Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rude włosy- jaka farba?

18 cze 2012 - 00:15:31

Witajcie :)
Ostatnio naszła mnie chęć na pofarmowanie się na rudo.
Jakie polecacie farby? Mam długie, ciemne brąz włosy w dodatku są cienkie i dość słabe, więc zdaje sobie sprawę, że może to zniszczyć moje włosy, jednak zdania nie zmienię.
Już kiedyś był podobny wątek, ale to było dwa lata temu, więc troszkę się pozmieniało m.in. jest coraz więcej farb do wyboru itp.

To są moje włosy:

Mogę dodać, że w tym momencie mam lekkie ombre (zdjęcie robione przed ombre) i wyszedł mi fajny jasny kolorek taki lekko rudy, ale to nie to co bym chciała mieć.

Oto kilka przykładów:
Nie chcę mieć takich za bardzo czerwonych/pomarańczowych włosów. Zależy mi aby ten kolor nie wyszedł na taki sztuczny, jednak chce żeby był wyrazisty.
Jeśli macie jakieś doświadczenie w farbowaniu się na rudo, proszę dajcie znać!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-18 00:20 przez asik95.

zweryfikowana
Posty: 314
Ostrzeżenia: 1/5

Rude włosy- jaka farba?

18 cze 2012 - 00:22:04

Polecam Casting Creme Gloss - Bursztyn, sama nim farbuje (a schodziłam z ciemnego brązu) i wychodzi cudowny rudy, wpadający w lekki kasztan. Jest śliczny i nie niszczy jakoś bardzo włosów dzięki dołączonej odżywce.


w rzeczywistości jest mniej czerwony, ale wszystkie zdjęcia w internecie są ciut przekłamane.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-18 00:23 przez martusse.

Rude włosy- jaka farba?

18 cze 2012 - 00:23:47

Ja jestem ruda już od chyba roku:)
Obecnie używam pianki sublime mousse - płomienna miedź. Kolor z opakowania jest FAŁSZYWY. Wychodzi piękny rudy kolor;)


Farbowałam również farbami Loreal - pięknie, ale dla mnie za drogie:/

Używałam również tego (polecam :) )


Ciężko będzie z rudym na twoich ciemnych brąz. Może jakaś poświata lekka tylko złapie. Ja bym poleciła Ci iść na 1 raz do fryzjera;)

Rude włosy- jaka farba?

18 cze 2012 - 00:56:26

casting creme gloss jest rewelacyjny polecam rowniez! ja teraz robiłam welleton karmelowa czekolada i wyszedl bardzo fajny, ostatnio tez podpatrzymalm tu na szafie fajnego rudzielca i pytalam jakiej farby uzywa - L'oreal kolor mango musze wyprobowac nastepnym razem wyglada kusząco:)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-18 00:58 przez anessa.

Rude włosy- jaka farba?

18 cze 2012 - 01:04:04

ja używam Joanny - Płomienna Iskra (czy jakoś tak) ew. Jesienny Liść, jak tej pierwszej nigdzie nie dorwę, ale średnio polecam, mi się po 2 tygodniach ścierają okropnie

Rude włosy- jaka farba?

18 cze 2012 - 01:25:42

akurat był też taki w zeszłym miesiącu, bo sama zakładałam :P ale mniejsza z tym. mi dziewczyny też poecały Joannę i odradzały Garniera i chyba Loreala albo Palette, nie pamiętam teraz już który, w każdym razie ja spróbowałam na początek zwykłą "szamponetką" Joanny bo mam zaufanie do teh firmy, i mam dwa doświadczenia z tym zwiżane: po pierwsze, nie wypadły mi włsoy, jak to się stalo kiedyś po innej szampnetce :P po drugie, mam dwukolowe włosy, bo na wierzchu psikam je rozjaśniaczem też z joanny i są jasny blon, a pod spodem są ciemny blond, i tam gdzie mam jasny kolor jest mega intensywny, a tam gdzie ciemny jest tylko taki rudy odcień powiedziałabym. Więc polecam na początek ten rozjaśniacz, on też nie niszczy wlosów (przynajmniej mi), a bardzo dobrze działa i potem dużo lepiej złapie Ci ten kolor. tylko trzeba zrobić z dwa tygodnie przerwy między jednym a drugim.

niezweryfikowana
Posty: 530
Ostrzeżenia: 1/5

Rude włosy- jaka farba?

18 cze 2012 - 01:44:11

ja bym zostawila tak jak masz teraz

Rude włosy- jaka farba?

18 cze 2012 - 02:10:33

Cytat
Mattylda
akurat był też taki w zeszłym miesiącu, bo sama zakładałam :P ale mniejsza z tym. mi dziewczyny też poecały Joannę i odradzały Garniera i chyba Loreala albo Palette, nie pamiętam teraz już który, w każdym razie ja spróbowałam na początek zwykłą "szamponetką" Joanny bo mam zaufanie do teh firmy, i mam dwa doświadczenia z tym zwiżane: po pierwsze, nie wypadły mi włsoy, jak to się stalo kiedyś po innej szampnetce :P po drugie, mam dwukolowe włosy, bo na wierzchu psikam je rozjaśniaczem też z joanny i są jasny blon, a pod spodem są ciemny blond, i tam gdzie mam jasny kolor jest mega intensywny, a tam gdzie ciemny jest tylko taki rudy odcień powiedziałabym. Więc polecam na początek ten rozjaśniacz, on też nie niszczy wlosów (przynajmniej mi), a bardzo dobrze działa i potem dużo lepiej złapie Ci ten kolor. tylko trzeba zrobić z dwa tygodnie przerwy między jednym a drugim.

a podziałałoby to na farbowane włosy czy tak niekoniecznie?

