Obecnie rozmawiamy o:

Biżuteria na prezent

gorący temat

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wakacje to przede wszystkim wyjazdy, urlopy i odpoczynek. Sporo czasu spędzamy na słońcu, więc trzeba jakoś chronić swoją skórę przed poparzeniami i promieniowaniem UV. Jest mnóstwo specyfików z rożnymi filtrami, ekstraktami, dodatkami i innymi cudami.

Macie jakieś sprawdzone kosmetyki do opalania? Jakich używacie, jakie polecacie/odradzacie?

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Sama ostatnio kupiłam sobie krem z wysokim filtrem Vichy. Nie był tani ale powiem Ci,że we Włoszech jak najbardziej się sprawdził i jestem bardzo zadowolona ( była to 50).

A i jeszcze warto jest sprawić sobie opaskę na rękę Experto Sun. Nie wiem czy o tym słyszałaś ale możesz je znaleźć na przykład w Rossmanie czy Hebe. Opaska taka pokazuje Ci kiedy powinnaś użyć dodatkowo kremu przeciwsłonecznego albo kiedy trzeba uciekać przed słońcem. Ma zmieniający się kolor. Cenowo nie jest to drogie a przydaje się.

ja z kolei nie cierpię się opalać, tzn lubię mieć opaleniznę, ale szybko robią mi się później przebarwienia na twarzy, w dodatku zawsze nawet mimo wysokiego filtru jestem czerwona jak burak na twarzy :/ i dlatego kupuję rózne bronzery. mój ostatni zakup to od Golden Rose bronzing terra powder czy jakoś tak. czy któraś z Was go używała? możecie polecić? mi pasuje, bo jest kilka odcieni do wyboru, wiec mozna sobie do swojej cery dopasować, zakrywa właśnie te nieszczęsne przebarwienia, nakładam go na policzki, skronie, nos i brodę :)jest lekki i nie tworzy maski- to moje spostrzeżenia. Wy uzywacie bronzerów takich, czy raczej wysiadujecie na słońcu? a może uzywacie samoopalaczy? teraz na rynku pełno wszystkiego jest. do wyboru do koloru :)

Ja nie używam kremów do opalania w ogóle- wyczytałam (u Pawlikowskiej bodajże...) że przy połączeniu skóra+ krem+ mocne słońce zachodzą jakieś niefajne reakcje chemiczne. Dlatego "kąpiel słoneczna" tylko rankiem i późnymi popołudniami.

Z racji mojej jasnej karnacji nie ruszam się na plażę bez zestawu mleczek do opalania. Ostatnio kupiłam mleczko Anthelios i pierwsze słońce nad naszym pięknym morzem mam zaliczone bez jakichkolwiek oparzeń słonecznych

niezweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 5/5

A które masz z gamy produktów anthelios?? Bo jest sporo do wyboru. Jest żel-krem do twarzy spf 50 przeciw błyszczeniu się i to by było idealne dla mnie, ale jest podobno suchy w dotyku i tak się zastanawiam, bo inny miałam, tego jeszcze nie.

zweryfikowana
Posty: 596
Ostrzeżenia: 3/5

Suchy w dotyku, to na twarz będzie idealny. Bo większość kremów z filtrem niestety na twarzy bardzo się świeci.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Ja staram się używać tych mocniejszych filtrów. Zwracam uwagę na to aby kosmetyki miały filtr przynajmniej 30. W przypadku gdy jadę za granicę na południe to jest to filtr 50. Słóńce jest bardzo zdradliwe. Niekiedy nie widzimy ,że się opalamy i dopiero w domu patrzymy.że skóra jest cala czerwona.
W tym roku sprawdziły się u mnie opaski Experto Sun. Nakładacie taka opaskę na rękę i ona pokazuje Wam jakie jest natężenie promieni słonecznych. Zmienia kolor. Dzięki niej widać kiedy trzeba użyć dodatkowej warstwy kremu. Oraz kiedy promieniowanie uv jest zbyt mocne aby na nim przebywać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tatuaż zabieg chirurgiczny i wakacje