Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 6 7 8 -->

Jak dbać o włosy,

25 lut 2011 - 22:40:22

Jedwab Biosilk i odżywka w spreju Gliss Kurr przetłuszczają moje włosy w bardzo szybkim tempie :( Co z tego, że przez parę godzin po użyciu włosy są fajne, jak zaraz potem robią się strąki... :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-25 22:40 przez AprilSky.

Jak dbać o włosy,

25 lut 2011 - 22:40:34

Jedwab- biosilk
Szampon i odżywka- elseve LOREAL oj każdy wypróbowałam :)
Spray chroniący przed wysoką temperatura do prostowania GOSH najlepszy pod słońcem :)
nie stosuje nic innego na włosy. Mam swój naturalny kolor i mi się podoba :) Włosy miękkie i błyszczące :)

Jak dbać o włosy,

25 lut 2011 - 22:42:12

ja uzywam szamponu dove na zniszczone wlosy, odzywki radical, do wcierania w skore glowy oraz jedwabiu;)

Jak dbać o włosy,

25 lut 2011 - 22:45:54

Cytat
getfreakyy
ja kupiłam naftę kosmetyczną i olejek rycynowy, ale bez większego przekonania, dziewczyny naprawdę to coś daje :)? Jak używacie tych specyfików :)? [chodzi mi o częstotliwość i sam sposób] :)

Ja mieszam olejek rycynowy z 3/4 zoltkami i z sokiem z cytryny. Tak przygotowana maske nakładam na włosy (ale nie od samej głowy) - na to zakładam worek foliowy, podgrzewam suszarka (otwiera łuski wlosa, dzieki czemu maska lepiej wnika w strukture wlosa), na to recznik i tak śmigam z godzinke, potem trzykrotnie myje szamponem i nakładam odzywke, ktorej uzywam na co dzien. Maske robie raz w tygodniu.

Jak dbać o włosy,

25 lut 2011 - 22:45:58

A co jedwabiu - rozmawiałam z jednym z fryzjerów na jego temat i odradzał mi - na dłuższą metę wysusza włosy.
Lepiej chyba zainwestować w kreatynę do włosów.

Jak dbać o włosy,

25 lut 2011 - 22:47:26

Cytat
BlackRose2222
Cytat
mc85
Cytat
getfreakyy
Cytat
mc85
Cytat
getfreakyy
ja kupiłam naftę kosmetyczną i olejek rycynowy, ale bez większego przekonania, dziewczyny naprawdę to coś daje :)? Jak używacie tych specyfików :)? [chodzi mi o częstotliwość i sam sposób] :)

ja mysle ze dobrze na tym wyjdziesz :) uzywalam i tego i tego i bylam zadowolona. te wszystkie WAXy (jak dobrze ze dziadostwo mi sie juz skonczylo), alkoholowe gliskury, jedwabie i inne nafaszerowane chemia/sls/parabenami i innym g... specyfiki moga sie schowac. a tabletki, kapsulki i co tam jeszcze wymysla to tylko po to zeby faszerowac... pieniedzmi producentow.
ja tam jestem za natura - lepiej wypic herbatke z pokrzywy niz polknac tabletke ktora pokrzywe ma tylko... na zdjeciu

jestem tego samego zdania, próbowałam tabletek, Waxu i gówno mi to dało :O wczoraj podcięłam włosy, bo miałam dekoloryzację z czarnego na brąz no i te końce jak patrzyłam do lustra tak suche, rozdwojone, że aż sztywne, a teraz po obcięciu mięciutkie.. zapuszczam włosy, ale uważam, że lepiej mieć krótsze, a zadbane niż długie, a postrzępione i końcówki jak miotły :O


no takie jakby dredy tylko zrobione z welny hiszpanskiej lub wlosow syntetycznych (takich z jakich robi sie warkoczyki afrykanskie) doczepia sie to za pomoca warkoczyka - u nasady jest oczko, przeplatasz kosmyk wlosow, splatasz calosc w warkoczyc i zakanczasz cieniutka gumeczka. moje wlosy byly po szyje a dredloki przyczepialam sobie prawie po pupe - wygladaja jak dredy. w avatarze mam foto z dredlokami. ja sobie je sama robilam (robie tez innym jesli trzeba) niezla alternatywa dreadow. na porodowce polozne byly zajete ogladaniem fryzury zamiast tym ze.... rodze hihihi


