Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 12:39:00

Pewnie nie jedna wlascicielka kreconych wlosow miala problem ze znalezieniem odpowiedniego fryzjera. I napewno sa takie ktore wyszly z placzem po wizycie w salonie. Ja wlasnie szukam kogos to ma pojecie i scinaniu kreconych wlosow, nie mam zaufanie do zadnego nie poleconego fryzjera , po scieciu brzytwa moich wlosow mialam dosc. Czy mozecie polecic dobrych fryzjerow ktorzy maja pojecie jak scinac takie wlosy? Ja szukam z Warszawy

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 12:45:04

przecież na kręconych nie widać krzywego ścięcia itp, to są łatwe do ścięcia włosy w porównianiu z prostymi.

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 12:47:07

To pewnie masz proste wlosy skoro tak uwazasz

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 12:47:42

Tak, ale włosy kręcone się inaczej układają, są dużo słabsze i delikatniejsze i nie chodzi o to, że nie widać krzywego ścięcia, tylko żeby po ścięciu dobrze się układały. Ja mam takie niby kręcone niby falowane i jest tragedia po obicnaniu- albo robi mi się na głowie hełm, albo u nasady są przyklapnięte a dalej zbyt puszyste.. TRAGEDIA, dlatego codziennie używam lokówki

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 12:51:33

Cytat
arabella22
To pewnie masz proste wlosy skoro tak uwazasz

Nie prostych nie mam , choć bardzo bym chciała.
Kręconych też nie, mam mocno falowane.

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 12:53:58

Niestety wcale sprawa z kręconymi włosami nie jest taka prosta. Ja osobiście nie mam typowych loczków, tylko gdzieniegdzie. Ale oólnie jeden kosmyk w jedną stronę, inny w drugą i robi się szopa. W dodatku mam strasznie lekki włosy, jak założe papiloty to gdy je sciągne włosy zostają w takiej formie jak były założone papiloty, w ogóle się nie rozkręcają. A w dodatku troszkę wilgoci i jest jeszcze większa szopa niż normalnie. masakra, jak pada deszcze to najchętniej bym nigdzie nie wychodziła

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 12:54:06

wlasnie zle sciete krecone wlosy to sterczacy lew na glowie... ja cos o tym niestety wiem.Od lat mam swoja sprawdzona fryzjerke ale jestem z Oleśnicy

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 12:55:42

Cytat
sabkasabka
Tak, ale włosy kręcone się inaczej układają, są dużo słabsze i delikatniejsze i nie chodzi o to, że nie widać krzywego ścięcia, tylko żeby po ścięciu dobrze się układały. Ja mam takie niby kręcone niby falowane i jest tragedia po obicnaniu- albo robi mi się na głowie hełm, albo u nasady są przyklapnięte a dalej zbyt puszyste.. TRAGEDIA, dlatego codziennie używam lokówki

Mam to samo- u nasady oklapniete, a na dole taki puch:(
Ciężko jest znaleźć dobrego fryzjera... Ciągle wyglądam tak samo po każdym ścięciu. A ta lokówka to może dobry pomysł:)

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 12:58:08

kurcze ja mam bardzo kręcone włosy i problem mam w tym że muszę spinać grzywkę do góry bo mi żle fryzjer obciął. Mogę też dać ją na bok ale jak zawieje to masakra haha.

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 13:05:26

No to widze ze juz kilka osob mnie rozumie ;)
Ja naprawde mam obawy kiedy musze isc do fryzjera a taki wlosy jednak trzeba podcinac , scinac , cieniowac bo robia sie zupelnie beznadziejne i nie chca sie ukladac

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 13:07:31

Ja mam bardzo mocno kręcone włosy w dodatku okrągłą twarz, co daje efekt księżyca w pełni :P Też trudno mi trafić na fryzjera, który wiedziałby jak się za nie zabrać. Ale nauczyłam się o nie dbać i mam w końcu dopasowaną fryzurę: coś a`la bob- półdługie, z tyłu krótsze z przodu dłuższe. Czeszę je tylko po myciu i na mokre włosy nakładam żel. Używam kosmetyki z Matrixa do kręconych włosych (takie zielone) szampon, odżywka, żel- są drogie bo każde to wydatek ok 40 zł, ale warto! No i efekt jest zadowalający. Ale i tak lubię czasem prostować :D

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 13:16:25

Dobry salon(fryzjer) to podstawa. Po pierwsze większość tanich fryzjerów, gdzie usługa to nie osobista konsultacja ale ciecie na wzór na ilości hurtowe dziennie, nie ma większego pojęcia co komu pasuje i wyobraźni przestrzennej, a przecież każdy rodzaj włosa wymaga innego cięcia.
Tobie fryzjerka powinna ciąć na sucho na odżywce', absolutnie nie cieniować mocno pasm(brzytwa daje potem efekt puszenia), ale jedynie przy twarzy zrobić krótsze partie od linii brody(zejście)ładnie okalające buzię, które będą nadawały lekkości a same końcówki lekko ciąć pod skosem na dł. 5cm, żeby nie obciążały fryzury. Wazna jest też stylizacja kręconych włosów, lepiej obyć się bez szuszarki, by i tak porowatą fakturę włosa jeszcze bardziej nie wysuszać, nałożyć lekką odżywkę nawilżającą, u nasady piankę odbijającą (lekko podsuszyć głową w dół) i spleść np wysokie warkocze z wilgotnych włosów, a po wyschnięciu rozdzielić je palcami.
Tyle z mojej strony, bo nie jestem fryzjerką z zawodu, nie znam terminologii, tylko od 5 lat stylizuję i koloryzuję rodzinę oraz znajomych (za darmo) i każdy zawsze do mnie wraca i wychodzi zachwycony. Mój chłopak zanim nie przyszedł do mnie w łaskę fryzjerską:P to przez 5 lat chodził po fryzjerach, przetestował aż 14 warszawskich salonów! I tylko jeden był dobry, więc polecam: Warszawa Żoliborz - sklep Sam żoliborski 'Simply', 1 piętro pasaż po lewej. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-16 13:29 przez askasu.

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 13:23:24

ja mam kręcone ale prawie zawsze prostuję,i tak mi ścina na prostych i suchych
ale jak zostawię po umyciu kręcone to też się ok układają

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 13:24:17

doskonale cie rozumiem:0 sama mam burzę loków na głowie. Nie raz wchodząc do fryzjera na dzień dobry usłyszałam;" nie nie, kręconych włosów nie ścinamy"... Ale ja już znalazłam dobrą technike na ścięcie tak by sie dobrze układały. Po pierwsze zawsze ścinam na mokro, po drugie tylko cieniowanie wchodzi w grę. po trzecie pilnuję by fryzjer nie brał degażówek do ręki bo inaczej zamiast włosów zostaną tylko piórka.
Niestety nie polecę nikogo z Wa-wy bo jestem z Borów Tuch.:)

Fryzjer- krecone wlosy

16 maj 2012 - 14:10:48

Zgadzam sie z wami, jednak z takimi wlosami trzeba byc ok co 3 miesiace u fryzjera i nawet jak im wytlumaczysz co i jak to rozie wychodzi....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Włosy pielęgnacja i stylizacja:)