Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

operacja oczu

9 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy ktoś moze stosował olejk rycynowy na włosy bo podobno są super efekty ? jezeli tak to prosze napiszcie mi dokładnie jak trzeba stosowac ten olejek i mam takie pytania:
1. mam włosy nawet długie wiec ile mam go dodac i ile cytryny
2. czy mam go wmasowac na suche włosy czy na umyte mokre
3. ile trzeba go trzymac czyli po jakim czasie umyc głowe
4. jak juz nałoze ten olejek to włosy owinąc recznikiem czy poprostu mają byc tak luzno bez zadnego okrycia?
5. mi włosy strasznie wypadają i czy po olejku nie zaczną mi wypadac jeszcze bardziej bo przeczytałam ze niektorym dziewczynom wypadały włosy po olejku
6. lepszy efekt bedzie z naftą kosmetyczną czy to nie ma roznicy?
JAK BYSCIE MOGŁY TO PROSZE WAS BARDZO ZEBYSCIE MI ODPOWIEDZIAŁY NA TE PYTANIA :)
i jeszcze jedno mam pytanie czy ta maseczke trzeba wcierac w koncówki włosów czy w skóre?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-19 21:20 przez milena1706.

o! dołączam się do pytania... tylko ja słyszałam że olejek rycynowy jest po to by przyciemnić włosy...a cytryna rozjaśnia... chyba.

najlepiej nakładać go na końcówki i najlepiej na 3-4 godziny przed myciem głowy (np. nakładasz na suche włosy o 16 i myjesz je o 20). nie radzę dawać olejku na noc, bo rano obudzicie się z bardzo, bardzo tłustymi włosami!

napar z rumianku rozjaśnia - po miesiącu stosowania z ciemnego brązu stają się rudawe

ja stosowałam przez pewien czas i rzeczywiście włosy były fajniejsze ;p ja robiłam taką maske: 1 łyżka olejku, 1 łyżka nafty kosmetycznej kilka kropel cytryny, troszke odzywki do włosów i żółtko. wmasowywałam w skóre głowy i na końcówki na suche włosy, owinęłam ręcznikiem i trzymałam jakaś godzine :)
przestałam go jednak uzywac bo rzeczywiście włosów wylatywało bardzo dużo a do tego pojawiły mi się takie jakby ciemne odrosty z racji tego ze olejek przyciemnia :)

witam...olejek nie jest taki rewelacyjny..mi zaczęły okropnie wypadać włosy po takiej kuracji....zrobiły się suche i matowe....

Ja od dzis 21 marca zaczelam stosowac olejek rycynowy na moje slabiutkie wlosy.Niestety farbowanie jeszcze je bardziej oslabilo,wiec poddam je kuracji ;)
Sarimari nie zgodze sie z toba jak olejek moze wysuszac skoro jest tlusty.Juz nasze babki stosowaly olejek nie tylko na wlosy,ale rowniez do kapieli by miec nawilzona skore i na zatwardzenia.Radze poczytac troche wiecej o tym olejku a potem wydawac nieprawdziwe opinie.Zreszta jedna kuracja o niczym nie swiadczy.Ja teraz wlasnie mam na glowie miksture z olejkiem przykryta glowe folia i czapka i bede siedziec do wieczorka ;)

ja stosuje olejek rycynowy nakładam na suche włosy na skórę głowy zawijam folią aby utrzymać ciepło jakieś 2 godzinki a po umyciu włosy płucze w wywarze z pokrzywy 4 saszetki na 2 litry wody ale bardzo ważne aby dodać do tej pokrzywy łyżkę octu jabłkowego on powoduje że włosy nie wypadają

Jeżeli mamy włosy pozbawione blasku zastosujmy mieszankę: w jednym litrze wody rozpuszczamy 100 ml soku jabłkowego, 100 ml octu jabłkowego, 10 g oleju rycynowego. Wszystko wymieszać i nanieść na umyte i wilgotne włosy. Po kilkunastu minutach spłukać czystą wodą.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-21 13:15 przez mamaKalinki.

no mamy 30 kwietnia czyli kuracja moja trwa miesiac czasu i efekty widac.
Wlosy sa miekkie nie sianowate,a przede wszystkim te ktore mi sie polamaly to odrastaja.Widac efekty bo mam wiecej wlosow
Przepis ja robie tak
myje wlosy szamponem wycieram recznikiem,potem na mokre wlosy nakladam swoja miksture
1 lyzeczka olejku wymieszanego z odzywka do wlosow i sokiem z cytryny (pare kropel)
i owijam folia i na to recznik by mialy cieplo

ja to robie sporadycznie od kilku miesiecy -lecz kiedys jak robilam czesciej to naprawde dzialalo :)
polecam !
ja zaczynam od jutra to robic , zeby w pazdzierniku wrocic do szkoly odnowiona hehehe :) + GARNIER NERIL też ma zadbać o włosy , poczytajcie o tym w necie

ile tego olejku na włosy ?

ja o rycynowym nie mam dobrego zdania natomiast polecam kompres z oliwy z oliwek wystarczy wsmarowac w całe włoski owinacz folia i recznikiem na godzinke i pozniej spłukac ja mam bardzo suche włosy od farbowania a oliwa je super odzywia polecam

właśnie zmyłam rycynę ze skalpu i amlę z długości. Trzymjam cała noc :)
Jeśli wam wypada więcej włosów to oznacza, że nowy włos wypycha stary, który i tak by wypadł tylko przez rycynę jest to przyśpieszone.

przy silnym wypadaniu włosow trzeba,takze zadbac od wewnatrz ,czyli witaminy ,owoce warzywa,bo czego brakuje w organizmie,wszelki olejki itd poprawiaja tylko włos,nawilzaja,z wierzchu,ale osłabione cebulki przez ktore włosy wypadaja,trzeba o nie zdbac jak pisałam od wewnatrz takze

Samego olejku nie lubię, bo jest strasznie gęsty i ciężki, trudno sie rozprowadza na włosach, trudno zmywa i moje włosy cięzko po nim rozczesać. Czasem dodaję tylko trochę do innego, np. olejku z Alterry albo oliwy z oliwek.

Cytat
milena1706
i jeszcze jedno mam pytanie czy ta maseczke trzeba wcierac w koncówki włosów czy w skóre?
Ja nakładam na całe włosy, ale bez wcierania w skorę, a jeżeli masz włosy z tendencją do przetłuszczania, to raczej na końcówki (czy powiedzmy od połowy długości)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-20 08:10 przez angua79.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

miedziana czerrrrrwień!