dokladnie tak napisalam w innym watku - piekne wlosy to zadbane wlosy a nie po prostu dlugie smetne straki do pasa zniszczone na calej dlugosci.
prawie 3 lata temu fryzjerka mi tak spalila wlosy ze nic nie pomagalo. probowalam je ratowac, odbudowac - wszystkiego uzylam. i tylko kasa poszla na marne - zreszta dopiero teraz mniej wiecej orientuje sie w skladzie kosmetykow i wiem czego nalzy unikac. pamietam jak na KWC dziewczyny zachwalaly jakies cudo bo... "pieknie pachnie". akurat w sytuacji w jakiej bylam mialam gdzies zapach. zreszta wiadomo juz ze jak cudnie pachnie to nie z natury tylko z chemii.
w koncu wlosy scielam (ja piernicze jak ja wygladalam :/ - nie dosc ze po porodzie gruba to z wlosami uwalonymi do uha)
przedluzalam, cudowalam i po co? same odrosly. a kiedy byly najlepsze? jak zalozylam dredloki (chcialam fryzure ktora nie wymaga pielegnacji, ukladania, modelowania....) przy dwojce dzieci dredolki byly idealne - mylam wlosy 1-2 w tyg i nic wiecej nie robilam - zadnej suszarki, odzywek, masek, jedwabiu. po 2-3 mcach je zdjelam i.... WŁOSY CUDO!!! nie dosc ze odrosly sporo. to byly blyszczace, miekkie, lsniace i zniknely rozdwojone koncowki. po jakis 2 miesiacach zalozylam znowu dredole (na miesiac) i znow to samo - wlosy w idealnej kondycji (a bylam swiezo po porodzie wiec niektore wiedza ze przy karmieniu traci sie wlosy, robia sie matowe itp) w koncu po przerwie zalozylam 3 raz dredloki na 2 mce i w koncu jestem zadowolona z wlosow - siegaja w koncu ramion i sa zdrowe. moral jest taki ze im mniej pchamy na wlosy i je meczymy tym lepiej wygladaja. od razu wywalilam wszystkie te szampony, odzywki i inne "pachnace cudenka". mam szampon z pantene i olejek z vatiki - niczym wiecej nie zamierzam truc wlosow. jesli jakies witaminy to tylko z natury - herbatki, ziola - do parzenia (no coz na mnie producenci swiatowych marek nie zarobia i na szczescie jest coraz wiecej osob takich jak ja - moze dzieki temu przestana nas faszerowac chemia i wroca czasy "natury";)



Zadam smieszne pytanie co to są dredolki wiem smiech się przyznać ale nie wiem ;P
i gdzie mozna je załozyc i ile kosztują ???

Jak dbać o włosy,

25 lut 2011 - 22:50:42

Cytat
karmina90
Popieram mc85, ja sama myję włosy co jakieś 3 dni - nie przetłuszczają mi się, więc mogę sobie pozwolić.
I mam gdzieś spojrzenia koleżanek, które codziennie męczą swoje kudełki.

Skoro ładnie wyglądają, są w dobrej kondycji, nie są przetłuszczone i ładnie pachną przez te trzy dni, to po co mam je faszerować chemią codziennie?

Zgadzam się! Ja również myję włosy co 3 dni, bo po prostu nie mam potrzeby na ich mycie częściej.. włosy mi się nie przetłuszczają, jedynie czasem robie tak ,że w niedziele myję włosy, we wtorek rano grzywkę (czasami nie mam takiej potrzeby) i potem w środę no i najczęściej w piątek rano znowu grzywkę a potem w niedziele więc wychodzi na to ,że włosy myje 2 razy w tygodniu :)
Naprawde nie rozumiem dziewczyn ,które codziennie myją włosy :/ rozumiem ,że się przetłuszczają ale właśnie same tym myciem do tego doprowadzacie ponieważ włosy się przyzwyczajają do tego mycia i gdy już ich się nie umyje regularnie to są tłuste. Sama kiedyś myłam co 2 dzień ale teraz ograniczyłam i myję co 3 dni z czego bardzo się ciesze bo mam długie i gęste włosy ,które schną mi 3 godziny więc nie muszę się z nimi aż tak często męczyć :P

