Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pajączki na nogach Pomocy!!

05 lip 2012 - 12:58:39

też mam to dziadostwo...Od dziecka miałam pajączki na ramionach, jak byłam z tym u lekarza to określił że za szybko rosnę i dlatego... Potem w wieku 18stu lat pojechałam nad morze do pracy sezonowej. Pracowałam 2 miesiące, dzień w dzień dużo stałam, nawet po 12-13 godz bez przerwy. Dzięki temu pajączki mi wyskoczyły koło kolan, koło kostek, a na udzie mam sporą jedną żyłkę (nie wiem czy to żylak czy co) nie boli ale jest widoczna...wystaje... Od tamtej pory stronie od długiego stania i siedzenia.
Nawet nie biorę gorących kąpieli, wolę prysznic. Opalać się zawsze lubiłam ale od kilku lat opalam się sporadycznie i to zazwyczaj w słońcu kiedy słabiej praży.

Niestety tych naczynek na nogach ani nie zamaskujesz, ani nie usuniesz w żaden naturalny sposób...Głupia ta genetyka. Moja mama ma żylaki, moja babcia (czyli mojego taty mama) też miała żylaki...więc ja jestem też skazana na nie, tym bardziej że pajączki to pierwszy objaw. Postaram się nie dopuścić do tego...mówią że przynajmniej raz dziennie powinno się położyć nogi nieco wyżej na kilka minut.

Pajączki na nogach Pomocy!!

05 lip 2012 - 13:20:35

Tak z tego co słyszałam pajączki i żylaki dziedziczy się, mamy to w genach u mnie tata ma pajączki w okolicy kostek największe a mama ma żylaki na dwóch nogach,ja pewnie też będę mieć to dziadostwo;( bo mam malutkie pajączki na nogach poniżej kolana i po bokach;/ ale nie są jeszcze widoczne a czy one się jakoś powiększają rosną? bo ja je u siebie zauważyłam jakiś rok nie cały temu a ile już były to sama nie wiem. Mam dopiero 22lata a tu takie coś ale podobno wiek nie ma znaczenia. Tylko ja mam chyba do czynienia z krązeniem ponieważ jesienią zimą mam non stop zimne nogi chociaż w pokoju jest ciepło nawet teraz latem mam je chłodne.Jestem osobą szczupłą bo ważę 49kg nogi mam szczuplutkie a pajączki są tak czy tak.

Pajączki na nogach Pomocy!!

05 lip 2012 - 13:24:49

ja mam 19 lat, zauważyłam te pajączki odkąd zaczęłam brać tabletki anty, podobno to ich wina. tabletek już nie biorę a to nadal mam ;p byłam u dermatologa, przepisała maść za 50 zł, ale to nic nie pomaga ;[

Pajączki na nogach Pomocy!!

05 lip 2012 - 13:32:03

mam ten sam problem...
Ostatnio Pani w aptece dała mi taką oto maśćzłyembed_image 008c0e2050a903e30476a6248fd9b731]

maść marki Herbamedicus o nazwie Hautbalsam z wyciągiem z kasztanowca i liści czerwonych winogron
muszę przyznać ze na początku wszytskie "pajączki" powychodziły ale już ładnie się chowają:)
Dla mnie był to udany zakup- zapłaciłam ok.11zł za 250ml (jest bardzo wydajne o konsystencji żelu)
POLECAM:)
koniecznie białe opakowanie i czerwona nakręka!



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-05 13:38 przez paulinkaaaaa0503.

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

Pajączki na nogach Pomocy!!

08 lip 2012 - 18:57:35

Nie wiem dziewczyny czy słyszałyście o tym supelmencie http://sklep.porcjapiekna.pl/pl/11-produkt-2.html
Moja koleżanka przyjmuje go własnie na wszelkie pajączki i nawet problemy z ciązkością nóg i bardzo sobie go chwali. Więc moze też zamiast albo obok takiego smarowania nóg warto zadziałać "od środka".

Pajączki na nogach Pomocy!!

08 lip 2012 - 22:31:06

Jakoś nie wierzę w zadne maści ani inne specyfiki bo wypróbowałam ich już wiele i tak naprawdę nic nie pomogło. Szkoda wydawać kasę na to. Nie wiem czy słyszałyście o skleroterapii? Ja miałam kiedyś robioną, ale niestety muszę powtórzyć ten zabieg.

Pajączki na nogach Pomocy!!

27 lip 2012 - 16:46:46

Na pajączki i żylaki na nogach skleroterapia jest jak najbardziej wskazana. Szczegóły tutaj.

Jednak ponieważ to objaw niewydolności żylnej nóg, ich pielęgnacja i zażywanie substancji wzmacniających naczynka jest wskazane. Wskazana jest również konsultacja z flebologiem, lub chirurgiem naczyniowym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-23 14:51 przez kasiabalou.

Pajączki na nogach Pomocy!!

07 sie 2012 - 09:53:22

Na pajączki najlepszy jest diosminex. Sprawdzony na własnych nogachJ Trzeba łykać tabletki 2 razy dziennie. chce uniknąć laseru, to w moim mniemaniu to już ostateczność.

Pajączki na nogach Pomocy!!

07 sie 2012 - 10:08:15

ja też mam, na udach :(( zastosuję się do Waszych rad, oby coś pomogło

zweryfikowana
Posty: 732
Ostrzeżenia: 3/5

Pajączki na nogach Pomocy!!

07 sie 2012 - 10:16:01

a ja oprocz kilku na nogach mam tez na nosie, pojawily sie ostatnio. W ogole co z nimi zrobic? Nie sa duze ale bez makijazu widac. Nie chce by mi sie na policzkach zrobily bo mam bardzo blada cere a to bedzie koszmarne. :/ pomozcie .

Pajączki na nogach Pomocy!!

23 sie 2012 - 14:59:47

Cytat
bezsenna22
a ja oprocz kilku na nogach mam tez na nosie, pojawily sie ostatnio. W ogole co z nimi zrobic? Nie sa duze ale bez makijazu widac. Nie chce by mi sie na policzkach zrobily bo mam bardzo blada cere a to bedzie koszmarne. :/ pomozcie .

Masz I fototyp skory chyba. Jeśli oprócz pękania naczynek często łapią Cię rumieńce i masz problemy z pryszczami, to może być objaw trądziku różowatego. W takiej sytuacji oprócz zrobienia sobie laserowego zamykania naczynek, powinnaś zacząć używać delikatnych kosmetyków, najlepiej dla alergików i w ogóle unikać wszystkiego co drażni skórę twarzy. Przy nasileniu objawów koniecznie idź do dermatologa.

Pajączki na nogach Pomocy!!

23 sie 2012 - 15:02:19

na nogach jeżeli masz tak jak ja to jak siedzisz nie krzyżuj nóg, często spaceruj :)

Pajączki na nogach Pomocy!!

23 sie 2012 - 15:04:42

ja mam słabo widoczne, ale za to mam już żylaki w wieku 14 lat ;( głupie geny :(((

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

Pajączki na nogach Pomocy!!

23 sie 2012 - 15:07:04

U mnie po genach mam je ja i moje siostry. Trudno taka natura :/

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

Pajączki na nogach Pomocy!!

10 sty 2013 - 19:22:27

A ja uważam ze dobre połaczenie suplementu z odpowiednim żelem do nóg na pewno pomoże i bedzie skuteczne dla naszych nóg.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

w końcu się zmotywowałam ;)