Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 12:23:04

Cześć dziewczyny.

Otóż jestem niecały rok po przeszczepie szpiku,mój problem to włosy....
Jak wiadomo przy chemioterapii włoski mi całkowicie wypadły.Po przeszczepie dopiero po 3 miesiącach zaczęły "kiełkować",i zamiast bujnej fryzury mam cienkie siano na głowie.Używam obecnie olejku rycynowego (żeby je choć troszkę wzmocnić),ponieważ moja hematolog nie pozwala mi nic z nimi na razie robić.
Nie wspomnę już o tym jak bardzo chciałabym zafarbować moje 4cm piórka,ale tez jest to niewskazane.
Proszę Was kochane o jakieś pomysły ,jak można ozdobić takie krótkie włosy? Czy któraś tez jest po chemioterapii i ma podobny problem? Idzie wiosna,czas zdjąć czapkę,aż się boje........
Czuje się zupełnie nieatrakcyjna:( Dodam ze mam 35lat Pozdr Monika

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 12:27:17

Jest dużo fryzur dla krótkich, cienkich włosków, ale myślę, że najlepiej będzie dać im odrosnąć i trochę się odbudować;) Jeszcze rok-dwa i będą długie i mocne. Wzmacniaj się od środka, może pij drożdże? Bardzo poprawiają kondycję włosów i przyspieszają porost.

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 12:28:00

Na razie może jakieś ładne wiązanie apaszek na głowie? To odwróci uwagę od włosów na razie dość słabych... Nie chodzi mi o całkowite zasłanianie głowy, a cos w stylu pin-up ? :) bardzo ładne są niektóre wiązania

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 12:31:00

kochana, polecam Ci codziennie rano pić biostymine - kupisz ją w ampułkach a aptece bez recepty, codziennie na czczo 1 ampułkę kosz 15 zł
poza tym stosować maskę wzmacniającą hennawax - również w aptece kosz 22 zł
do tego codziennie Galacet saszetki do rozrobienia z wodą pij codziennie regularnie koszt za 21 saszetek do 50 zł ale na prawde efekty są super, poza tym len do picia na ciepło z wodą... a co do farbowania możę poczekaj jeszcze chwilkę :) mam nadzieję że pomoże Ci to :) pozdrawiam!

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 12:31:44

Ja też myślę,że opaski z jakimś kwiatkiem kokardką takie nie zupełnie dziecinne dadzą radę :)

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 14:49:50

Dzieki dziewczyny za porady,kupiłam odżywke wax.Pani w zielarskim poleciła mi naturalna farbę do włosów,chyba się zdecyduje na koloryzacje,mam nadzieje ze poczuje się lepiej:)

zweryfikowana
Posty: 1.562
Ostrzeżenia: 1/5

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 23:23:22

ja wlasciwie się mało znam na odżywkach, ale życzę zdrowia dużo dużo

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 23:26:02

moze pomyslisz o mezoterapii iglowej na skore glowy ? po paru zabiegach efekt rewelacyjny

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 23:27:35

moze spróbuj wcierek?
Np : jantar, ale tez dużo dziewczyn zachwala wcierke z kozieradki którą sie robimy samemu .
Pozdrawiam i zycze zdrowia ;)

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 23:27:39

jakieś ładne chustki na głowe, apaszki, bandama? :) odżywka WAX może pomoże :) poprzeglądaj strony na internecie, jakies inspiracje krókich fryzur :) na pewno coś znajdziesz! ja życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i szybko rosnących włosków hehe ;)

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 23:32:13

widziałam w przychodni onkologicznej młodą dziewczynę, miała na głowie chustkę, ale była umalowana a nie jak większość kobiet biała, makijaż też dużo daje, ale pewnie o tym wiesz. Dużo zdrowia życzę!

Włosy po chemioterapii.

04 mar 2013 - 23:46:38

W filmie "lejdis" Korba nosiła na głowie super "turbany" - nie wiem jak to określić, w każdym bądź razie wyglądało bardzo fajnie i na wiosnę i lato jak znalazł :)

Włosy po chemioterapii.

05 mar 2013 - 09:21:47

Noszenie cały czas chustek i czapek na głowie też osłabia delikatne, ledwo odrośnięte włoski. Dlatego poleciłabym zrobić jak już kilka dziewczyn wspomniało- chustę w stylu pin-up i odżywkę- maskę henna wax- ale kup tą oryginalną, jest polecana do włosów i skóry głowy po chemioterapii.
No i pewnie jak się ładnie umalujesz, to też będziesz się lepiej czuła :) Ja przez to nie przechodziłam, ale obserwowałam swoją mamę- zawsze miała cieniutkie włosy, a po chemii tragedia. Ale trochę podhodowała, "nakarmiła" maseczką, a jak były wystarczająco długie udała się do stylisty na cieniowanie i od razu lepiej wyglądała :)

EDIT:
Nie doczytałam, że już kupiłaś wax'a :) Życzę powodzenia, odkrywania siebie na nowo, lepszego samopoczucia i przede wszystkim przegonionego paskudztwa!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-05 09:47 przez sanguinarius.

Włosy po chemioterapii.

05 mar 2013 - 09:25:52

Dostaję dreszczy, gdy czytam takie wątki. Kochana gratuluję wygrania z chorobą ! Włosy to tylko kwestia czasu :) Zafarbuj włoski farbą naturalną, z pewnością poprawi Ci to nastrój :) Wejdź na mój blog, może nie ma tam porad na temat pielęgnacji włosów po chemioterapii, ale znajdziesz podpowiedź jak o nie dbać :)

Włosy po chemioterapii.

05 mar 2013 - 09:26:40

skoro nie możesz nic zrobić z włosami, to może tabletki? Polecam Vitapil.
Ja bym sobie kupiła perukę jakąś...
chociaż nie widziałam cię, może dobrze ci w krótkich włosach tylko trzeba je jakoś wystylizować?
A może wizyta u dermatologa? Może coś na szybszy porost włosów?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Farba Ciemny Blond- Color i Shine.