Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Darmowe porady fryzjera

30 sty 2014 - 16:44:50

To ja też pytanie mam:)
Włosy farbowałam na czarno jakieś 8 lat. Obecnie od jakiś 2 lat farbuje na ciemny brąz. Włosy mam za biust i jakieś 10-15 cm to pozostałość czarnej farby, która już właściwie się spłukała ale jest ciemniejszy brąz niż wyżej.
Chciałabym zrobić ombre, żeby po jakimś czasie wyrównać całkiem kolor.
Uda się bez dekoloryzacji ? Jeśli tak to w jaki sposób, czego użyć ?:)

Darmowe porady fryzjera

30 sty 2014 - 16:47:02

Cytat
xperia123
Cytat
paulinka6140
no tak bo jak sie robi balejaz na blond włosach to kolor strasznie szybko płowieje... jak ogolnie farb na odrosty nie polecam bo są po prostu zółte... chociazby nie wiem jaką farbe reklamowali to w zyciu kolor nie bedzie taki jak na zdjęciu;) rozjasniacza nie polecają bo po prostu niszczy włosy strasznie a jezeli naklada się go na skore głowy to jest to okropnie żrąca substancja,znam w sumie pare osob co tak robi ale nie polecam... najlepiej jak by ktos w rodzinieci zrobił pasemka na foli. na internecie to powinno byc pokazane;) a jak nie to sprobuj faktycznie farby tylko umyj glowe fioletowym szaponem potrzymaj 5 min i zobaczysz czy jest efekt
Dziękuję za rady! ;)
Mam fioletowy szampon, stosuje go po każdym farbowaniu... pomaga, ale nie tak jakbym chciała.
Chyba sprobuje tego rozjasnicza... nie wiem, może dam go mniej, na krocej...


tak tez myslałam;) kup rozjasniacz nałoz na sam odrost nie wolno nakladac na blond bo sie pokruszą nałóż czepek,albo chociazby worek i posusz suszarką troche;) po ok 20 min powinnas miec dobre tylko myj tez fioletem i daj jakas odzywke;) nie ma za co odezwij sie kiedys i napisz jak poszło;)
Cytat
MoniakV
To ja też pytanie mam:)
Włosy farbowałam na czarno jakieś 8 lat. Obecnie od jakiś 2 lat farbuje na ciemny brąz. Włosy mam za biust i jakieś 10-15 cm to pozostałość czarnej farby, która już właściwie się spłukała ale jest ciemniejszy brąz niż wyżej.
Chciałabym zrobić ombre, żeby po jakimś czasie wyrównać całkiem kolor.
Uda się bez dekoloryzacji ? Jeśli tak to w jaki sposób, czego użyć ?:)


hm... jezeli koncówki masz czarne to zadna farba nie chwyci na ten kolor,jedynym sposobem to rozjasnienie,z tym ze po czarnym koloze włosy nie bedą blond tylko takie rude... 10-15 cm to duzo ja bym nie rozjasniała bo strasznie sie zniszcza, tylko po kazdym farbowaniu obcinała 1 cm...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-30 16:50 przez paulinka6140.

Darmowe porady fryzjera

30 sty 2014 - 16:50:57

A toja mma problem z zakolami..draznia mnie bo jak bym sie nie uczesala to w tym miejscu wlosy mi sie tam po chwili uloza wywina ze i tak sa widoczne.
Uczesanie w kucyka pod gore z wosami tez nie ladnie wyglada.
Wiadomo ze nie zrobie z tego ladnnej pelnej lini wlosow.
Ale mi moze poradzisz jakie fryzury czy uczesania sa dla takiego typu lini wlosow odpowiednie.
Mam dlugie wlosy przewaznie przedzialek nosze na ktoryms z boku.

Darmowe porady fryzjera

30 sty 2014 - 16:51:09

Cytat
Katarzyna2323
Jak mnie denerwuje jak ktoś nie potrafi wątku umieścić prawidłowo, przecież jest dział FRYZURY, tam to chyba najlepiej pasuje... ? Chociaż może niektórym myślenie sprawia problemy... a co drugi wątek "jeśli źle umieściłam proszę o przeniesienie" żałosne...
chyba tylo ty masz z tm prolem.

a jaki jedwab do wlosow polecasz?

