Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

SOK Z CYTRYNY NA WŁOSY ???

20 maj 2013 - 22:39:16

koleżanka robiła jakieś cuda wianki płukanki z cytryną, i faktycznie włoski jej bardzo rozjaśniały

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

SOK Z CYTRYNY NA WŁOSY ???

20 maj 2013 - 22:40:14

dobrze jest raz na jakiś czas zrobić płukankę z sokiem z cytryny. Wtedy zamykają się łuski włosa i kłaczki stają się bardziej błyszczące ;)

SOK Z CYTRYNY NA WŁOSY ???

20 maj 2013 - 22:43:52

Cytat
Anezz
Lepij zrób płukankę z tą cytryną. W necie pełno przepisów.
No tak, tylko który zastosować? Właśnie pytam się tu :D
Cytat
sweetie-kittie
Sok z cytryny z żółtkiem jaja i oliwą - zabieg rozjaśniający i odżywczy w jednym;)
A jakie proporcje tego?
Cytat
lenkovv
koleżanka robiła jakieś cuda wianki płukanki z cytryną, i faktycznie włoski jej bardzo rozjaśniały
A co wskład tej płukanki wchodzi? Poda mi ktoś przepis dokładny???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-20 22:46 przez karola3005.

SOK Z CYTRYNY NA WŁOSY ???

21 maj 2013 - 00:07:16

Ja zawsze dodaję witaminę C do masek z awokado, żółtek i oleju kokosowego. Włosy po takim zabiegu są miękkie, nawilżone i błyszczące. Stosuję maski 3 razy w tygodniu systematycznie i moje włosy mimo rozjaśniania są w dobrej kondycji. Jednak pierwsze rezultaty zobaczysz dopiero po kilku zabiegach. Jeśli chcesz lekko rozjaśnić włosy możesz robić płukanki z wody, rumianku i soku z cytryny, jednak efekty będą widoczne po dłuższym czasie stosowania takiej płukanki. Po jednym zabiegu raczej nie zauważysz różnicy w odcieniu włosów. Atomizer 50ml możesz kupić na stronie BU za około 3zł. Pozdrawiam!

SOK Z CYTRYNY NA WŁOSY ???

21 maj 2013 - 00:13:20

ee tam ..na mnie nie zadzialalo ;)

SOK Z CYTRYNY NA WŁOSY ???

21 maj 2013 - 00:14:56

Jeśli chodzi o cytryny, najlepiej robić z nich płukanki. Domkną one łuski włosa i sprawią, że będą one bardziej lśniące i gładkie. Do litra wody dodajesz sok z całej cytryny, polewasz tą mieszanką włosy i już nie spłukujesz (oczywiście przed tym myjesz włosy i nakładasz odżywkę). Najlepiej stosować regularnie, ale ja zawsze o tym zapominałam. :) Sądzę, że cytryna używana solo może przesuszyć włosy, za to z miodem lub jako dodatek do maski jak najbardziej.

SOK Z CYTRYNY NA WŁOSY ???

21 maj 2013 - 23:03:53

Sam sok z cytryny wysusza. Ale można do niego dodać oliwę lub inny olej, żółtko lub napar z kwiatu lipy, który z kolei nawilża włosy. Cytryna nie rozjaśnia, jedynie na włosach mogą pojawić się lekkie refleksy, a to i tak nie po jednym lecz kilku/kilkunastu zastosowaniach.

SOK Z CYTRYNY NA WŁOSY ???

21 maj 2013 - 23:07:24

Czytałam, że aby mieć efekt rozjaśnienia należy przez 20 po popsikaniu włosów sokiem z cytryny siedzieć na słońcu. To ono aktywuje kwasy z soku.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

SOK Z CYTRYNY NA WŁOSY ???

21 maj 2013 - 23:11:02

Cytryna nie niszczy włosów, zakwasza je więc to dobrze :). Jeśli masz suche włosy możesz oczywiście zafundować po niej nawilżanie. Stopień rozjaśnienia zależy od poziomu kolorystycznego odrostu. Ja mam odrost blond i mega ładnie mi zawsze cytrynka rozjaśni.

SOK Z CYTRYNY NA WŁOSY ???

21 maj 2013 - 23:14:44

hmm ja słyszaam ze kladzie sie ten sok z cytryny an włosy i na słonko tylko wysusza fakt wlosy ale rozjasniaja sie szybciej...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

to na porost włosów?