Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 14:37:21

Mam strasznie przesuszone włosy. Do obecnej pory używałam prawie codziennie suszarki, postanowiłam się jednak z nią rozstać. Macie może jakieś pomysły na domowej roboty maseczki na włosy? Słyszałam coś o tych z jajka, ale nie wiem dokładnie o co chodzi..

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 14:42:37

mi pomagala maska odbudowujaca Fructis, ale teraz nie moge jej znalezc w zadnym sklepie;<

zweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 1/5

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 14:46:29

Spróbuj Biowax maske na włosy. Pomaga ludziom po chemioterapii, pomogła moim włosom więc bardzo polecam;d

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 14:48:18

olej kokosowy:)

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 14:58:16

Ja na suche włosy kupiłam sobie szampon i odżywki z Sayosa i włosy które przed rozpoczęciem stosowania ich były tak suche że po umyciu ich były jak przesuszone siano i do tego nie mogłam ich rozczesać a teraz po tym jak używam szamopnu z sayos i do tego odżywkę włosy po umyciu są tak nawilżone i jedwabiście miękkie że szok :D

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 14:58:20

A ja chętnie poczytam, bo też mam problem z suchymi włosami i nie zauważyłam poprawi ani po biowaxie, ani po oleju rycynowym ani też po kokosowym i już nie mam pomysłów.

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 15:05:21

też chętnie poczytam

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 15:07:59

Po tych produktach moje suche włosy się poprawiły:

Jednak nie polecam trwałego ich stosowania. Raz na jakiś czas robiłam maseczkę.
Poza tym olejek rycynowy na końcówki na całą noc.
Maseczka z żółtka, nafty kosmetycznej (bądź miód) może być też majonez (codo!).
Dobra jest też odżywka z serii apteczka babuni. Nawilżająca z proteinami mlecznymi i miodem. Pięknie pachnie.

zweryfikowana
Posty: 1.087
Ostrzeżenia: 1/5

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 15:13:42

Ja uzywam olejku kokosowego na cala noc nakladam i rano sa sliczne wloski po umyciu:) teraz zdecydowalam sie na keratynowe prostowanie wlosow bo moje niszcze prostownica a sa o tym zabiegu swietne opinie na necie :) wiec mam nadzieje ze moje wloski tez beda piekne:) ....

Roznego rodzaju oeljki, oliwy itp powinny nablyszczać wlosy zeby nie wygladaly na przesuszone ale tez moga obciazac wloski

niezweryfikowana
Posty: 35
Ostrzeżenia: 1/5

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 15:15:19

polecam i szampon i odżywkę. bardzo pomaga



SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 15:19:34

Mnie garnier nie pomógł, wręcz się drapałam wściekle po nim, skóra głowy jeszcze bardziej sucha.
Teraz ma Glisskura i ciut lepiej, ale szału nie ma, z tym że ja w ogóle suszarki nie używam.

zweryfikowana
Posty: 266
Ostrzeżenia: 1/5

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 15:21:47

domowy sposób to olejek rycynowy, gorąco polecam.

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 15:23:29

Baaardzo Ci polecam nawilżającą odżywkę intensywna regenracja lub coś w tym stylu z Pantena! I szampon taki sam jak odżywka.
Do tego na suche włosy po suszeniu ja zawsze stosuję Glis Kur też regenerację.
Niestety nie mam na tyle czasu żeby umyc włosy i czekać aż mi wyschną, a zawsze myję rano, więc dla mnie te sposoby są super.
Możesz też łykać Skrzyp polny - jest świetny na włosy i paznokcie.
Co do domowych maseczek, ja już próbowałam wielu ciapek robionych z jajek, maślanek, piwa i innych - zawsze efekt ten sam - stałam przed lustrem i śmiałam sie ze swojej głupoty.
A jeszcze stosuj jedwab - kup sobie taką małą buteleczkę w sklepie kosmetycznym i nakładaj na całą długość włosów pomijając nasadę (żeby włosy nie wyglądały na przetłuszczone). ładnie nabłyszcza i nawilża włosy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-13 15:25 przez mroofka_ss.

SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 15:24:45

domowych sposobów niestety nie znam, ale mogę Ci polecić gotowe produkty ;p farbuje włosy od ok. 4 lat, używam prostownicy, suszę po prawie każdym myciu. Jednak moje włosy nigdy nie były tak zniszczone jak po ostatnim farbowaniu.. po prostu masakra, zrobiły się strasznie suche, łamliwe, matowe i wręcz szorstkie w dotyku ;/ i zaczęłam używać szamponu do włosów zniszczonych z Avonu, odżywki do włosów silnie zniszczonych Gliss Kur i odżywki bez spłukiwania (Avon). I muszę powiedzieć, że już po paru użyciach widze efekty, włosy są miękkie, ładne, lśniące i znowu wyglądają zdrowo, a nie jak siano. Dlatego polecam, bo mi pomogło :-)



SUCHE WŁOSY

13 lis 2011 - 15:26:16

Domowych nie znam, ale też dużo używam suszarki i prostownicy i też miałam przesuszone włosy. Więc mogę polecić jedynie niedomowe sposoby, tzn. Kerastase Nektar Termiczny, Kerastase Maska Odżywcza 3 (do wł. cienkich, jest też do włosów grubych) i LOreal Maska Regenerująca do włosów suchych też jest całkiem dobra. Na kerashop.pl można kupić w 100% oryginalne, na all nie polecam, sama znam kogoś kto sprzedaje zwykłe kosmetyki w opakowaniach Kerastase albo LOreal expert. Nie są tanie, ale naprawdę warto!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Połowinki - fryzura.