Obecnie rozmawiamy o:

Klimatyzacja w bloku

gorący temat

Nietypowa uroda

49 minut temu

Meble

dzisiaj o 13:22

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 5/5

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:08:52

Witam.
Mam ogromny problem.
Mam naturalnie średni brąz, przez 2 lata farbowałam na bardzo ciemny kolor, prawie czarny.
Zachciało mi się powrotu do naturalnego koloru. Nie chciałam rozjaśnić, więc kupiłam dekoloryzator effastor w sklepie fryzjerskim.
Było to jednak gorsze niż rozjaśniacz... Jak ściągnęłam czepek to aż poszła para.
Nie zdekoloryzowało mi włosów tylko rozjaśniło nawet do blondu, miejscami rude i brąz.
Po nałożeniu farby z pallete mam siano. Dodatkowo moje włosy są brązowo-rude. Troche lepiej, ale i tak tragedia.
Moje pytanie - jaka farba najlepiej wyrówna kolor? I czy dalej dążyć do brązu czy kupić jakąś ciemną?
W drogerii są farby za 30zł z loreala, czy one są lepsze?
Drugie pytanie: jak pozbyć się tego siana?
Mam grube włosy, więc to siano daje podwójny efekt;(
Mam zamiar zrobić sobie maskę z jajka i olejku rycynowego oraz zakupić WAX. A po następnym farbowaniu podciąć końcówki. Znacie jakieś lepsze metody.
Proszę o pomoc.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-02 11:09 przez wymianaaa.

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:10:37

może lepiej iść do fryzjera,niż kombinować samej?

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 5/5

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:12:43

Nie mam zaufania do fryzjerek, po tym jak kiedyś po farbowaniu u jednej wróciłam do domu z czarnymi włosami i rudymi odrostami.

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:14:20

oj tak to jest jak się samemu chce rozjaśnić włosy farbowane na czarno:)
poza tym dekoloryzatory to ściema- rozmawiałam z fryzjerkami, każda mówi, że to to samo co rozjaśniacz i tak samo niszczy włosy.

co do odzyskania kondycji- polecam podcięcie i używanie maski mlecznej kallos, jest tania a czyni cuda. olejek rycynowy też pomoże i jeśli do tej pory stosowałaś prostownice to na jakiś czas się z nią przeproś.

co do wyrówniania koloru to fryzjer już nic nie pomoże , co najwyżej musiałby znowu rozjaśniać, więc kup sobie farbę- wellaton dobrze kryje, najlepiej w odcieniach średnich brązów, żeby znowu nie wyszły czarne.

powodzenia:)

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:15:08

na pozbycie się siana to wiem,że można końcówki podciąć i odżywka z matrixa poamaga.i tak jak koleżanka wyżej napisała -prostownicę tzreba odstawić na jakiś czas,jesli uzywasz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-02 11:17 przez mydlanyeter.

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:16:16

kup sobie maske mleczną na to siono i jedwab napewno pomoże wygładzi i rozczesuję się lepiej.powodzenia

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 5/5

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:16:20

Miyuki Dzięki za rady:)
A wie może któraś po ilu farbowaniach wyrównam ten kolor?

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:17:18

:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 18:36 przez Vitalinka.

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:18:32

nigdy nie farbuj włosów farbami palette, podobno to najbardziej niszczące włosy farby na naszym Polskim rynku!! używaj Waxa, olejek rycynowy też jest ok, ja po takich akcjach kupiłam maskę z kerastase, niestety ceny tej firmy są przerażające ale efekt naprawdę piorunujący. I uważam,że tak, farby Loreala te za 30zł są nieco lepsze <jak dla mnie>. Trzymam kciuki!!!

