Obecnie rozmawiamy o:

Dom - remont i budowa

gorący temat

maszyny przemysłowe

20 minut temu

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:31:54

Cytat
mamaszymona
Cytat
razdwapiec
Otwierasz biznes a nie wiesz jak sie za to wziac. Nazwa musi zalezec od tego jakich klientow szukasz. Jesli maja to byc panie ok 30-40 lat majace duzo kasy, wlasne firmy i samochody to przyciagniesz ich nazwami typu Jean Paul CosTam (ze niby elegancki salon, dobrze wyszkoleni fryzjerzy itp). Jesli maja to byc mlode dziewczyny do 20 lat to nazwa typu HairCosTam (po angielsku), a jesli strzyzesz za 20 zl i masz maly salon w malym miasteczku to nazwa typu "Fryzjernia" albo "Salon Mariola" bo jak zobacza Jean Paul to pomysla ze elegancki drogi salon i ich nie stac. Twoja porpozycja jest troche dziwna, pracownia fryzur to brzmi jakos tak artystycznie i pompatycznie, jescze w polaczeniu z art-fryz dziwnie. Ja bym wymyslila jednak cos innego.
Nie wiem czy wiesz ze gdybym chciala uzywac nazwy znanych typu Franck Provost lub Jean Louis David musialabym zdecydowac sie na franchise (franchising) udostępnienie licencji jest płatne, w zależności od umowy formą rozliczenia może być procent od zysków, bądź też konkretna kwota wpłacana w danym okresie rozliczeniowym.
Jak na sam poczatek to ja podziekuje płacic za uzywanie nazwy.,Szukam takiej nazwy ktora bedzie sie kojarzyła własnie z miejscem artstycznym , nazwa typu salon lub zakład tak sie nie kojarzy.Pracownia fryzu jak najbardziej kojarzy mi sie z miejscem w ktorym powstaje cos artystycznego .Zawod fryzjer jest własnie takim artstycznym zawodem.Pracownia fryzur to moj pomysł ,Art-fryz zaproponował moj maz ale osobiscie mi nie pasuje stad własnie wole sie doradzic.Moze własnie cos podpowiecie :)


to nawij Pierr Rene albo coś innego co brzmi francusko ;d zaoszczędzisz na franchise a będzie elegancko :) albo np róza po francusku rougette :D

zweryfikowana
Posty: 234
Ostrzeżenia: 1/5

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:35:47

Cytat
Madame_eL


Mnie by to przyciagnęło, ale poszukałabym jeszcze jakiegoś imienia baśniowego, albo mitycznego, żeby kojarzyło się z włosami...

Pracownia Fryzur Roszpunka, albo inne tego typu... Ja bym przyszła się uczesać w Roszpunce, bo kojarzyło by mi się z delikatną kobiecością, jak dla królewny, a pracownia brzmi dystyngowanie i intrygująco :).
też pomyślałam o Roszpunce :). dobrze się kojarzy



zajrzyjcie, proszę ;) http://forum.szafa.pl/53/3161873/3161873/spodniczka-na-szelkach.html#msg-3161873



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-18 13:37 przez boresia.

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:36:53

A mnie właśnie wkurzają te nazwy - w całym mieście już fryzjera nie uświadczę.. same studia fryzur i atelier :/ Za wiele się ich pojawiło i niestety przez autopsję sprawdziłam, ze w większości tych miejsc jedyne co jest "ekstra" to ceny.. dlatego jak już mam takie miejsce odwiedzić, to na pewno nie z ulicy (z polecenia i po uprzednim przekopaniu internetu za opiniami dopiero). Na co dzień wolę właśnie niewielki i niedrogi salonik o wdzięcznej nazwie "AGA" (od imienia właścicielki właśnie) w którym za niewielkie pieniądze bardzo miła pani tworzy na głowie coś co fajnie wygląda i czego nie trzeba układać po każdym myciu.

Wymyśl coś delikatnego, kobiecego, ale jednocześnie nie trącącego snobizmem. Bardzo dobry pomysłem jest właśnie Roszpunka, z tym, ze napisałabym jednak Salon fryzjerski Roszpunka.

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:39:56

O tak ;p Roszpunka wymiata ;D
Do tej pracowni to ja bym nie weszła ;) jakoś tak sztywno ;p
Zazwyczaj przekombinowane nazwy świadczą o tym, że w środku niczego "dobrego" się nie dostanie...

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:43:42

Studio fryzur ---taka nazwa mi się zdje że ok

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:45:31

ja ci odpowiem jako zwykła klientka salonu fryzjerskiego, nie zwracam uwagi na to czy ide do salonu "u krysi zosi czy joasi" dla mnie nazwa sie nie liczy tylko jakosc. fryzjer to fryzjer. nazwa nie jest ważna. :) bardzo czesto słysze rozmowy typu "do jakiej fryzjerki chodzisz? do kasi, ireny, gosi etc." tak samo z kosmetyczkami. nie wymienia się pełnej nazwy zakladu tylko przewaznie imię fryzjerki lub nazwisko :P

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:46:45

Ten Fryz nie pasuje.
Może wystaw princi polo z nazwą ZAUFANIE (;
A tak sierio nie mam weny na szukanie nazwy teraz, ale życzę powodzenia, na pewno coś Ci wpadnie do głowy albo któraś z szafiar Cię zainspiruje (;

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:51:03

pracownia mi nie pasuje... może lepiej Studio Fryzur ?

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:51:58

"Salon fryzur Kosmyk"

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:53:32

proponuje zamiast pracowni studio fryzjerskie.

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:55:52

Cytat
razdwapiec
Otwierasz biznes a nie wiesz jak sie za to wziac. Nazwa musi zalezec od tego jakich klientow szukasz. Jesli maja to byc panie ok 30-40 lat majace duzo kasy, wlasne firmy i samochody to przyciagniesz ich nazwami typu Jean Paul CosTam (ze niby elegancki salon, dobrze wyszkoleni fryzjerzy itp). Jesli maja to byc mlode dziewczyny do 20 lat to nazwa typu HairCosTam (po angielsku), a jesli strzyzesz za 20 zl i masz maly salon w malym miasteczku to nazwa typu "Fryzjernia" albo "Salon Mariola" bo jak zobacza Jean Paul to pomysla ze elegancki drogi salon i ich nie stac. Twoja porpozycja jest troche dziwna, pracownia fryzur to brzmi jakos tak artystycznie i pompatycznie, jescze w polaczeniu z art-fryz dziwnie. Ja bym wymyslila jednak cos innego.
bardzo dobrze napisane.zgadzam się w 100%
bałabym się że z salonu o nazwie art-fryz wyjde z zielono czerwonym irokezem na głowie albo ogolonym kołem...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-18 14:01 przez kiciek1985.

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:57:15

DIAMOND brzmi ładnie i nie pospolicie

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 13:58:15

To "fryz" jakoś mi nie pasuje w tej nazwie ;)

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 14:03:19

to fryz to tak po wiejsku... może Beauty, Paradise, Perfect scissors....

Nazwa dla Salonu fryzjerskiego

18 mar 2011 - 14:18:10

A mnie się właśnie bardzo podoba "Pracownia Fryzur", tak... inaczej.
Sama mam Fabrykę Tipsów i też opinie były różne, ale przyjęło się i wiele klientek mówi, że w końcu coś inego niż "nails":)

A tak sobie jescze przypomniałam, że u mnie w mieście jest salon o nazwie Fryzjernia i też zawsze mi się ta nazwa podobała.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kolor włosów, tylko który?!