Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

59 minut temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

10 kwi 2016 - 14:34:16

hej kobitki
Powiedzcie czy warto przekłuć pępek?ile sie goi i ogolnie jak wyglada pozniej funkcjonowanie z nim
Piszczie czy warto

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

10 kwi 2016 - 15:16:18

Jak Ci się podoba to sobie zrób. Nie rozumiem Twojego pytania warto czy nie warto? Ja swój mam już 12 lat. Zagoił się w tydzień. Nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

10 kwi 2016 - 15:44:45

Cytat
roksi666
Jak Ci się podoba to sobie zrób. Nie rozumiem Twojego pytania warto czy nie warto? Ja swój mam już 12 lat. Zagoił się w tydzień. Nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Bo slyszalam ze goi sie bardzo dlugo jak dbalas ze tak szybko sie zagoił

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

10 kwi 2016 - 16:20:39

mi się goiło dłużej, myślę że od miesiąca do dwóch a mam go od niemal kilkunastu lat i jestem b. zadowolona:) nie zastanawiaj się i rób po prostu :)

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

10 kwi 2016 - 16:52:21

Mi się goił ok. miesiąca ;/ i jeszcze pojawił się stan zapalny, mimo że dbałam o niego wg. zaleceń kosmetyczki. Ogólnie źle się z nim czułam, zaczepiałam o swetry, czasem o legginsy. Nie mam dobrych wspomnień, a teraz została mi dziura po nim. Ale każdy inaczej reaguje, więc jak Ci się podoba to nie wahaj się ;)

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

10 kwi 2016 - 17:04:43

Cytat
kaskakot
Cytat
roksi666
Jak Ci się podoba to sobie zrób. Nie rozumiem Twojego pytania warto czy nie warto? Ja swój mam już 12 lat. Zagoił się w tydzień. Nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Bo slyszalam ze goi sie bardzo dlugo jak dbalas ze tak szybko sie zagoił

Wiesz co nic nie robiłam. Przez pierwsze kilka dni tylko kręciłam kolczykiem żeby mi nie przyrósł, a po tygodniu zmieniłam kolczyk na taki do pępka (bo najpierw miałam zwykłego wkręta)

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

10 kwi 2016 - 22:43:14

Dziewczyny co wy tutaj wypisujecie.. Kwestia pielęgnacji- poziom zero. Wybranie odpowiedniej osoby do przekłucia- poziom zero. Nie chodzimy do kosmetyczek na piercing, bo to nie jest osoba do tego odpowiednia i kompetentna z wystarczającą ilością wiedzy. Wybierz dobre i sprawdzone studio piercingu- to po pierwsze, jeśli nie studio to sprawdzonego i dobrego piercera, który działa nawet prywatnie (mogę dać jakieś ewentualne namiaru, jeśli dasz znać gdzie mieszkasz).

Czy warto zrobić kolczyk w pępku? To jest ozdoba Twojego ciała i Twoja estetyka. Jeśli Ci się podoba, chcesz, to sobie zrób. Tak samo tyczy się to wszystkich innych przekłuwanych miejsc. Jeśli ktoś coś przekłuwa w swoim ciele, to chyba oznacza, że mu się podoba co się równa z tym, że warto sobie to zrobić.

Kolczyk w pępku przede wszystkim goi się nawet od 6 do 12 miesięcy! Przy odpowiedniej i dobrej pielęgnacji trwa to o wiele, wiele krócej. Może zagoić się w miesiąc lub dwa. Ja swojego kolczyka mam już kilka lat i po dobrym miesiącu się PORZĄDNIE WYGOIŁ.
Jak wygląda funkcjonowanie z tym kolczykiem? Gdy się zagoi wygląda to zupełnie normalnie. Gdy przekłucie jest świeże trzeba dbać o to aby nie podrażniać świeżej ranki, np. podczas ubierania się, kąpieli, wycierania ręcznikiem etc. Ważne jest aby kolczyk w czasie gojenia nie moczyć w wodzie (chodzi o kąpiele w wannie), nie chodzić w tym czasie na basen, nie dotykać, nie ruszać, nie kręcić, nie wydrapywać z niego wszelkich strupków - wszystkie te czynności powodują dostanie się do ranki bakterii, co może powodować późniejszą infekcją bądź też stan zapalny. Kolczyk zmienić można dopiero po całkowitym wygojeniu.

Kwestia pielęgnacji oraz wszelkie inne info, powinno zostać Ci przekazane przez osobe wykonującą daną ozdobę, czyli przez piercera.

Pozdrawiam.

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

11 kwi 2016 - 22:15:55

Warto sama mam i jestem zadowolona :)

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 2/5

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

21 kwi 2016 - 18:51:11

Ja miałam znajomą, która zrobiła sobie kolczyk w pępku a potem żałowała, bo nie chciało jej się zagoić, ropa jej wyciekała, więc nieciekawie :(

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

15 maj 2016 - 16:15:53

nie robiłam i nie mam zamiaru .
Mam wrażenie że to by mi zawadzało przy ubraniach (spodnie spódnica ) a nawet przy kąpieli .

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

15 maj 2016 - 16:43:24

kwestia estetyki - jednym się podoba a innym nie. Mi się podoba na ładnym smukłym brzuchu. W przeciwnym razie wygląda słabo

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

15 maj 2016 - 16:48:51

Ja sobie żadnych skutków ubocznych nie przypominam, z gojeniem nie miałam problemów. Jedynym moim problemem jest to, że mogę nosić tylko kolczyki wykonane w całości ze stali chirugicznej, bo jezeli tylko sam pręt jest ze stali a ozdoba już np. zawiera nikiel, to zaraz mam uczulenie.

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

15 maj 2016 - 20:09:50

Też mam już swój 12 lat.
Szybciutko się wygoił, choć nie pamiętam jak szybko. Kilka dni.
Do tej pory jestem z niego zadowolona i mój mężczyzna też ;)
Ale takie rzeczy trzeba lubić, tak samo jak tatuaże. Nie każdy ma na to odwagę, nie każdemu pasuje. I przede wszystkim trzeba do jego wykonania wybrać kogoś, kto naprawdę się na tym zna, bo inaczej może być katastrofa :P

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

15 maj 2016 - 20:18:28

W pępku się nie odważę. Mam w języku i jest ok

kolczyk w pępku zrobic czy warto?

15 maj 2016 - 20:51:28

Cytat
roksi666
bo najpierw miałam zwykłego wkręta
Ojcze, przebacz jej, bo nie wiedziała, co czyni.

Nie przekłuwa się pępka zwykłym wkrętem do ucha, pistoletem do przekłuwania uszu.
To musi zrobić specjalista od piercingu, specjalną igłą. I założyć kolczyk, który nie ma nic wspólnego z tymi do uszu. Wtedy goi się normalnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

piercing intymny