Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 22:24:48

Hej. Wczoraj miałam wybielane zęby w gabinecie White&Beauty. Miałam zabieg z wykorzystaniem lampy Beyond, która podobno jest najlepsza do tego. Normalnie taka usługa kosztuje u nich 699 zł, ale ja płaciłam 169, bo kiedyś na ulicy rozdawali kupony rabatowe.

Przed wybielaniem miałam mocno żółte zęby. Muszę przyznać, że jako dziecko mało o nie dbałam. Kiedy po zabiegu przejrzałam się w lusterku, okazało się, że moje zęby... są śnieżnobiałe! Byłam zachwycona.

Pani wykonująca zabieg powiedziała, żebym używała niewybielającej pasty do zębów, żeby nie ścierać szkliwa, a że takiej w domu nie miałam, poszłam po nią do galerii. Tam było duże lustro i postanowiłam się w nim przejrzeć, żeby popodziwiać moje ząbki. Od momentu wyjścia z gabinetu minęło około 5 minut (ta galeria jest dosłownie naprzeciwko). Kiedy otworzyłam usta, doznałam szoku... Zęby wyglądały jak przed zabiegiem!
Miałam nadzieję, że to światło w tej galerii tak zniekształca kolor, więc kiedy wróciłam do domu, od razu przejrzałam się w lustrze, najpierw w przedpokoju, potem w łazience, potem w pokoju... W każdym moje zęby były żółte. Ale łudziłam się, że może w świetle dziennym będą białe. Dziś rano okazało się, że nie - one są po prostu żółte.

Dzwoniłam dzisiaj do nich i pani powiedziała mi, że mam poczekać dwa tygodnie, bo przez ten czas zęby mogą znowu stać się białe - podobno ten żel działa jeszcze przez te 14 dni - pani przed zabiegiem uprzedzała mnie, że 'coś za coś' - zabieg jest bezbolesny (to prawda, w ogóle nie bolało, ani w trakcie, ani po), ale ostateczny rezultat będzie widać dopiero po dwóch tygodniach. Przez ten czas mam zachowywać białą dietę, a jeżeli nadal będą żółte, mam się do nich zgłosić i niby zafundują mi dodatkowy zabieg.

W umowie, którą podpisałam, było napisane, że wynik wybielania może nie być zadowalający, jeżeli ktoś ma genetycznie żółte zęby - pewnie w moim przypadku geny częściowo się do tego przyczyniły, ale przecież one podobno wybieliły się o 10 odcieni!

Dziewczyny, czy któraś z Was wybielała zęby w tej firmie albo w ogóle tą metodą? A może któraś miała podobną sytuację do mojej? Co w ogóle o tym sądzicie?

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 22:29:34

ja wybielałam 2 razy i tak samo jak ty w gabinecie miałam białe zęby natomiast po powrocie do domu dalej stały sie takie jak wczesniej, szczerze to wydaje mi się że to wybielanie to sciema...
lepszy efekt uzyskałam po wybielaniu paskami

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 22:35:48

Nie straszcie dziewczyny ;/ bo mam zamiar za niedlugo wybielić . Jak tylko wylecze wszystkie ;)

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 22:37:23

szczerze to naprawde bardziej polecam paski;)

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 22:38:24

Cytat
Tasiaa04
ja wybielałam 2 razy i tak samo jak ty w gabinecie miałam białe zęby natomiast po powrocie do domu dalej stały sie takie jak wczesniej, szczerze to wydaje mi się że to wybielanie to sciema...
lepszy efekt uzyskałam po wybielaniu paskami
No ale jeżeli oszukują, to dlaczego nikt jeszcze nie dobrał im się do tyłka?:/

Ja prawie 5 lat temu wybielałam Białą Perłą, ale tylko górę, żeby widzieć, czy jest różnica. Trwało to chyba nawet niecały tydzień (przerwałam z powodu problemów osobistych) i różnicę widzę do dzisiaj. Niedawno kupiłam sobie tę nową wersję - Białą Perłę System - i żadnego efektu nie widziałam;/ Słyszałam, że weszły jakieś nowe przepisy zakazujące produkcji takich żeli i pasków z dopuszczalnym wcześniej stężeniem do domowego użytku i teraz musi ono być niższe, ale nie wiem, czy to prawda...