Rude włosy- jaka farba?

19 cze 2012 - 10:17:25

Tego nie można używać do farbowanych, właśnie dlatego trzeba zrobić przerwę, bo pewnie wchodzą jakoś w reakcję ze sobą ten rozjaśniacz i farba, dlatego trzegba najpierw rozjaśniacz, odczekać i wtedy farba, wtedy nie ma problemu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-19 10:17 przez Mattylda.

Rude włosy- jaka farba?

20 lip 2013 - 00:10:43

Jeśli interesuje Cię maksymalny rudy, to wpisz sobie w allegro toner do włosów, tam masz mega wybór palety odcieni :-) naprawdę polecam xD

Rude włosy- jaka farba?

20 lip 2013 - 00:31:30

Hej pamiętaj , że rudy kolor jest ciężki w utrzymaniu w szczególności na rozjaśnianych włosach i latem , szybko płowieje (i mówie to z doświadczenia ponieważ jestem fryzjerką ). Na początku będzie ci schodzić na taki słomkowy kolor . Po jakimś czasie włos powinien się zapigmętować . Ja ttydzien temu rozjasniałam z czarnych na rudy i musze juz pofarbować :) ale używam farb z Joanny , polskie farby na naturalnych składnikach :) płomienna iskra, ale widze że juz ktoś ci zaproponował farbe L`oreal paris też są dobre :)
i pamiętaj jeśli masz zamiar robić to sama to nie zaczynaj od góry głowy nakładać rozjaśniacz , zawsze nakłada się od spodu . Włosy od góry najszybciej się rozjaśniają . W sumie masz zdrowe włosy więc nic się nie stanie jak byś w tym samym dniu po nałożeniu rozjaśniacza nałożyła i farbe . W zakładzie fryzjerskim jak byś ściągała kolor nie wypuścili by cię z kurczakiem na głowie :) od razu nałożyli by drugą farbe .
Mi ostatnio robiła moja szefowa i normalnie po rozjasniaczu farbe nałozyłam i powiem ci że nawet nic mi się z włosami nie stało są takie jakie był :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-20 00:40 przez Liluu1504.

Rude włosy- jaka farba?

23 lip 2013 - 09:04:29

hej, Pomocy dziewczyny nie wiem jaka farbę albo szampon koloryzujący wybrać:( maiłam w maju farbowane u fryzjera włosy na rudo teraz już mam okropne odrosty i kolor wyblakł. a dodam, że jestem blondynką z natury :P dobrze czułam się w tym rudym ale też nie chciałabym maltretować moich włosów farbą więc pomyślałam o szamponie koloryzującym ale nie wiem czy gdzieś dostane szampon o takim kolorze..;/ pomocy nie znam się kompletnie na tym i pierwszy raz chce sama sobie włosy robić :( czekam na wasze porady.

Rude włosy- jaka farba?

13 lis 2013 - 14:26:26

Ja farbuję Lecher Geneza, to profesjonalna farba fryzjerska, trzeba samodzielnie dobrać oxydant ale rudy wychodzi piękny i dość długo, jak na ten kolor się trzyma. Próbowałam wielu odcieni (rudych mają spory wybór) i ze wszystkich byłam zadowolona. Kupuję na znanym serwisie aukcyjnym.

Rude włosy- jaka farba?

15 lis 2013 - 01:21:16

Ja używam farby joanny płomienna iskra, mój kolor po farbowaniu wygląda tak jak w załączonym zdjęciu. :) Jeśli Twoje włosy nie były farbowane tj Twój naturalny kolor to śmiało nałóż na nie rudą farbę, ponieważ farba posiada wodę utlenioną 9%, która rozjaśni Twoje włosy i po kilku farbowaniach będziesz miała normalnie rude włosy. :) Jeśli Twoje włosy są farbowane, musisz je rozjaśnić. Po rozjaśnianiu jak nałożysz rudą farbę, to kolor wyjdzie Ci żarówiasto pomarańczowy, ale nie zrażaj się tym, tylko ja polecam dodać odrobinę brązowej farby do tej rudej, ale tylko odrobinę, (ja na 3 rude arby dodałam 1/4 opakowania brązowej może i mniej) by ciut przyciemnić włosy i by kolor nabrał "popielatości" i był bardziej głęboki i wyrazisty niż intensywny tzn żeby nie wyglądał sztucznie. :)



Rude włosy- jaka farba?

15 lis 2013 - 06:49:03

Ja polecam L'oreal - MANGO, miałam kolor naturalny podobny do Twojego i od kilku lat farbuję włosy na rudo , odkąd farbuje mango moje włosy maja sliczny rudy kolor, wyrazisty a zarazem wygladaja naturalnie. Jeśli chcesz - napisz na priv to prześlę ci zdjęcie moich włosów :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kolor i makijaż?