Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 590
Ostrzeżenia: 1/5

Orbitrek - hit czy kit?

13 lis 2015 - 12:05:26

Zajarałam się ostatnio tematem orbitreków, więc kupiłam orbitrek polecony przez kolesia który jest nazywany w necie "Orbitrek Guru". Ćwiczę, widzę już rezultaty, ale potrzebuję opinie i rady osób KTÓRE UŻYWAJĄ ORBITREKA. Piszę z capslockiem żeby odezwały się te dziewczyny, które faktycznie mogą co nie co powiedzieć na ten temat, a nie takie, których cioteczna siostra wujka poprzedniego chłopaka używała, albo widziała, dotykała ;)

Po pierwsze, jak wyglądały wasze początkowe treningi? Chodzi mi o tętno na jakim ćwiczyłyście, czas, jak często?
Po drugie - jak z rezultatami?
Po trzecie - czy podczas treningów robiłyście sobie przerwy? Jak długie?
Po czwarte - jakie ćwiczenia rozciągająco - rozgrzewające polecicie przed startem ćwiczeń na orbitreku?

Ja obecnie ćwiczę 3x15 minut w tygodniu (tyle mi trenerka zaleciła), na średnim i wysokim obiążeniu, przy tętnie 130, przy średniej prędkości 7,5 km/h. Co tydzień mam dokładać sobie 5 minut, żeby był stopniowy progress w wysiłku.
Przez niecałe 3 tygodnie spadłam prawie 4 kilo z wagi.

Orbitrek - hit czy kit?

03 gru 2015 - 15:58:53

no ale nie rozumiem o co pytasz, zrzuciłaś 4 kg w 3 tygodnie, coś jest nie tak? :D moim zdaniem to wręcz za dużo.

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 2/5

Orbitrek - hit czy kit?

07 gru 2015 - 15:16:58

Każdy ma nieco inny metabolizm, takie tempo jak Twoje faktycznie jest dość szybkie :) Tutaj znajdziesz przykładowy program ćwiczeń, z tym że jest on przeznaczony dla średniozaawansowanych: moderacja - link Może się jakoś zainspirujesz, a przynajmniej porównasz ze swoim planem. Złota zasada jest taka - ćwicz ile dasz rady, ale jeżeli coś Cię boli, albo czujesz że już nie dajesz rady - trzeba przestać, bo można zrobić sobie krzywdę. Na początek ćwiczenia 3x w tygodniu po 15 min są rozsądne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-05 14:41 przez moderator.

Orbitrek - hit czy kit?

08 gru 2015 - 09:18:56

taki plan jest ok, ja bym jeszcze dolozyla jakies cwiczenia silowe :)

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 2/5

Orbitrek - hit czy kit?

09 gru 2015 - 12:52:57

Dokładnie, to pozwoli zarysować się Twoim mięśniom. Generalnie kluczem do sukcesu jest regularność, niekoniecznie forsowanie się ponad miarę :) Konsekwencja jest Twoim przyjacielem.

Orbitrek - hit czy kit?

07 lis 2022 - 10:41:10

Jeden z tych - https://hop-sport.pl/orbitreki/ Ten za 8 stówek na spokojnie wystarczy do potrzeb własnych. Moim zdaniem robi sporą różnicę. Fajne parametry, sporo funkcji, powinniście zauważyć zmianę na plus. U mnie to zrobiło świetną robotę. No chyba, że macie jakieś większe wymagania, to wtedy kombinujcie z modelem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

operaca plastyczna , warto czy nie warto?