Darmowe porady fryzjera

30 sty 2014 - 16:52:49

Cytat
anna903
Cytat
paulinka6140
Cytat
anna903
To ja tez mam pytanie:D

Co zrobic zeby moj farbowany rudy tak szybko nie płowiał?
I czy znasz/znacie jakies sposoby na łuszczyce skory glowy? Mam wrazenie, ze wszystko co stosuje tylko to podraznia..

ehh gdyby na to płowienie byly sposoby;) hm.. jezeli rudym kolorem miałas zafarbione rozjasnione włosy to kolor schodzi szybciej dopiero jezeli juz farbujesz je coraz wiecej to z czasem sie utrzymuje coraz bardziej... są do kupienia takie szampony specjalnie kolorowe myjesz nim i dzieki temu wlosy dłuzej utrzymuja kolor;) ale to do kupienioa tylko w zakładach... i przedewszystkim myj włosy szamponem do farbowanych włosów;)

Jakbym rozmawiala z wyrocznia:D

Dzieki za porade:*


proszę:*
Cytat
Ania8888
A toja mma problem z zakolami..draznia mnie bo jak bym sie nie uczesala to w tym miejscu wlosy mi sie tam po chwili uloza wywina ze i tak sa widoczne.
Uczesanie w kucyka pod gore z wosami tez nie ladnie wyglada.
Wiadomo ze nie zrobie z tego ladnnej pelnej lini wlosow.
Ale mi moze poradzisz jakie fryzury czy uczesania sa dla takiego typu lini wlosow odpowiednie.
Mam dlugie wlosy przewaznie przedzialek nosze na ktoryms z boku.


moze zrob prosta grzyweczke ukryją zakola;),mozesz tez tapirowac włosy dzieki temu wyda sie ze jest ich wiecej i zakryją co trzeba;)
Cytat
MalaCzarna246
Cytat
Katarzyna2323
Jak mnie denerwuje jak ktoś nie potrafi wątku umieścić prawidłowo, przecież jest dział FRYZURY, tam to chyba najlepiej pasuje... ? Chociaż może niektórym myślenie sprawia problemy... a co drugi wątek "jeśli źle umieściłam proszę o przeniesienie" żałosne...
chyba tylo ty masz z tm prolem.

a jaki jedwab do wlosow polecasz?


hm... w kosmetycznym ci polecam;) ja uzywam takiego w kartonowym pudełeczku,malutka buteleczka jest i na opakowaniu pisze biosilk.. jest nie drogi u mni kosztuje koło 5 zł a fajne włoski po tym są



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-30 16:57 przez paulinka6140.

Darmowe porady fryzjera

30 sty 2014 - 16:55:33

chętnie bym dowiedziała się jakie kosmetyki są dobre na zniszczone włosy? od kilku lat prostuję włosy, ale nie codziennie. ostatnio odstawiłam prostownicę, używam ją tylko na specjalne okazje. widzę zmiany, ale chciałabym się dowiedzieć więcej na temat pielęgnacji zniszczonych włosów :)

Darmowe porady fryzjera

30 sty 2014 - 17:00:24

Cytat
emptysmile97
chętnie bym dowiedziała się jakie kosmetyki są dobre na zniszczone włosy? od kilku lat prostuję włosy, ale nie codziennie. ostatnio odstawiłam prostownicę, używam ją tylko na specjalne okazje. widzę zmiany, ale chciałabym się dowiedzieć więcej na temat pielęgnacji zniszczonych włosów :)


jak uzywasz prostownicy to kup sobie taki płyn aby chronił przed wysoką temperaturą;) jak kupujesz odzywki to np co tydzien stosuj maske regenerującą albo balsam regenerujący... jest troche drozszy od zwykłych odzywek ale jest duzo duzo lepszy;)

Darmowe porady fryzjera

31 sty 2014 - 10:43:30

dziękuję za odpowiedź :)

Darmowe porady fryzjera

31 sty 2014 - 11:05:09

jak czytam nie które rady zwłaszcza te z pierwszych stron to ok nie które są dobre ale nie które to są jakieś bajki... Tak szamponetka niszczy włosy nie jest to szampon! niszczy mniej włosy niż farba ale 3 razy użycie szamponetki to tak jakby raz użyć farby... to żeby co miesiąć podcinać pół MILIMETRA końcówki to nawet nie skomentuje... końcówki podcian się na taką długość żeby w większym stopniu ściąć to zniszczone... no chyba że ktoś sobie zażyczy CENTYMETR, DWA... odżywki są dużo lepsze niż maski poniewać mają działanie długotrwałe i wnikaja wgłąb włosa ale nie można liczyć na to że jak będzie się stosować cały czas to jakiś cud się stanie i zniszczone włosy przerodza się w piekne i lśnuące włosy które mamy są martwe... tylko żywe w cebulce i jedynie już potem możemy je wygładzić do czego też słuzy maska dająca szybki lecz krótkotrwały efekt wygładzenia...