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 22:46:11

Kilka informacji o wybielaniu.

1. Oświetlenie w gabinecie stomatologicznym jest inne niż w galeriach handlowych, w domu.

2. Odcień uzyskany po wybieleniu, nie ma możliwości zmiany w kilka minut czy nawet godzin. Stosowany preparat działa chemicznie na szkliwo. Efekt uzyskany w gabinecie, w rzeczywistości, traci 1-2 odcienie w ciągu 2-3 tygodni.

3. Kwestia ceny. Jeżeli zabieg wyceniany jest na 700zł, a wykonują go nagle za 160zł. Z czego wynika spadek ceny? Materiał po terminie? Świeżo ucząca się osoba?

4. Kwestia nadwrażliwości. Jeszcze kilka mc temu, wybielanie gabinetowe wiązało się z preparatami o stężeniu 36 bądź 40%. Obecnie są one zakazane, stosować można tylko stężenie 5-6%, także większe efekty wybielania można uzyskać metodą nakładkową, powtarzając zabieg kilkakrotnie w domu.

5. Wybielanie po wyleczeniu zębów. Oczywiście, można. Jednak należy zwrócic uwagę, czy wypełnienia są w obszarze widocznym podczas uśmiechania. Wypełnienie stomatologiczne nie zmieni swojego koloru pod wpływem preparatu, w przeciwieństwie do szkliwa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-31 22:47 przez emaergieo.

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 22:46:19

Monis19937
ostatnio zakladalam watek o bialej perle (tej starej) bo tez szukaałam i widzialam ,ze wycofali ;/;/ a ta nowa ma slabe opinie .

Kupiłam na all ,ze z USA wybielajacy 36% i pisalam do ludzi ktorzy go zakupili i pisali ,ze dziala .
Ja kilka dni temu próbowałam go użyć to niestety chyba jest za silny dla mnie bo delikatnie ubrudziło mi sie dziąsło ( z 30sekund to trwało) i juz mialab śnieżnobiałe dziąsło !! wystaszyłam się jak nie wiem i wyjelam ta nakladke ;/

Poszperałam w necie i wyczytalam ,ze przy wybielaniu moze wlasnie wybielic się dziąslo ,ale ze po ok. godzinie kolor powinien wrócic i tez tak bylo w moim przypadku ufff ale dziąsło miałam bardzo delikatne i przy szczotkowaniu strasznie krwawilo :(

Minęło kilka dni wiec moze spróbuje jeszcze raz :)

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 22:54:07

oleczka089 preparat który zamówiłaś jest typowo gabinetowym. A raczej był, bo już nie dopuszcza się takich stężeń. To co nazwałaś wybieleniem dziąsła, to tak naprawde poparzenie go. Chemiczne uszkodzenie. Długotrwałe trzymanie takiego preparatu na błonie sluzowej może się skończyć martwicą danej okolicy. W gabinetach przy zastosowaniu takiego stężenia używano specjalnego żelu, który nakładano na dziąsła, utwardzano lampą polimeryzacyjną, które zabezpieczały własnie przed poparzeniem. Używając go w metodzie nakładkowej musisz bardzo uważać, żeby preparat nie dotykał dziąseł.

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 23:10:13

Cytat
emaergieo
Kilka informacji o wybielaniu.

1. Oświetlenie w gabinecie stomatologicznym jest inne niż w galeriach handlowych, w domu.

2. Odcień uzyskany po wybieleniu, nie ma możliwości zmiany w kilka minut czy nawet godzin. Stosowany preparat działa chemicznie na szkliwo. Efekt uzyskany w gabinecie, w rzeczywistości, traci 1-2 odcienie w ciągu 2-3 tygodni.

3. Kwestia ceny. Jeżeli zabieg wyceniany jest na 700zł, a wykonują go nagle za 160zł. Z czego wynika spadek ceny? Materiał po terminie? Świeżo ucząca się osoba?

