Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

domowe sposoby na łupież- pomocy!

30 paź 2012 - 12:00:06

mam wielki problem z łupieżem :( kompletnie nic mi nie pomaga- żadne szampony przeciwłupieżowe, nawet Nizoral nic nie zdziałał :( już nie wiem co zrobić a jest to dość uciążliwy problem, czuję się okropnie. stosowałam już na prawdę masę specyfików, które powinny mi pomóc i dalej nic, dlatego pomyślałam, że może jakiś domowy naturalny sposób pomoże mi zwlaczyć łupież albo przynajmniej go ograniczyć
jesli znacvie jakis domowy sposób na łupież to proszę podzielcie się nim ze mną, bo już na prawdę nie mam ochoty testować kolejnych środków, które i tak nic nie dają :(

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

domowe sposoby na łupież- pomocy!

30 paź 2012 - 12:03:38

moja ciocia plukala woda z octem glowe i pomoglo

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

domowe sposoby na łupież- pomocy!

30 paź 2012 - 12:04:52

można płukać wodą z olejkiem z drzewa herbacianego.

domowe sposoby na łupież- pomocy!

30 paź 2012 - 12:06:58

Cytat
xpalinkax
moja ciocia plukala woda z octem glowe i pomoglo

a nie wiesz po jakim czasie były rezultaty? i czy włosy nie mają później nieprzyjemnego zapachu octu?

domowe sposoby na łupież- pomocy!

30 paź 2012 - 12:10:12

Chętnie poczytam, kupiłam ostatnio szampon Syoss bez silikonu, bo się naczytałam, że lepiej się ich wystrzegać (w sensie silikonów), ale dostałam mega łupieżu po nim, zawsze miałam jakiś tam problem, ale teraz znacznie się nasiliło :( Miałam kiedyś Nizoral i też niestety nie pomógł...

domowe sposoby na łupież- pomocy!

30 paź 2012 - 12:13:53

no właśnie liczyłam bardzo na Nizoral bo opinie były w większości pozytywne, wiele osób pisało, że Nizoral czyni cuda jeśli chodzi o łupież, nawet pani w aptece mi polecała, zapewniając, że mój problem minie a przynajmniej się jakoś zminimalizuje- jestem załamana :( nic na mnie nie działa- spróbuję tej wody z octem, jak to nie zadziała to zaopatrzę się w olejek z drzewa herbacianego.
Licze, że podrzucicie jeszcze jakieś pomysły jak zwlaczyc ten problem

domowe sposoby na łupież- pomocy!

30 paź 2012 - 12:15:06

a może masz luszczyce?

moj brat też myślał ze to łupież, nic nie pomagalo aż poszedł do dermatologa i okazało się , że ma łuszczycę..

domowe sposoby na łupież- pomocy!

30 paź 2012 - 12:17:00

Jeśli żadne sposoby nie będa na Ciebie działały, to może spróbuj wybrać się do dermatologa? Nie wiem czy Ty też tak masz, ale oprócz łupieżu bardzo swędzi mnie skóra głowy i swego czasu pojawiały się strupki, dostałam wtedy wodę Elocom do wcierania, pomogło. No ale łupież niestety znów wrócił :(

domowe sposoby na łupież- pomocy!

13 lis 2012 - 11:22:25

ja dostałam łupież po head&shoulders, a miałam niewielki łupież
Taki sposób znalazlam w necie, ale jeszcze nie sprawdzałam.


Cytrynę kroimy na pół. Następnie jedną z połówek masujemy skórę głowy przez około 10 minut, po czym myjemy włosy szamponem przeciwłupieżowym. Po tygodniu takiej kuracji po łupież nie ma śladu.

Ten znam od babci.

Zrób płukankę pokrzywową (nie nadaje się do jasnych włosów). Suszone liście pokrzywy (łyżeczka na filiżankę) lub gotową herbatę z pokrzywy zalewamy wrzątkiem. Po naciągnięciu i wystudzeniu płuczemy włosy. Nie należy używać świeżych pokrzyw, ponieważ lekko barwią włosy na zielono.

Białko jednego jajka należy ubić i dodać do tego żółtko. Wszystko wymieszać. Na umyte włosy, zamiast odżywki nakładamy jajko i wmasowujemy to w skórę głowy. Po pół godzinie należy zmyć jajko z głowy. Maseczka z jajka polecana jest osobom o mocno przetłuszczających się włosach.

A ten od mamy.

Po umyciu włosów wetrzyj w nie jogurt naturalny zamiast odżywki, owiń głowę ręcznikiem i odczekaj około godziny. W tym czasie skóra głowy wchłonie dobroczynne substancje, a bakterie jogurtowe przywrócą jej zachwianą równowagę. Maseczkę zmyj letnią wodą następnie umyj włosy szamponem.

Chyba wystarczy :)

domowe sposoby na łupież- pomocy!

14 lis 2012 - 19:08:16

Łupież może powstawać na skutek: stosowania nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, niedokładnego spłukiwania odżywek i szamponów z włosów, niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy, długotrwałego zmęczenia i stresu, niewłaściwego odżywiania, osłabionego organizmu przewlekłą chorobą, nadmiernego stosowania lakierów i pianek do włosów.
To mój sposób :
Cytrynę przekrój na pół. Następnie jedną z połówek masuj skórę głowy przez około 10 minut, po czym myj włosy szamponem przeciwłupieżowym. Po tygodniu takiej kuracji po łupież nie ma śladu. :)

domowe sposoby na łupież- pomocy!

15 lis 2012 - 20:50:51

Dziewczyny, bardzo wam polecam firmę Forever. Używam ich szamponu i odżywki Aloe-Jojoba oraz galaretki aloesowej - są po prostu genialne. Włosy są niesamowite i jedwabiste po nich i rosną szybciej; działa też przeciwłupieżowo. Galaretkę można wsmarować w skórę głowy albo na twarz żeby była gładka i bez trądzika.

Bardzo je polecam, podaję namiary do znajomej konsultantki, odpowie na każde wasze pytanie :) renata7forever @ gmail.com Jeśli email się nie pokazuje to napiszcie na priva i wam podam, bardzo polecam :)

domowe sposoby na łupież- pomocy!

17 lis 2012 - 09:22:08

a może idz do dermatloga? Ja też miałam taki problem z tym, że oprócz łupieżu miałam też zaczerwieniona i swedzącą skórę głowy, i okazało się , że mam jakies zapalenie skóry, miałam antybiotyki. Może warto to sprawdzić, skoro nic nie pomaga

domowe sposoby na łupież- pomocy!

19 lis 2012 - 23:35:39

przejdź się do dermatologa.

jeśli to normalny łupież to zaleca się ograniczenie cukrów (słodyczy, węglowodanów ogólnie), bo tym się karmi grzybicę (czym jest właśnie łupież). ograniczenie stresów też może pomóc ;)

domowe sposoby na łupież- pomocy!

20 lis 2012 - 15:15:43

Cytat
vixen89
Chętnie poczytam, kupiłam ostatnio szampon Syoss bez silikonu, bo się naczytałam, że lepiej się ich wystrzegać (w sensie silikonów), ale dostałam mega łupieżu po nim, zawsze miałam jakiś tam problem, ale teraz znacznie się nasiliło :( Miałam kiedyś Nizoral i też niestety nie pomógł...

Mialam to samo - jesli chodzi o Syoss. Nie polecam ;c.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 1/5

domowe sposoby na łupież- pomocy!

23 lis 2012 - 10:25:09

mi sie spodobala te recepta mamy z jogurtem. ktos juz jej probowal

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

podkreślenie loków