Jak dbać o włosy,

25 lut 2011 - 22:54:11

Cytat
flea
- tabletki SILICA
- codziennie pije napar z pokrzywy i skrzypu polnego
- uzywam szamponow i odzywek pantene, ostatnio na zmiane z szamponem joanny z czarnej rzepy
- jedwab biosilk
- maska z oleju rycynowego, zoltek i cytryny
- zamowilam tez maski kallosa: placenta z wyciagiem z lozysk i creme al latte
- staram sie nie suszyc suszarka i nie uzywac prostownicy

zobaczymy :)

ta maska mleczna creme al latte jest the best! Wydajna, ślicznie pachnie i włosy są megafajne hehe. Dobry wybór :D

Jak dbać o włosy,

26 lut 2011 - 14:47:32

Cytat
Allus
Cytat
karmina90
Popieram mc85, ja sama myję włosy co jakieś 3 dni - nie przetłuszczają mi się, więc mogę sobie pozwolić.
I mam gdzieś spojrzenia koleżanek, które codziennie męczą swoje kudełki.

Skoro ładnie wyglądają, są w dobrej kondycji, nie są przetłuszczone i ładnie pachną przez te trzy dni, to po co mam je faszerować chemią codziennie?

Zgadzam się! Ja również myję włosy co 3 dni, bo po prostu nie mam potrzeby na ich mycie częściej.. włosy mi się nie przetłuszczają, jedynie czasem robie tak ,że w niedziele myję włosy, we wtorek rano grzywkę (czasami nie mam takiej potrzeby) i potem w środę no i najczęściej w piątek rano znowu grzywkę a potem w niedziele więc wychodzi na to ,że włosy myje 2 razy w tygodniu :)
Naprawde nie rozumiem dziewczyn ,które codziennie myją włosy :/ rozumiem ,że się przetłuszczają ale właśnie same tym myciem do tego doprowadzacie ponieważ włosy się przyzwyczajają do tego mycia i gdy już ich się nie umyje regularnie to są tłuste. Sama kiedyś myłam co 2 dzień ale teraz ograniczyłam i myję co 3 dni z czego bardzo się ciesze bo mam długie i gęste włosy ,które schną mi 3 godziny więc nie muszę się z nimi aż tak często męczyć :P
no ja wlasnie myje wlosy codziennie czasami co drugi dzien bo musze bo jak wstaje rano to nie moge znimi nic zrobic ani na szczotke ani nic a nie lubie jak moje wlosy sa plaskie bo wygladam jakbym zmokla dzien wczesniej wiec jedynie mozesz sie cieszyc ze myjesz rzadko wlosy ale nie oceniaj dziewczyn ktore czesto myja glowe skoro nie wiesz jak to jest to po pierwsze a po drugie wlosy nie przetluszczaja sie od czestego mycia glowy jezeli wlosy potrzebuja codziennego mycia glowy to sie je myje codziennie i nie raz to slyszalam od fryzjerow i czytalam w gazetach .

Jak dbać o włosy,

26 lut 2011 - 14:52:13

a co uzywac zeby uzyskac efekt takich gładziutkich i blyszczacych wlosów jak mozemy zobaczyc w tv? mimo ze maja prostowane wlosy to nie maja suchych koncowek. jak myslicie?

Jak dbać o włosy,

26 lut 2011 - 14:57:53

ja prosuje wlosy codziennie i nie mam suchych koncow nie jedna fryzjerka sie dziwila po kazdym myciu odzywka do splukania albo maska sa lepsze od tych bez splukania i podcinanie wlosow raz na jakis czas . mozna uzywac tez preparatow do prostowania wlosow a na koniec lakier do wlosow nadajacy polysk tylko zeby nie byl mocne utrwalenie tylko wlasnie nadajacy polysk ja uzywam tafta takiego bordowo czerwonego i wszycho wlosy mam ladne proste i lsniace ;)

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 1/5

Jak dbać o włosy,

04 wrz 2012 - 11:14:14

sper wątek. Ja jestem z tych, którzy bardzo dbają o swoje włosy, więc bardzo mnie cieszy ten wątek, bo się mogę czegoś ciekawego dowiedzieć,a jak któraś z was będzie potrzebować informacji na temat kosmetyków można znaleźć tutaj http://blog.akademiastylizacji.pl/

Jak dbać o włosy,

04 wrz 2012 - 11:17:32

Ja olejuje włosy :) z reguły jest to olej kokosowey czy macadamia. Dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i na zrobsobiekrem. PeeL

Cytat
Allus
Cytat
karmina90
Popieram mc85, ja sama myję włosy co jakieś 3 dni - nie przetłuszczają mi się, więc mogę sobie pozwolić.
I mam gdzieś spojrzenia koleżanek, które codziennie męczą swoje kudełki.

