Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

S.O.S. dla włosów

09 lut 2013 - 23:45:07

Witajcie Dziewczyny!
Mam ogromny problem z moimi włosami. Od trzech lat próbuję je zapuścić- niestety bez większych efektów. Nigdy ich nie farbowałam, prostowałam naprawdę sporadycznie. Od pewnego czasu suszę je wyłącznie zimnym powietrzem. Zimą noszę ciepłą czapkę i dbam o to, by nie dopadł ich śnieg. Jeśli chodzi o wizyty u fryzjera, nie są zbyt częste, gdyż 'specjalistki' najchętniej ucinają mi 3 razy więcej niż bym chciała twierdząc, że włosy są zniszczone i to je wzmocni. I tak koło się zamyka... Dodam, że moje włoski są bardzo gęste, a do tego pocieniowane, aktualna długość- za łopatki. Do ich pielęgnacji używam szamponu Timotei kokosowego, odżywki Wella, jedwabiu BioSilk lub olejku z Avonu, co trzecie mycie nakładam maskę BioVax. Denerwuje mnie to, że szybko się łamią i są suche, a przez to nie mogę osiągnąć upragnionej długości. :( Co robić?

S.O.S. dla włosów

09 lut 2013 - 23:49:30

Blog święty http://www.anwen.pl/
polecam picie drożdży, ale mnie był to mega efekt.

S.O.S. dla włosów

09 lut 2013 - 23:52:01

Cytat
Peszkowa
polecam picie drożdży, ale mnie był to mega efekt.

Próbowałam, jednak u mnie oprócz mdłości żaden efekt nie wystąpił. :(

S.O.S. dla włosów

09 lut 2013 - 23:52:50

nie chodź do fryzjera! :)
Bierz przykład ze mnie - ja pójdę podciąć końcówki, jak włosy urosną mi jeszcze 5 cm.



A tu więcej informacji o moim zapuszczaniu włosów:

http://obojetnieco.blogspot.com/2013/02/intensywne-zapuszczanie-wosow.html



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-09 23:55 przez AlleKate.

S.O.S. dla włosów

09 lut 2013 - 23:54:04

nie używaj syntetycznego jedwabiu bo wysusza włosy
zainwestuj w szampon i odzywkę apteczną
stosuj maski dobrych firm
moze pomoze picie drozdzy i witaminki

S.O.S. dla włosów

09 lut 2013 - 23:54:28

Jak się odżywiasz? Jesz dużo warzyw, owoców? Dużo pijesz?

S.O.S. dla włosów

09 lut 2013 - 23:54:42

Cytat
Narvanka
Cytat
Peszkowa
polecam picie drożdży, ale mnie był to mega efekt.

Próbowałam, jednak u mnie oprócz mdłości żaden efekt nie wystąpił. :(

Szkoda :( w takim razie szukaj dalej metod w cudnym internecie, może coś znajdziesz!

S.O.S. dla włosów

09 lut 2013 - 23:55:46

hmm.. to czym Ci się tak niszczą włosy?
ja mam zniszczone rozjaśnianiem, farbowaniem, suszeniem i prostowaniem - mają prawo być w tragicznym stanie, ale ty żadnych takich rzeczy nie robisz..
może jakieś suplementy diety zażywaj? kiedyś zażywałam różne witaminy na włosy i po paru tygodniach widziałam poprawę :)

S.O.S. dla włosów

09 lut 2013 - 23:55:51

AlleKate- chodzę raz na pół roku... Ponieważ niektórzy grzmią, że powinno się to robić co miesiąc, inni, iż nie trzeba w ogóle...
corkachaosu- szczerze mówiąc nigdy nie przywiązywałam dużej wagi do tego, co jem. Mam bardzo szybką przemianę materii, więc nie muszę się w niczym ograniczać. :D Codziennie piję sok marchwiowy i baaaaaaaaardzo dużo liściastej herbaty. Często jem też jabłka i pomarańcza oraz jogurt naturalny. Ale zdarzają się też tłuste potrawy i mrożonki.
oliga- może chodzi o długość? Kiedyś fryzjerka powiedziała mi, że końcówki włosów niszczą się od tego, iż ocierają się o ramiona. A ja mam tak wycieniowane, że część właśnie się o nie ociera. Bo najczęściej noszę rozpuszczone włosy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-10 00:00 przez Narvanka.

S.O.S. dla włosów

10 lut 2013 - 00:00:15

Mam dobrą radę: jak masz bardzo suche włosy to zamiast jedwabiu, wetrzyj kropelkę oleju w końcówki, przestaną się kruszyć i łamać. Ja rozjaśniam włosy i wcześniej nie mogłam ich zapuścić (stały w miejscu przez łamiące się końcówki), od kiedy stosuję tą metodę, problem znikł.
Powodzenia w zapuszczaniu, na pewno Ci się uda.
A do fryzjera to raz na rok chodź i pilnuj, żeby Ci za dużo nie obcięli. :)

S.O.S. dla włosów

10 lut 2013 - 00:01:05

Czyli nie dostarczasz zbyt wielu witamin i to pewnie dlatego włosy są w złym stanie. Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na wygląd włosów. Jak zaczniesz jeść lepiej to pewnie zobaczysz sporą różnicę. :)
Bo jak nie dostarczasz witamin od środka to żadne olejki, płyny, odzywki Ci nie pomogą, nie ma takiego sposobu cudownego. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-10 00:01 przez corkachaosu.

S.O.S. dla włosów

10 lut 2013 - 00:03:00

Polecam picie drożdży - mi pomogło. Nie tylko włosy szybciej rosły, ale i wyglądają na zdrowsze.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=641453 - Tutaj masz szczegóły ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-10 00:04 przez Kicioooor.

S.O.S. dla włosów

10 lut 2013 - 00:03:45

Cytat
corkachaosu
Czyli nie dostarczasz zbyt wielu witamin i to pewnie dlatego włosy są w złym stanie. Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na wygląd włosów. Jak zaczniesz jeść lepiej to pewnie zobaczysz sporą różnicę. :)
Bo jak nie dostarczasz witamin od środka to żadne olejki, płyny, odzywki Ci nie pomogą, nie ma takiego sposobu cudownego. ;)

Też się z tym zgadzam.
Często ograniczenie tłuszczów w diecie powoduje suchość skóry i też włosów.

S.O.S. dla włosów

10 lut 2013 - 00:03:57

corkachaosu- a wiesz może, o jakie konkretnie produkty powinnam wzbogacić moją dietę?

niezweryfikowana
Posty: 112
Ostrzeżenia: 1/5

S.O.S. dla włosów

10 lut 2013 - 00:12:07

Może tabletki że skrzypem i pokrzywą? Ja wiem że prawie przy każdym poście wspominam o olejku rycynowym :D ale mi naprawdę bardzo pomaga są mocniejsze końcówki nie są przesuszone nie łamią się i włosy szybciej rosną. Na szczęście bardzo ciemne włosy więc nie muszę się przejmować, tym że od olejku pociemnieją;) Może spróbuj jest to w 100% naturalna substancja więc nie powinna pogorszyć stanów włosów ;)

Pozdrawiam!:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zapuszczanie włosów:D