity
http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/zdrowie-i-uroda-w-ciazy/Co-tak-naprawde-szkodzi-w-ciazy-prawdy-i-mity.html

ciąża a malowanie włosów

24 sie 2013 - 14:56:25

Mozna farbowac wlosy , jak najbardziej :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rude ombre - włosy