Skoro ładnie wyglądają, są w dobrej kondycji, nie są przetłuszczone i ładnie pachną przez te trzy dni, to po co mam je faszerować chemią codziennie?

Zgadzam się! Ja również myję włosy co 3 dni, bo po prostu nie mam potrzeby na ich mycie częściej.. włosy mi się nie przetłuszczają, jedynie czasem robie tak ,że w niedziele myję włosy, we wtorek rano grzywkę (czasami nie mam takiej potrzeby) i potem w środę no i najczęściej w piątek rano znowu grzywkę a potem w niedziele więc wychodzi na to ,że włosy myje 2 razy w tygodniu :)
Naprawde nie rozumiem dziewczyn ,które codziennie myją włosy :/ rozumiem ,że się przetłuszczają ale właśnie same tym myciem do tego doprowadzacie ponieważ włosy się przyzwyczajają do tego mycia i gdy już ich się nie umyje regularnie to są tłuste. Sama kiedyś myłam co 2 dzień ale teraz ograniczyłam i myję co 3 dni z czego bardzo się ciesze bo mam długie i gęste włosy ,które schną mi 3 godziny więc nie muszę się z nimi aż tak często męczyć :P

A ja gdzieś czytałam, że to wcale nie jest dobrze nie myć włosów codziennie. Brud oblepia nasze włosy w ciągu dnia i jeśli ich nie umyjemy, to pozostaje na włosach, a jak wiadomo w nocy trzemy włosami o poduszkę i przez to powstają mikro uszkodzenia włosa.
Cytat
ewa_mimi
a co uzywac zeby uzyskac efekt takich gładziutkich i blyszczacych wlosów jak mozemy zobaczyc w tv? mimo ze maja prostowane wlosy to nie maja suchych koncowek. jak myslicie?

Podciąć końcówki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-04 11:23 przez miss_teen.

Jak dbać o włosy,

04 wrz 2012 - 11:29:07

Radze zamienic biosilka na jedwab bez alkoholu... tylko wysuszacie nim wlosy.

Jak dbać o włosy,

04 wrz 2012 - 18:46:15

Szamponzły/b] Organic Shop - Shine (kalinasklep.pl) lub Baby Dream (rossman)
Odżywkazły/b] Isana - z olejkiem z babassu, Balea - coconut
Zabezpieczanie końcówekzły/b] Jedwab CHI, Olej makadamia (zrób sobie krem)
Olejowaniezły/b] Oliwa z oliwek, Olej Himalaya, Naturalne ziołowe serum do włosów, wzmocnienie i pobudzenie wzrostu (nakładam je tylko na skórę głowy, bioarp.pl)
Płukankizły/b] Przegotowana chłodna woda wymieszana z octem jabłkowym, kawowa, złota oraz l-cysteinowa
Maskizły/b] Kallos - Latte, Kallos - Placenta, Drożdżowa (bioarp.pl)
Wcierkizły/b] Farmona - Jantar
Półprodukty do wzbogacania produktówzły/b] hydrolizowana keratyna, panthenol, ekstrakt karnityna arganina kofeina, olej z pestek malin, wyciąg z aloesu.
Suplementyzły/b] Calcium pantothenicum
Niekonwencjonalne metodyzły/b] Miesięczne katowanie się piciem drożdży :)

Jeśli ma ktoś jakieś pytania odnośnie włosów, służę pomocą :)

Cytat
kolczykiswarovski
Radze zamienic biosilka na jedwab bez alkoholu... tylko wysuszacie nim wlosy.
Patrząc na skład produktów tej firmy aż przechodzą mnie ciarki, tanie nie są i tylko pogarszają stan włosów...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-04 18:48 przez Dill_Wear.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Płukanka rozjaśniająca włosy.