Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 15:52:22

Witam Was Dziewczyny :) Mam zamiar przefarbować sobie włosy, ale mam kilka pytań dotyczących wyboru farby...liczę na Waszą pomoc :)
Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond, ale od jakichś 6 lat, co jakiś czas farbuję je na jaśniejszy. Od zawsze byłam blondynką i jeszcze nigdy nie zmieniłam koloru włosów, bo po prostu się bałam, choć czasami naprawdę miałabym ochotę na zmianę. Nie mam pojęcia czy dobrze mi będzie w innym kolorze, stąd te obawy. Jednak teraz jestem zdecydowana, bo jak nie spróbuję to nigdy się nie dowiem, czy inny kolor mi pasuje :D Myślę o delikatnym, jaśniutkim brązie...znalazłam nawet fajny kolor - karmelowy blond z Joanny (miała go któraś?) Jest to szampon koloryzujący, ale na palecie niestety wygląda nieco inaczej niż na zdjęciu z pudełka :/ więc nie wiem co myśleć... Zamieszczam zdjęcie pudełka tej farby i zdjęcie dziewczyny, której kolor włosów strasznie mi się podoba.
W ogóle czy Joanna to dobry wybór? Czym różni się szampon koloryzujący od szamponetki? Czy mocno niszczy włosy? Czy może macie inne propozycje farb/szamponów , które dadzą mi taki, lub podobny efekt kolorystyczny?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 15:54 przez w_paski.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 15:56:44

Możesz spróbować szamponetką, zobaczysz jak będziesz się czuła w takim kolorze, ale jeśli masz ciemny blond i chcesz go rozjaśnić to odradzam Joannę. Farbowałam nim włosy koleżance i nie wiem dlaczego kilka razy wogóle nie złapało odrostów, a już farbując te same włosy na rudo (również Joanną) nie było problemu. Wydaje mi się że te blondy są po prostu słabe i szkoda tylko włosów, bo efekt może być niewidoczny. Chyba lepiej zainwestować w jakoś lepszą farbę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 15:57 przez Katie21.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 15:57:27

Ja Ci Joanne odradzam z tego wzgledu,ze po niej strasznie mnie i mojej mamie zaczely wypadac wlosy...

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:00:58

Ja robiłam "szamponem kolorywjązym" Joanyy, Karmelowy blond. Tym w niebieskim pudełku. Włosy mi zniszczył kosmicznie, gorzej niż nie jedna farba :p Kolor wyszedł jak na pudełku. Dodam że rozjasniło mi włosy bardzo, czego nie spodzewałam się po " Szamponie" http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Multi-soft-color-Karmelowy-blond-20774-big.png



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 16:01 przez Kaja0.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:02:37

Cytat
Katie21
Możesz spróbować szamponetką, zobaczysz jak będziesz się czuła w takim kolorze, ale jeśli masz ciemny blond i chcesz go rozjaśnić to odradzam Joannę. Farbowałam nim włosy koleżance i nie wiem dlaczego kilka razy wogóle nie złapało odrostów, a już farbując te same włosy na rudo (również Joanną) nie było problemu. Wydaje mi się że te blondy są po prostu słabe i szkoda tylko włosów, bo efekt może być niewidoczny. Chyba lepiej zainwestować w jakoś lepszą farbę.

Farby nie chcę, bo to ma być kolor na próbę, więc szmponetka, albo szampon. W tym momencie mam dość jasne włosy, bo farbowałam je w grudniu :)

Jaką więc inną farbę mi polecacie? Może macie jakiś konkretny kolor odpowiadający tym ze zdjęć? :)
Cytat
Kaja0
Ja robiłam "szamponem kolorywjązym" Joanyy, Karmelowy blond. Tym w niebieskim pudełku. Włosy mi zniszczył kosmicznie, gorzej niż nie jedna farba :p Kolor wyszedł jak na pudełku. Dodam że rozjasniło mi włosy bardzo, czego nie spodzewałam się po " Szamponie" http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Multi-soft-color-Karmelowy-blond-20774-big.png

Dzięki, że napisałaś, w takim razie muszę rozważyć inną opcję, bo nie chcę zniszczyć sobie włosów :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 16:05 przez lakier_do_paznokci.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:04:45

A ja uzywałam ostatnio joanny tylko wiśni i dla mnie farba super, moja mama farbuje cały czas joanna i włosy jej nie wypadaja, za to mam koleżankę której po palette tak się robi ja z kolei uzywam palette a loreal był dla mnie beznadziejny bo działa tylko o 2-4 tony :)

Trzeba próbowac:)

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:07:49

Joanna ma ładne kolory i nic więcej. To najgorsze farby, strasznie niszczą włosy. Może przejdz się do fryzjera zapytać o radę.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:10:45

Cytat
aga104
A ja uzywałam ostatnio joanny tylko wiśni i dla mnie farba super, moja mama farbuje cały czas joanna i włosy jej nie wypadaja, za to mam koleżankę której po palette tak się robi ja z kolei uzywam palette a loreal był dla mnie beznadziejny bo działa tylko o 2-4 tony :)

Trzeba próbowac:)

No właśnie mojej koleżance też nie sprawiają problemu, nie ma przesuszonych włosów, a innej farbowałam palette i wyszło bardzo kiepsko, nie złapało odrostów, a końcówki bardzo przyciemniło, mimo że kolor był jasny. Dużo zależy od włosów i ich kondycji.

zweryfikowana
Posty: 1.812
Ostrzeżenia: 1/5

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:13:35

Właśnie też planuję taki jak ma dziewczyna na zdjęciu więc chętnie poczytam :) ale generalnie planuję raczej iść z tym foto do fryzjerki i mam nadzieje, że podoła :) na własną rękę wolę się nie zabierać. Hoduję włoski więc zapłakałabym się jak bym je zniszczyła.

