Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 232
Ostrzeżenia: 3/5

Twarz jak kulka, a fryzura

24 lis 2012 - 12:17:33

Witajcie kochane ;)

Może Wy mi poradzicie coś, bo sama już nie mam na siebie pomysłu. Konkretnie chodzi o fryzurę i kształt mojej twarzy. Mimo bardzo szczupłej sylwetki moja twarz przypomina kuleczkę. Nie mam pomysłu na fryzurę, która by trochę ją wysmukliła. Od zawsze nosiłam długie włosy z grzywką na bok, od jakiegoś czasu jednak zdecydowałam się zapuścić grzywkę i nosić przedziałek na środku/ z boku głowy (w zależnosci od dnia;) ). Niestety wyobrażenia, że będę wyglądać w długim, prostych włosach jak modelki z plakatów przeszły moje oczekiwania. Twarz wydaje się jeszcze pełniejsza.

Zastanawiam się znów nad grzywką, ale boję się, że odejmie mi to lat, a zbyt młody wygląd także jest moim problemem ;(

Może któraś z Was ma pomysł na fryzurkę z długich włosów, która optycznie wyszczupla twarz? Marzy mi się, by mieć widoczne kości policzkowe, zarys brody itd, tymczasem moja twarz to taka kulka ;p W porównaniu do drobnego ciała wydaje sie byc jeszcze wieksza. Rysów nie zmienie ale mam nadzieje, ze znacie jakieś fryzurki do okrągłej buźki. A może same macie taki problem? W jakich oczesaniach sie czujecie dobrze? ;)

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 08:08:57

chetnie bym sie sama dowiedziala ;-)

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 08:18:34


Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-25 08:50 przez maloonie.

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 08:19:45

wiesz co ja tez jestem szczupla prawie, a mam twarz jak piłka uslyszalam to nawet od paru osob :P

Ja mam długie włosy za piersi i grzywke na bok :)
nie wyobrazam siebie w innej fryzurze, ale nie wiem czy taka jest dobra to takiej twarzy :)

zweryfikowana
Posty: 232
Ostrzeżenia: 3/5

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 08:23:22

Cytat
kara2606
wiesz co ja tez jestem szczupla prawie, a mam twarz jak piłka uslyszalam to nawet od paru osob :P

Ja mam długie włosy za piersi i grzywke na bok :)
nie wyobrazam siebie w innej fryzurze, ale nie wiem czy taka jest dobra to takiej twarzy :)

Może pokaż fotki ;) Wszystkie fotk mile widziane ;p

Re: Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 08:26:20


Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-25 08:36 przez naa95.

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 08:39:18

Przedziałe na środek odpada, tak samo prosta grzywka która skraca twarz i wydaje się pełniejsza czy też loki dodające objętości.
Najlepsze będą fryzury które będą opadać na twarz, a przy tym zasłaniać policzki itp. takze najlepiej zrobić sobie taką dłuższą grzywkę na bok, gdzie przedziałe będzie w połowie oka i jakieś pazurki. Gdzywki na bok wydłużają twarz, czyli lekko wysmuklają.
Oprócz fryzury ważny jest makijaż, dlatego możesz uzbroić się w brązer i róż, które nałożone na policzka nieco je optycznie pomniejszą.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 08:48:53

Dla okrągłej twarzy tylko asymetria [pomijając odskocznie od reguły, np Lily Cole, ale sama pisałaś, że przedziałek na środku nie jest dla Ciebie jednak]. Nawet krótka fryzura będzie ok, pod warunkiem, że zostanie dobrze dobrana.
Na pewno nie decydowałabym się na fryzurę taką, jak zaproponowała maloonie - z prostą grzywką. Na Twoim miejscu poszukałabym dobrego stylisty, bo to, co dziewczyny pokazują to jedno, a to co rzeczywiście Ci będzie pasowało już po ścięciu to drugie.

zweryfikowana
Posty: 1.066
Ostrzeżenia: 1/5

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 08:49:14

sorry nie mogłam się powstrzymać ale to pierwsza osoba która kojarzy mi się z okrągłą twarzą :p http://c.wrzuta.pl/wi1014/fe64bf48001da10745ef0616/gosia_andrzejewicz3

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 08:49:43

skośna grzywka, nic innego nie pozostaje, ewentualnie makijaż i konturowanie twarzy... nie rob tylko tej grzywki na prosto co jest na jednym zdjeciu wyzej, poza tym, w internecie pelno poradnikow, moze znajdz jakis probram, gdzie wklejasz zdjecie i przyparosujesz sobie fryzure :)
tak sobie mysle jeszcze jakby wyglacal bob z dosyc wydluzonym przodem i skosna grzywka, jednak nie jestem specjalistka i nie jestem pewna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-25 08:51 przez kornelka456.

zweryfikowana
Posty: 246
Ostrzeżenia: 1/5

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 08:55:06

może ktoś wypowie się w tym temacie http://szafiarenka.pl/55/6374470/ebay-i-zakupy.html

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 09:26:12


Przede wszystkim podstawą jest dobre modelowanie / konturowanie twarzy.

Dobry make up - bronzer, rozświetlacz i róż czynią cuda.

Pooglądaj sobie tutorialne na yt, na pewno będą pomocne.


Fryzura to już inna bajka :)
może się okazać, że zmiana fryzura cale nie jest potrzebna :)

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 23:28:00

Cytat
Eterycznaa
Może pokaż fotki ;) Wszystkie fotk mile widziane ;p

no więc mam taką fryzurę. innej sobie nie wyobrażam grzywka na bok już od 6 lat :P ( kiedys miałam prostą, ale to był błąd)

chętnie bym sie też dowiedziała, co powinnam nakładać, żeby wymodelować twarz.
róż raczej do mnie nie pasuje, brązer.. nie wiem. używam tylko pudru :)


A tu pełnia w całej okazałości haha :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-25 23:32 przez kara2606.

zweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

Twarz jak kulka, a fryzura

25 lis 2012 - 23:43:14

ja też mam okrągłą buzię i zawsze miałam długie włosy+grzywka na bok, ale zapuściłam i teraz mam przedziałek na środku albo byle gdzie, bez grzywki jest łatwiej :)

Twarz jak kulka, a fryzura

28 lis 2012 - 12:06:29

Kara, moim zdaniem masz troszkę za długie włosy i przedziałek na bok, razem dają efekt strasznego wydłużenia twarzy i zawala proporcje, całkiem inaczej wyglądasz na drugim zdjęciu. Dlatego uważam, że najlepiej byłoby skrócić nieco włosy i wycieniować, delikatnie wystopniować i wystrzępić przy twarzy. Co do grzywkji to jeśli jesteś już uparta na taką, to bym ją nieco skórcła z obu stron i te włosy przy twarzy delikatnie pocieniowała, by włosy Cię nie przytłaczały ;]
Ale uważam, że najlepiej wyglądałabyś z prostą grzywką, dokładnie to półokrągłą i zaczestwać ją leciutko na bok ;]

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

trwała skręcająca