Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:43:49

Hej, ciekawi mnie czy znacie jakieś proste (lub nie) sposoby by samej obciąć/przyciąć sobie długie włosy. Może ktoś tak jak ja ma alergie na fryzjerów i salony fryzjerskie gdzie zaczynam płakać zaraz po wejściu ;) Więc ograniczam fryzjerów do 2 razy na rok. Mi się kilkakrotnie udało przyciąć końcówki w miarę porządnie, ale kosztowało mnie to masę cierpliwości i poprawek :/ Znacie jakieś metody?

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:45:42

hmmm osobiscie sama nigdy nie obcinałam sobie włosów.. a nie masz jakiejs kolezanki która mogła by Ci je przyciąć ?

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:47:31

Lubię sama się nimi zajmować ;) A tak na serio, jasne że mam, ale jak coś spieprzy to będzie nieprzyjemnie ;) Wolę sama być na siebei zła :D

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:49:33

niestety ja nie znam, ale może ktoś inny się wypowie:)

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:53:44

hehe no w sumie racja ;p niestety nie znam zadych sposobów ;P

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:57:44

Znalazłam jeden sposób na necie, ale nie do końca da go się odczytać, chyba ze stroną coś jest nie tak. Mniejsza, w każdym razie jedna laska radziła w komentarzu :


"ja zrobilam troszke inaczej kierujac sie tym sposobem. lubie kombinowac z włosami wiec odwazylam sie na cos wiecej :) 1. zaczesałam wszystkie włosy na czubek głowy jak na zdjeciu bez uzycia lakieru. 2.obciełam z 3 cm po czym rozpuscilam włosy 3.pozniej podzieliłam włosy na 2 warstwy, dolna(cieńsza warstwa) spiełam by mi nie przeszkadzała a reszte znow zaczesałam na czubek głowy i obcielam 2 cm i rozpuscilam wszystkie włosy. 4.znow włosy podzieliłam na 2 warstwy(dolna grubsza) spielam by mi nie przeszkadzała a reszte zaczesałam na czubek głowy i sciełam 2 cm. włosy mam swietnie wycieniowane i osobiscie uwazam ze tlumaczenie fryzjerowi zajmuje wiecej czasu niz zrobienie tego samemu i to za darmo !! miałam włosy za ramiona,dosc grube i nie chcialam ich mocno skracac . chciałam miec dłuzsze od spodu a krótsze na górze wiec pokombinowałam i jestem bardzo zadowolona ;) dodam ze takich warstw można sobie robic do woli :) pozdrawiam"

autor Melike

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:57:55

Ja nie próbowała tego, ale znam taką metodę:
Bierzesz pasemko włosów, skręcasz wokół własnej osi i tniesz je pod kątem, tak mniej więcej 45 stopni ;) I tak pasemko po pasemku, można poprawić degażówkami i masz domowy salon fryzjerski :D

No i oczywiście to co napisałaś na górze :D Dzielić na warstwy, jesli chce się miec wycieniowane wlosy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-22 17:59 przez milusss.

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:00:25

ja sobie tylko grzywke podcinam całych włosow nie dałabym rady podciąć :/ chciaz fryzjerow nie znosze i chyba zaden mi nawet zwyklych koncowek dobrze nie podciał, ostatnio prosilam o 2 cm a obciał z 10 ... :/
czyzby mieli jakis inny system miar?

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:04:55

Ja sobie zawsze obcinam sama włosy ;p Jak byłam mała to się na sobie bawiłam w "fryzjera" a teraz już doszłam do wprawy że nie ma z tym problemów :P czasem tylko proszę kogoś o pomoc jak chcę skrócić krótkie włosy. A jak są długie to albo z cieniowaniem (Dzielę włosy na pół, kładę je z przodu na ramieniu i obcinam takimi "schodkami", a jak chcę równo to warkocz i dawaj :P Obcinanie sobie włosów wcale nie jest trudne, wystarczy się tylko odważyć ;p Zawsze sobie powtarzam że jak mi nie wyjdzie to i tak odrosną, a jeszcze nigdy nie musiałam iść do fryzjera by mi poprawił to co zrobiłam ;p

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:05:00

przedziel wlosy na dwie kupki tak jakbys robila kucyki i do przodu je wez najpierw z jednej zetnij pozniej z drugiej, zrob to po swojemu najlepiej Ci wyjdzie, fajnie by wygladalo jakbys wziela pasmo i z gory zjechala do dolu nozyczkami tam samo z przodu, hmm inaczej nie umiem wytlumaczyc;p pozdrawiam.

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:15:31

Znalazłam całkiem przystępny instruktarz jak wycieniować włosy, może komuś się przyda ;)
http ://www.youtube.com/watch?v=Pyo7DXKT3lg&feature=related <---bez spacji


Też niejednokrotnie obcinałam sobie sama, często właśnie na prosto końcówki związane w warkocz, ale później musiałam wiele poprawiać...cóż jak Bozia nie dała talentu to trzeba być cierpliwym ;)

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:17:33

umów się z jakąs fryzjerką u siebie lub u niej w domu;p

zweryfikowana
Posty: 1.037
Ostrzeżenia: 1/5

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:18:17

Ja zawsze obcinam sama. Kiedyś obcięłam sobie połowę włosów, kiedy poszłam do poprawki do fryzjerki to powiedziała, że nic nie trzeba poprawiać i była zdziwiona, ze sama sobie tak prosto ścięłam. Teraz ścięłam sobie grzywkę, również sama i jest dobrze ;)

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:21:57

Właśnie chodzi mi o to że chcę SAMA ;) A już broń boże nie z fryzjerką...dla mnie to zło wcielone...chodzę naprawdę rzadko na jakieś grubsze cięcia ;) Z podcinaniem włosów wolę sobie radzić sama, nawet kulawo ;)

zweryfikowana
Posty: 1.226
Ostrzeżenia: 1/5

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:23:24

a może przyjaciółka czy mama nich ci pomoże? bo samej to ciężkoo

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Błagam, pomóżcie :((((((((((((