4. Kwestia nadwrażliwości. Jeszcze kilka mc temu, wybielanie gabinetowe wiązało się z preparatami o stężeniu 36 bądź 40%. Obecnie są one zakazane, stosować można tylko stężenie 5-6%, także większe efekty wybielania można uzyskać metodą nakładkową, powtarzając zabieg kilkakrotnie w domu.

5. Wybielanie po wyleczeniu zębów. Oczywiście, można. Jednak należy zwrócic uwagę, czy wypełnienia są w obszarze widocznym podczas uśmiechania. Wypełnienie stomatologiczne nie zmieni swojego koloru pod wpływem preparatu, w przeciwieństwie do szkliwa.
1. Zdaję sobie z tego sprawę, ale kiedy oglądałam w tym gabinecie moje zęby przed wybielaniem, były żółte, tak jak w domu, po wybielaniu - białe. A teraz znowu są żółte, oświetlenie, szczególnie słońce, nie może aż tak oszukiwać.
2. Ale moje zęby zmieniły kolor, nie wiem jak, ale zmieniły. I nie tylko moje, ale też wielu innych osób, których historie czytałam na innych forach.
3. Ale skoro zapewniają, że to ten sam zabieg, to ja mam prawo żądać, by dawał on taki sam efekt.
4. Mogę wiedzieć, skąd masz takie informacje? Nie chodzi o to, że Ci nie wierzę, ale wolałabym mieć jakieś potwierdzenie, bo owszem, słyszałam o zmniejszeniu dopuszczalnego stężenia, ale przy wybielaniu żelami i paskami dostępnymi w aptekach, do stosowania w domu.

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 23:23:58

Mi dentysta powiedział, że wybielanie lampą to tylko efekt na 1 dzień i się nie opłaca chyba, że na własny ślub na 1 wieczór.

Edit. Doczytałam. Chamsko Cię oszukali.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-31 23:25 przez young_girl.

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 23:26:25

pewnie uzywanie preparatów o duzym stezeniu wiazało sie z jakims ryzykiem... w kazdym razie na pewno obnizono w trosce o zdrowie, bo jak wiadomo teraz zeby wybielaja w domu nawet nastolatki i dla szybszych czy lepszych efektów wybierają preparaty o duzym stezeniu, nie majac pojecia o konsekwencjach czy prawidłowym ich stosowaniu
a pozniej poparzone dziąsła

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 23:27:49

Cytat
Monis19937
Cytat
Tasiaa04
ja wybielałam 2 razy i tak samo jak ty w gabinecie miałam białe zęby natomiast po powrocie do domu dalej stały sie takie jak wczesniej, szczerze to wydaje mi się że to wybielanie to sciema...
lepszy efekt uzyskałam po wybielaniu paskami
No ale jeżeli oszukują, to dlaczego nikt jeszcze nie dobrał im się do tyłka?:/

Ja prawie 5 lat temu wybielałam Białą Perłą, ale tylko górę, żeby widzieć, czy jest różnica. Trwało to chyba nawet niecały tydzień (przerwałam z powodu problemów osobistych) i różnicę widzę do dzisiaj. Niedawno kupiłam sobie tę nową wersję - Białą Perłę System - i żadnego efektu nie widziałam;/ Słyszałam, że weszły jakieś nowe przepisy zakazujące produkcji takich żeli i pasków z dopuszczalnym wcześniej stężeniem do domowego użytku i teraz musi ono być niższe, ale nie wiem, czy to prawda...
To prawda. Tylko u dentysty można kupić mocniejszy żel.

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 23:32:14

young_girl nie tylko u dentysty . Wystarczy poszukać i można kupić w necie ;)

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 23:35:05

Cytat
young_girl
Mi dentysta powiedział, że wybielanie lampą to tylko efekt na 1 dzień i się nie opłaca chyba, że na własny ślub na 1 wieczór.
To w takim razie dlaczego dentyści też w taki sposób wybielają zęby? I jakim prawem zapewniają, że efekt utrzyma się od 6 miesięcy do 2 lat?;/

I znowu żółte zęby:(

31 sty 2014 - 23:42:59

ha tez sie skusilam, niby 8 odcieni,ehe....
nabawilam sie od tego takiego zapalenia dziasel,ze tydzien przed slubem plakalam z bolu cieple powietrze razilo mnie...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bańka chińska:)