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:18:51

Z joanny farby sa Bardzo dobre:)
polecam:)

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:26:11

Cytat
Katie21
Cytat
aga104
A ja uzywałam ostatnio joanny tylko wiśni i dla mnie farba super, moja mama farbuje cały czas joanna i włosy jej nie wypadaja, za to mam koleżankę której po palette tak się robi ja z kolei uzywam palette a loreal był dla mnie beznadziejny bo działa tylko o 2-4 tony :)

Trzeba próbowac:)

No właśnie mojej koleżance też nie sprawiają problemu, nie ma przesuszonych włosów, a innej farbowałam palette i wyszło bardzo kiepsko, nie złapało odrostów, a końcówki bardzo przyciemniło, mimo że kolor był jasny. Dużo zależy od włosów i ich kondycji.

W takim razie to chyba indywidualna sprawa jak dana farba wpływa na kondycję włosów :/

Widzę, że zdania są podzielone, więc teraz kompletnie nie wiem co myśleć :D

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:26:41

Ja zawsze do tej pory malowałam włosy joanna bo szło mi zawsze 5 pudełek farby na raz ;p a akurat cena tych farb mi w moim przypadku odpowiadała i nie narzekam, wręcz przeciwnie, farba dobrze bierze, kolor bardzo przybliżony do pudełka, włosy miałam nie zniszczone lecz wydawały sie zdrowsze i moja szwagierka jest takiego samego zdania.
Ja np z całego serca odradzam farby z palett, są kosmarne. wsystkie majlują na ciemne kolory i wiem co mówie, raz skusiłam się na miodowy blond bo joanna takiego nie miała, dodam, że trzymałam farbe bardzo krótjko na włosach (ok 20min)bo w oczach było widać jak zaczynała mi się ściemniac i takim sposobem robił mi się z blondu brąz, a mojej szwagierce z jasnego brązu wyszedł kolor kruczo czarny...
jeśli zrobiłam jakies błędy to sorki ;)

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:30:08

Cytat
Kaja0
Ja robiłam "szamponem kolorywjązym" Joanyy, Karmelowy blond. Tym w niebieskim pudełku. Włosy mi zniszczył kosmicznie, gorzej niż nie jedna farba :p Kolor wyszedł jak na pudełku. Dodam że rozjasniło mi włosy bardzo, czego nie spodzewałam się po " Szamponie" http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Multi-soft-color-Karmelowy-blond-20774-big.png

Malowałam tą samą już dwa razy i polecam : włosy po niej mam właśnie mięciutkie a i kolor super :) tylko jeżeli przytrzyma się dłużej to działa praktycznie na zasadzie farby z tym, że bez amoniaku, ja trzymam zawsze dłużej i są po niej odrosty ale może gdyby przytrzymać krócej to nie byłoby? tak słyszałam : w każdym razie ja ją polecam, wydajna, włosy mam za łopatki a jedno opakowanie mi starcza :

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:34:28

Cytat
karmelek11
Cytat
Kaja0
Ja robiłam "szamponem kolorywjązym" Joanyy, Karmelowy blond. Tym w niebieskim pudełku. Włosy mi zniszczył kosmicznie, gorzej niż nie jedna farba :p Kolor wyszedł jak na pudełku. Dodam że rozjasniło mi włosy bardzo, czego nie spodzewałam się po " Szamponie" http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Multi-soft-color-Karmelowy-blond-20774-big.png

Malowałam tą samą już dwa razy i polecam : włosy po niej mam właśnie mięciutkie a i kolor super :) tylko jeżeli przytrzyma się dłużej to działa praktycznie na zasadzie farby z tym, że bez amoniaku, ja trzymam zawsze dłużej i są po niej odrosty ale może gdyby przytrzymać krócej to nie byłoby? tak słyszałam : w każdym razie ja ją polecam, wydajna, włosy mam za łopatki a jedno opakowanie mi starcza zły/quote]

Malowałaś dokładnie tym szamponem ze zdjęcia? :)

Karmelowy blond Joanna

14 mar 2012 - 16:36:12

Cytat
lakier_do_paznokci
Cytat
karmelek11
Cytat
Kaja0
Ja robiłam "szamponem kolorywjązym" Joanyy, Karmelowy blond. Tym w niebieskim pudełku. Włosy mi zniszczył kosmicznie, gorzej niż nie jedna farba :p Kolor wyszedł jak na pudełku. Dodam że rozjasniło mi włosy bardzo, czego nie spodzewałam się po " Szamponie" http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Multi-soft-color-Karmelowy-blond-20774-big.png

Malowałam tą samą już dwa razy i polecam : włosy po niej mam właśnie mięciutkie a i kolor super :) tylko jeżeli przytrzyma się dłużej to działa praktycznie na zasadzie farby z tym, że bez amoniaku, ja trzymam zawsze dłużej i są po niej odrosty ale może gdyby przytrzymać krócej to nie byłoby? tak słyszałam : w każdym razie ja ją polecam, wydajna, włosy mam za łopatki a jedno opakowanie mi starcza zły/quote]

Malowałaś dokładnie tym szamponem ze zdjęcia? :)

Tak dokładnie tym :D Dwa tygodnie temu nawet, do tej pory kolor mam na włosach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Clip in doczepiane naturalne pasma włosów :)