niezweryfikowana
Posty: 496
Ostrzeżenia: 1/5

Darmowe porady fryzjera

31 sty 2014 - 11:22:37

Ja bym chciała się dowiedzieć jak zmiękczyć włosy, zwłaszcza końcówki. Chce by opadały mi płynnie na ramiona, a one są sztywne i sterczą najczęściej każdy w inną stronę. Dodam, że prostownicy nie używam, suszarki sporadycznie...

Darmowe porady fryzjera

31 sty 2014 - 11:26:42

ja bym chciała wiedzieć co robić przy rozdwajających się końcówkach włosów?
farbuję włosy co 3 miesiące, nie uzywam prostownicy a jednak zawsze włosy na pewnej długości mi się rozdwajają, nawet po podcięciu.
prosze o pomoc!:)

Darmowe porady fryzjera

31 sty 2014 - 11:38:00

Cytat
xvanillaprincessx
jak czytam nie które rady zwłaszcza te z pierwszych stron to ok nie które są dobre ale nie które to są jakieś bajki... Tak szamponetka niszczy włosy nie jest to szampon! niszczy mniej włosy niż farba ale 3 razy użycie szamponetki to tak jakby raz użyć farby... to żeby co miesiąć podcinać pół MILIMETRA końcówki to nawet nie skomentuje... końcówki podcian się na taką długość żeby w większym stopniu ściąć to zniszczone... no chyba że ktoś sobie zażyczy CENTYMETR, DWA... odżywki są dużo lepsze niż maski poniewać mają działanie długotrwałe i wnikaja wgłąb włosa ale nie można liczyć na to że jak będzie się stosować cały czas to jakiś cud się stanie i zniszczone włosy przerodza się w piekne i lśnuące włosy które mamy są martwe... tylko żywe w cebulce i jedynie już potem możemy je wygładzić do czego też słuzy maska dająca szybki lecz krótkotrwały efekt wygładzenia...

Właśnie dlatego zrezygnowałam z fryzjerów. Włosy ścinam sama i pielęgnacje też dobieram sama, wychodzi o wiele taniej aniżeli ta fryzjerska i włosy są na prawdę zdrowe, a nie tylko udają zdrowie (gdy nałoży się kosmetyki z mnóstwem tzw. silikonów - czyli te najpopularniejszych drogeryjnych firm najczęściej)... DZIEWCZYNY JEST TYLE BLOGÓW O WŁOSOMANIACTWIE (dbanie o włosy na własną, tanią rękę)!!!

Darmowe porady fryzjera

31 sty 2014 - 11:43:43

A ja bym chciała wiedzieć jaka mi fryzura najbardziej pasuje. Jestem brunetką, mam okrągłą twarz, ale włosy kręcone dlatego je prostuję. Obecnie mam włosy poniżej linii łopatek, ale myślałam o ścięciu na "boba" tylko nie wiem czy ta fryzura będzie mi pasowała

Darmowe porady fryzjera

31 sty 2014 - 12:01:02

fajny watek :) bede zagladac :)

Darmowe porady fryzjera

19 lut 2014 - 10:37:21

Witam :)
mam takie pytanie odnośnie koloru farby do włosów ;) Gdzieś tam w necie wygrzebałam boski odcień rudych włosów i po przekopaniu mnóstwa różnych farb i wątków zbiorczych nie mam nadal pojecia jak moge taki odceiń uzyskać .. więc jesli mogłby mi ktoś podpowiedzieć byłabym wdzięczna i najlepiej z farb profesjonalnych a nie drogeryjnych . a kolor prezentuje sie tak jak na zdjeciu . Moje obecne włosy też są w odcieniu bardzo spłukanego rudego z odcieniem czerwieni ale jest to tak brzydki kolor bo nie farbowany kilka miesięcy że nie moge na niego patrzeć :D z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Która prostownica?