Obecnie rozmawiamy o:

Podnoszenie kwalifikacji

37 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:43:49

Hej, ciekawi mnie czy znacie jakieś proste (lub nie) sposoby by samej obciąć/przyciąć sobie długie włosy. Może ktoś tak jak ja ma alergie na fryzjerów i salony fryzjerskie gdzie zaczynam płakać zaraz po wejściu ;) Więc ograniczam fryzjerów do 2 razy na rok. Mi się kilkakrotnie udało przyciąć końcówki w miarę porządnie, ale kosztowało mnie to masę cierpliwości i poprawek :/ Znacie jakieś metody?

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:45:42

hmmm osobiscie sama nigdy nie obcinałam sobie włosów.. a nie masz jakiejs kolezanki która mogła by Ci je przyciąć ?

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:47:31

Lubię sama się nimi zajmować ;) A tak na serio, jasne że mam, ale jak coś spieprzy to będzie nieprzyjemnie ;) Wolę sama być na siebei zła :D

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:49:33

niestety ja nie znam, ale może ktoś inny się wypowie:)

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:53:44

hehe no w sumie racja ;p niestety nie znam zadych sposobów ;P

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:57:44

Znalazłam jeden sposób na necie, ale nie do końca da go się odczytać, chyba ze stroną coś jest nie tak. Mniejsza, w każdym razie jedna laska radziła w komentarzu :


"ja zrobilam troszke inaczej kierujac sie tym sposobem. lubie kombinowac z włosami wiec odwazylam sie na cos wiecej :) 1. zaczesałam wszystkie włosy na czubek głowy jak na zdjeciu bez uzycia lakieru. 2.obciełam z 3 cm po czym rozpuscilam włosy 3.pozniej podzieliłam włosy na 2 warstwy, dolna(cieńsza warstwa) spiełam by mi nie przeszkadzała a reszte znow zaczesałam na czubek głowy i obcielam 2 cm i rozpuscilam wszystkie włosy. 4.znow włosy podzieliłam na 2 warstwy(dolna grubsza) spielam by mi nie przeszkadzała a reszte zaczesałam na czubek głowy i sciełam 2 cm. włosy mam swietnie wycieniowane i osobiscie uwazam ze tlumaczenie fryzjerowi zajmuje wiecej czasu niz zrobienie tego samemu i to za darmo !! miałam włosy za ramiona,dosc grube i nie chcialam ich mocno skracac . chciałam miec dłuzsze od spodu a krótsze na górze wiec pokombinowałam i jestem bardzo zadowolona ;) dodam ze takich warstw można sobie robic do woli :) pozdrawiam"

autor Melike

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 17:57:55

Ja nie próbowała tego, ale znam taką metodę:
Bierzesz pasemko włosów, skręcasz wokół własnej osi i tniesz je pod kątem, tak mniej więcej 45 stopni ;) I tak pasemko po pasemku, można poprawić degażówkami i masz domowy salon fryzjerski :D

No i oczywiście to co napisałaś na górze :D Dzielić na warstwy, jesli chce się miec wycieniowane wlosy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-22 17:59 przez milusss.

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:00:25

ja sobie tylko grzywke podcinam całych włosow nie dałabym rady podciąć :/ chciaz fryzjerow nie znosze i chyba zaden mi nawet zwyklych koncowek dobrze nie podciał, ostatnio prosilam o 2 cm a obciał z 10 ... :/
czyzby mieli jakis inny system miar?

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:04:55

Ja sobie zawsze obcinam sama włosy ;p Jak byłam mała to się na sobie bawiłam w "fryzjera" a teraz już doszłam do wprawy że nie ma z tym problemów :P czasem tylko proszę kogoś o pomoc jak chcę skrócić krótkie włosy. A jak są długie to albo z cieniowaniem (Dzielę włosy na pół, kładę je z przodu na ramieniu i obcinam takimi "schodkami", a jak chcę równo to warkocz i dawaj :P Obcinanie sobie włosów wcale nie jest trudne, wystarczy się tylko odważyć ;p Zawsze sobie powtarzam że jak mi nie wyjdzie to i tak odrosną, a jeszcze nigdy nie musiałam iść do fryzjera by mi poprawił to co zrobiłam ;p

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:05:00

przedziel wlosy na dwie kupki tak jakbys robila kucyki i do przodu je wez najpierw z jednej zetnij pozniej z drugiej, zrob to po swojemu najlepiej Ci wyjdzie, fajnie by wygladalo jakbys wziela pasmo i z gory zjechala do dolu nozyczkami tam samo z przodu, hmm inaczej nie umiem wytlumaczyc;p pozdrawiam.

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:15:31

Znalazłam całkiem przystępny instruktarz jak wycieniować włosy, może komuś się przyda ;)
http ://www.youtube.com/watch?v=Pyo7DXKT3lg&feature=related <---bez spacji


Też niejednokrotnie obcinałam sobie sama, często właśnie na prosto końcówki związane w warkocz, ale później musiałam wiele poprawiać...cóż jak Bozia nie dała talentu to trzeba być cierpliwym ;)

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:17:33

umów się z jakąs fryzjerką u siebie lub u niej w domu;p

zweryfikowana
Posty: 1.037
Ostrzeżenia: 1/5

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:18:17

Ja zawsze obcinam sama. Kiedyś obcięłam sobie połowę włosów, kiedy poszłam do poprawki do fryzjerki to powiedziała, że nic nie trzeba poprawiać i była zdziwiona, ze sama sobie tak prosto ścięłam. Teraz ścięłam sobie grzywkę, również sama i jest dobrze ;)

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:21:57

Właśnie chodzi mi o to że chcę SAMA ;) A już broń boże nie z fryzjerką...dla mnie to zło wcielone...chodzę naprawdę rzadko na jakieś grubsze cięcia ;) Z podcinaniem włosów wolę sobie radzić sama, nawet kulawo ;)

zweryfikowana
Posty: 1.226
Ostrzeżenia: 1/5

Jak samej obciąć długie włosy?

22 wrz 2010 - 18:23:24

a może przyjaciółka czy mama nich ci pomoże? bo samej to ciężkoo

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Błagam, pomóżcie :((((((((((((