Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak w temacie, proszę o odp najlepiej fryzjerki. Odpowiedz może zawierać również bardziej fachowe zwroty. Jakoś rozszyfruję :P

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

dekoloryzacja ściąga kolor. Nie rozjaśnia typowo jak rozjaśniacz. Nie ingeruje w naturalny kolor włosa. No i jest mniej szkodliwy od rozjaśniacza.


A i nie zawiera oxydantu ani amoniaku :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-06 14:48 przez martischa.

Z tego co wiem to dekoloryzator mniej niszczy włosy od rozjaśniacza ot tyle w tym temacie ;))

No tak tylko dlaczego mniej niszczy? Rozjaśniacz można powiedzieć że to wodą udleniona o dużym stężeniu a dekoloryzator?

Haha :D Jestem niedoszłą fryzjerką..

Dekoloryzator odbarwia włos do jego naturalnego koloru. Po dekoloryzacji należy umyc włosy szamponem oczyszczającym. Kolor nie zawsze wychodzi idealny, po dekoloryzacjo należy nałożyc dany odcień jaki chcemy uzyskac.


Rozjasnianie polega jak sama nazwa wskazuje ROZJAŚNIENIU obecnego koloru włosów, z tym że jeśli nakładamy rozjaśniacz na farbowane włosy, może to je spalic, w każdym razie silnie narusza strukturę włosa ;)
Z ciemnych kolorów rozjasniacz wychodzi żółty - kurczakowy :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Cytat
ulalaz
No tak tylko dlaczego mniej niszczy? Rozjaśniacz można powiedzieć że to wodą udleniona o dużym stężeniu a dekoloryzator?

bo rozjaśniacz ingeruje w strukturę włosa. Wytrawia go a dekoloryzator nie. Po prostu rozpuszcza farbę, którą włos jest "obklejony"

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 7/5

wow, to peruka włosy jest dużo lepszy niż twój: http://u.x2009.net/8z

super temat , sama mysle o zmianie koloru wlosow ale bez fryzjera bo mnie nie stac ... farbowalam czarnymi ......myslicie ze dam rade to zrobic sama ? chce czekolade nie musze ich bardzo rozjasniac

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NOWY Garnier