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:19:25

ciężko powiedzieć po ilu, bo to zależy jaką masz różnicę:)
mnie ostatnio baba tak zmaściła włosy, że wyrównanie uzyskałam dopiero po ścięciu włosów, ale to z mojej winy, poszłam do niesprawdzonego fryzjera.

jeżeli nie jest to straszna różnica to już po tym farbowaniu powinno być ok, a po następnym się w miarę wyrówna:)

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 5/5

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:20:26

A miałam takie ładne włosy:(
Jeżeli jakimś cudem uda mi się wyrównać ten kolor albo wrócić do naturalnego to już nigdy żadnych eksperymentów:(
No w sumie cięzko określić czy duża różnica.
Trochę jak pasemka;p
Trochę ciemnego rudego, trochę jasnego rudego plus brąz.
I teraz nie wiem czy lepiej położyć ten brąz, który mam na głowie czy ciemniejszy, żeby lepiej wyrównał.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-02 11:25 przez wymianaaa.

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:23:15

Co to był za dekoloryzator? Za nic nie uwierze, że zniszczył Ci włosy czy coś. Mogło pojawić się siano, bo w końcu ściągnęłaś kolor, ale z czasem włosy się unormują. Co do rudego koloru - tak zawsze jest na początku, później włosy ciemnieją i nabierają ładnego, naturalnego koloru - przynajmniej ja tak miałam.

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:25:52

Co racja to racja,na zniszczone włosy nawet najlepsze maski nie pomogą.
Ale jest kilka sposobów żeby poprawić stan włosa.Polecam ci l-cysteine na włosy jest ona w postaci białego proszku,mieszam ją z wodą i spryskuję tym roztworem wilgotne,umyte włosy:)
No i jeszcze trochę kontrowersyjna metoda,urynoterapia.Dla wielu osób jest to odrażające jak można sobie robić maseczki z moczu ale moja znajoma po nowotworze stosowała ją i włosy szybciej odrastały i były mocniejsze.
Im gorzej coś śmierdzi i wygląda tym lepiej działa tak jak z lekami :D
A co do farby to polecam alfaparf milano jest trochę droga ale za to działa cuda:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-02 11:27 przez ojanana.

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:28:31

Cytat
Miyuki_
poza tym dekoloryzatory to ściema- rozmawiałam z fryzjerkami, każda mówi, że to to samo co rozjaśniacz i tak samo niszczy włosy.

Powinnaś więc zmienić "fachowców", do których chodzisz. Ja nigdy nie poszłabym do fryzjerki, która nie widzi różnicy między dekoloryzacją i rozjaśnianiem.

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 5/5

włosy ZROZPACZONA POMOCY!;(

02 cze 2012 - 11:29:03

Cytat
ragazza177
Co to był za dekoloryzator? Za nic nie uwierze, że zniszczył Ci włosy czy coś. Mogło pojawić się siano, bo w końcu ściągnęłaś kolor, ale z czasem włosy się unormują. Co do rudego koloru - tak zawsze jest na początku, później włosy ciemnieją i nabierają ładnego, naturalnego koloru - przynajmniej ja tak miałam.
L'Oreal Efassor
Zniszczył. W internecie jest napisane, żeby trzymać do 55min, w sklepie fryzjerskim powiedziano mi że minimum 35.
Jednak tak mnie parzył, że po 20 zmyłam.
I jest to rozjaśniacz, bo gdyby tylko ściągał kolor to nie miałabym na głowie blondu skoro jestem szatynką...
Tylko na opakowaniu jest napisane, że dekoloryzator.
Cytat
ragazza177
Cytat
Miyuki_
poza tym dekoloryzatory to ściema- rozmawiałam z fryzjerkami, każda mówi, że to to samo co rozjaśniacz i tak samo niszczy włosy.

Powinnaś więc zmienić "fachowców", do których chodzisz. Ja nigdy nie poszłabym do fryzjerki, która nie widzi różnicy między dekoloryzacją i rozjaśnianiem.

Mi też tak kilka fryzjerek mówiło. Jednak tak zapragnęłam powrotu do naturalnego koloru, że nie posłuchałam:(
A i jeszcze jedno pytanie. Po jakim czasie mogę ponownie pofarbować? Wiem, że na razie jest za wcześnie, bo tylko pogorszę stan włosów. Ale myślicie, że za 2tyg już mogę?
I czy są jakieś dobre suplementy na włosy?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-02 11:35 przez wymianaaa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY! EMO WŁOSY?POTARGANE?