Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:02:01

Dziewczyny, ratunku!:-)
Od jakiegoś czasu, strasznie przetłuszczają mi się włosy.
Dopóki farbowałam, nie miałam takiego problemu, wiadomo - farba wysusza włos.
Teraz niestety jest masakra. Mogę umyć włosy rano, a wieczorem są już nieświeże.
Dodam, że jak mam wolne i nigdzie nie wychodzę, to trochę je przetłuszczam, ale czy dobrze robię?
Proszę powiedzcie jak sobie z tym problemem poradzić, bo dostaję kręćka.
Pozdrawiam.

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:04:27

moim zdaniem, dobrze robisz jak je przetłuszczasz, bo skóra odbudowuje naturalną florę i pH, a jak masz potrzebę mycia głowy codziennie to myj :)

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:04:38

ja musze myc wlosy codziennie....strasznie wkurzajace

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:06:52

no właśnie mam takie wrażenie, że jeśli przyzwyczaję włosy i będę myć je codziennie, to zostanie mi tak do końca życia :D dlatego staram się myć co dwa dni, w ekstremalnych sytuacjach, jak siedzę w domu, co 3 dni.

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:07:16

jak ja jestem w domu i wiem, że nigdzie nie bede wychodzić np dlatego, że jestem chora to staram się jak najdłużej nie myć głowy, niby to w czymś pomaga... Może warto zmienić szampon? Ja mam np kilka rodajów szamponów i staram się za każdym razem używać innego, żeby włosy się nie przyzwyczaiły, poza tym polecam suchy szampon z SYOSSA, według mnie na prawde się sprawdza :)

zweryfikowana
Posty: 824
Ostrzeżenia: 1/5

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:07:37

Mam taki sam problem... rok temu się przeprowadziłam i zmiana wody podziała tak, że podobnie jak Ty myję rano wosy a wieczorem mam tłuste.... Póki co porządnie je ścieniowałam, żeby nie były take gęste i kupiłam sobie szampon na przetłuszczające się włosy... Efekt... myje co drugi dzień a to i tak już bardzo dużo... zobaczymy może pomoże. Też próbowałam je przetłuszczac, ale niewiele to pomagało:/

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:07:50

Przede wszystkim nawilżaj skórę głowy.
Jeśli będzie wysuszona.. będzie się szybko przetłuszczać.

Ja kiedyś myłam włosy drogeryjnymi szamponami które mi strasznie wysuszały głowę.
Dosłownie na następny dzień już mnie tak swędziała że musiałam myć..a jak udało mi się dwa dni nie myć to były już tak przetłuszczone ,że aż wstyd.

Zmieniłam pielęgnację.
Miałam włosy na dekoloryzacji, rozjaśnianiu i co miesiąc farbowanie.
Używam szampony z biowaxu. Jak dla mnie są świetne.
Koszt ok 20 zł i mała butelka, słabo się pienią ale to dlatego bo mają dobry skład .
I problem z swędzeniem i przetłuszczaniem się zniknął.
Raz w tyg nakładam z tej firmy maskę i również na skórę głowy i przetłuszczanie zniknęło :).

Wina na pewno leży w pielęgnacji.

zweryfikowana
Posty: 1.066
Ostrzeżenia: 1/5

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:07:57

może masz źle dobrane kosmetyki do włosów ? może lepiej zmienić szampon na jakiś przeciwłupieżowy , one nieraz nieźle przesuszają włosy czytałam też że cytryna wysusza ;)

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:09:12

Ja nie farbowałam a i tak mam podobny problem, umyje włosy to na drugi dzień znowu musze bo juz sa takie tłuste, niewierze u nasady.

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:12:24

No właśnie próbowałam już cudów z szamponami.
Mam apteczne, mam drogeryjne. Do włosów przetłuszczających się, do włosów z łupieżem. No cuda wianki i nic nie pomaga. Używałam różnych masek, etc.
Skoro piszecie, że nawilżenie byłoby dobre, to nie bać się olejków itp.? Mam w kosmetyczce kilka rodzajów, które stosuje się na skórę głowy, ale moja pierwsza myśl: jak użyję, to dopiero będę miała tłuste;/
Dodam, że skaczę z miejsca na miejsce i przynajmniej raz w miesiącu na około tydzień- dwa, zmieniam wodę, miejsce pobytu, to też może być z tym związane?

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:16:38

Madrut nie polecaj czegoś co może zaszkodzić.
Skóra Ci się przetłuszcza ale właśnie dlatego że jest sucha.
Nawilżaj ją i wszystko wróci do normy.

To tak samą jak z skórą . Jak masz wysuszoną , to skóra zaczyna produkować zbyt dużo sebum.
A jak poziom nawilżenia jest dobry, wszystko się normuje.


Kup lekki szampon, z naturalnym składem bez SLS.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 15:17 przez Zywieczdroj.

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:17:23

Miałam ten sam problem, dopóki nie zainteresowałam się jak go rozwiązać. Szukając informacji jak sobie z tym poradzić dowiedziałam się, że włosy przetłuszczające się to tak naprawdę włosy bardzo suche i przesuszona skóra głowy, sucha skóra aby się bronić wytwarza duże ilości sebum, a to powoduje przetłuszczanie, przetrzymywanie nic nie pomoże, bo duże ilości sebum i brak równowagi w tej kwestii prowadzi do wysuszenia skóry i koło się zamyka. Skutecznym rozwiązaniem jest dbanie o nawilżenie skóry głowy i włosów, doprowadzenie ich do równowagi. Tu z własnego doświadczenia (nie mam już problemu z przetłuszczaniem, a włosy mogę myć co 3 dni, a miałam tak jak ty, że myłam rano, a wieczorem była tragedia) mogę polecić przerzucenie się na naturalną pielęgnację włosów- ja odstawiłam szampony z ciężko usuwalnymi silikonami, które nie pielęgnują włosów, a jedynie je oblepiają z wierzchu, żeby ładnie wyglądały, teraz używam prostych, delikatnych szamponów ziołowych, Alterra lub Babydream dla dzieci, a raz na jakiś czas używam szamponu Barwa z SLS, żeby porządnie umyć skórę, do tego przed każdym myciem olejuję włosy (oliwą z oliwek, olejem z pestek winogron, mieszanką różnych olejów spożywczych i oleju rycynowego, Vatiką kokosową lub innymi) a po każdym myciu nawilżam włosy odżywką i raz na jakiś czas porządną maską z naturalnymi składnikami (biovax). Dla zainteresowanych polecam bloga anwen.pl :D

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:17:49

Jeśli myjesz włosy codziennie to nie dziwie się, że szybko się przetłuszczają. Kiedys też tak miałam. Teraz zmieniłam nawyki i myję włosy co dwa, trzy dni.

przetłuszczające się włosy.

03 lut 2013 - 15:21:52

Cytat
extrashopping
Jeśli myjesz włosy codziennie to nie dziwie się, że szybko się przetłuszczają. Kiedys też tak miałam. Teraz zmieniłam nawyki i myję włosy co dwa, trzy dni.
Nie myję włosów codziennie. Myję co dwa dni, czasami co trzy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaki to kolor???