Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tattoo z henny

04 lip 2012 - 11:50:28

Troszkę szukałam nt. tattoo z henny i chciałabym się podzielić z wami tym linkiem: http://lajfmajster.pl/2010/05/28/tatuaz-z-henny-mozna-go-zrobic-samodzielnie
dodam tylko, że wzór można wydrukować sobie w tej wielkości jaką potrzebujemy, potem odbić go kalką na innej kartce, posmarować ciało wazeliną (tak myślę że to była wazelina;) przy stałym tatuażu mój tatuażysta wykorzystał taki sposób do naniesienia konturu na skórę) przyłożyć kalkowy szkic do nasmarowanej skóry, pogładzić u delikatnie zdjąć - już można nakładać hennę:)
Co myślicie o takim tattoo?;) bo ja uważam, że to fajna ozdoba na lato;D
A może któraś z Was pochwali się swoim?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-04 12:07 przez adriana11267.

zweryfikowana
Posty: 915
Ostrzeżenia: 1/5

Tattoo z henny

04 lip 2012 - 11:52:06

z henny tatuaże bardzo często mam w wakacje wole takie niż prawdziwe

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Tattoo z henny

04 lip 2012 - 18:39:57

Miło z ich strony, że wspomnieli o PPD.
Zanim która się zacznie mazać czarną 'henną' polecałabym o nim poczytać. Poza tym tatuaże z niej są brzydkie i kompletnie pozbawione estetyki, ale to już kwestia indywidualna.

Tattoo z henny

04 lip 2012 - 18:43:24

Co będzie nam potrzebne?

Naturalna lub czarna henna – od razu należy powiedzieć, że nie istnieje naturalna czarna henna. Każda zawiera w sobie toksyczny składnik PPD i np. w Stanach Zjednoczonych jest z tego względu zabroniona. Można oczywiście zaryzykować jej użycie, należy jednak mieć świadomość tego, że może spowodować zaczerwienienia, wysypkę, wystąpienie reakcji alergicznej i bolesność skóry, czy nawet stan zapalny i w konsekwencji blizny. Z tego względu polecam jednak hennę naturalną – rysunki wychodzą naprawdę ładne, tyle tylko, że w jaśniejszych barwach.



no ja bym nie ryzykowała..

Tattoo z henny

04 lip 2012 - 18:46:04

kolezanka mi robila, ale to bylo dawno ;P

Tattoo z henny

04 lip 2012 - 18:53:19

Ja tam preferuję stałe tatuaże,więc henna nie dla mnie:) Ale jako ozdoba na jakiś czas, czemu nie,choć słyszałam,że uczula.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Moje brzydkie oczy FOTO