Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hejo :)
kochane, niedawno robiłam w domowych warunkach dekoloryzację włosów z ciemniejszego brązu, na głowie miałam tęczę dosłownie, dlatego jestem wynikiem dekoloryzacji zachwycona, ponieważ kolor ładnie się zrównał (dla jasności - kolor ściągałam dekoloryzatorem, nie rozjaśniaczem), jednak na głowie pozostał mi tragiczny pobłysk kurczakowy, który jest straszny :D
Zdjęcie poniżej nie oddaje jego wyglądu na całej głowie. Do jasnej chłodnej karnacji zupełnie mi nie pasuje :p


Ale do rzeczy, o co chodzi.

Czytałam o szamponach które neutralizują żółty kolor włosów farbowanych/rozjaśnianych zazwyczaj blond. Ale nigdzie nie ma mowy o włosach po dekoloryzacji, których kolor podchodzi właściwie pod rudy. Dlatego mam pytanie do dziewczyn (być może też fryzjerek :)), które używają podobnych specyfików PO DEKOLORYZACJI na rudawym odcieniu. Który z kosmetyków polecacie, żeby zneutralizować ten paskudny żółty kolor? Lub taki który pokryje ten kolor na popielaty blond (jak mój naturalny)?
Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bo strach pójść do pracy z czymś takim na głowie :-)

Po DEKOLORYZACJI nie wiem, nigdy nie miałam. Ale na żółtym blondzie można stosowac ten szampon Joanny, który niweluje żółty blask ;p Sama stosuję, trochę je faktycznie maskuje;p

Ja po położeniu farby Garniera nr.111 ;p mam bardziej jasne, niż żółte;p

A na jaki kolor teraz chcesz je farbowac, bo tym odbarwieniu ? ;p

powiem szczerze, że zależy mi na powrocie do swojego naturalnego ciemnego popielatego blondu ;)

zaraz po dekoloryzacji nałożyłąm na pasemko włosó farbę popielaty blond Lore'a (recital preference) i wyszło bardzo ciemno brązowe :p
wiem, że po dekoloryzacji włosy bardzo mocno chłoną kolor, więc wolę chwilę przeczekać niż łapnę się za jakąś farbę :p

Tak, bardzo mocno łąpią odcienie. Wiec musisz pofarbowac je o wiele jaśniejszym odcieniem od tego który chcesz uzyskac. Wiem,że myje sie włosy jakimś specjalnym szamponem oczyszczającym :p

Może spróbuj umyc je tym niebieskim szamponem, moze usunie ten żółty kolor :p

Szampon z joanny polecam, taki niebieski. Naprawde super działa, nie sprawdziłam na swoich włoskach ale na głowach znajomych, ze tak to ujmę:) Jest nie drogi bo ok 6-7 zł wiec próbując mało tracisz a kosmetyk naprawde godny polecenia!:)

Kaja0, przecież żółty + niebieski = zielony :D
cały proces dekolorzyzacji wraz z szamponem oczyszczającym mam już za sobą, także teraz chodzi głównie o kolor :)

kklementynkaa, mogę prosić Cię o pełną nazwę tego szamponu? Albo zdjęcie?

Mówię z kklementynkaa o tym samym szamponie ;)) Na praktykach z fryzjerstwa, myłam włosy klientkom aby miały jaśniejszy blond. ;) Szampon Silver fachowo sie nazywa :p Joanna ma Ultra Color system, O taki:

http://bi.gazeta.pl/im/0/3586/z3586810X.jpg



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-20 16:30 przez Kaja0.

niestety zbyt późno odpisałaś :( byłam w tym czasie w hurtowni i kupiłam szampon joanny, o ten:


mimo, że pani w hurtowni mówiła jeszcze o tym który pokazałaś na zdjęciu i stwierdziła, że to właściwie szampony do włosów blond i nie wie czy zadziała w jakiś sposób na mój kurczakowy kolor :)
ale wzięłam jeden, co mi szkodzi spróbować ;)

kupiłam też farbę Garnier'a Krystaliczny beżowy jasny blond i zrobiłam pasemko, efekt zaskoczył mnie pozytywnie, tak więc siedzę teraz z farbą na głowie. Zobaczymy co to będzie :-)

dobra jest płukanka z Joanny srebrna albo niebieska, mialam też taki rudawy kolor po dekoloryzacji i wypłukała go :) plus szampon z Joanny Ultra Color System :)

ja też używam tego z pompką, kupuję we fryzjerskim, jestem bardzo zadowolnona, no ale dekoloryzacji nigdy nie miałam ;/
ja jak mi wyszły kurczkowe, bo jak zwykle eksperymentowałam, to zrobiłam toner z matrixa i muszę przyznać, że efekt był niezły:)

zgagulec jaki toner użyłaś dokładnie? :)

tonery z martixa - te oczywiście o właściwościach płukanki - maja trzy odcienie. Ja używałam najjaśniejszego, na wzorniku jest wręcz siwy, ale po zastosowaniu wcale włosy nie są szare:) oczywiście to zależy również od tego na jaki kolor go kładziesz, bo mój był "kurczakowaty":)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

TRWAŁOŚĆ FARB DO WŁOSÓW