Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 774
Ostrzeżenia: 1/5

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 22:53:36

Zielona herbata ma właściwości odchudzające. Doszli do tego Japońscy naukowcy, którzy stwierdzili, że podnosi ona znacznie metabolizm w organizmie. Dzięki temu spala ona kalorie, a nawet tłuszcz. Oczywiści jedna filiżanka nie daję wielkich efektów, ale picie codziennie 3 – 4 filiżanek może obniżyć nadwagę o kilka kilogramów.

Co ma w sobie zielona herbata, że odchudza? Zawiera ona w sobie katechiny, z których najważniejszy jest galusan epigalokatechiny (EGCG ). To właśnie ten przeciwutleniacz powoduje wzrost metabolizmu. Po za tym obniża ryzyko wystąpienia zawału serca, zakrzepów i miażdżycy tętnic. Przeprowadzone badania pokazują, że codzienne spożywanie zielonej herbaty spala w naszym organizmie 100 kalorii. To nie jest dużo, ale w ciągu miesiąca robi się niezła sumka. Dołożyć do tego ćwiczenia i już żadne suplementy diety nie będą potrzebne.


Ja od jakiegos czsu codziennie lub dwa razy dziennie pije zielonke ale zaczelam bo poprostu mi posmakowała :) i zauwazylam ze schudłam dwa kilo :) dodam ze jadłam tak jak zwykle czyli nie zbyt zdrowo ;p bo lubie pizze lub chinczyka zamowic :) Myslicie ze picie zelonej herbaty naprawde daje efekty?

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 22:56:03

Ale to już raczej od dawna wiadomo :)

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 22:59:12

Myśle że daje efekty , napewno oczyszcza organizm z toksyn , dobra dla ludzi chorujacych na serce ale czy odchudza to słysze to 1- szy raz :)

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 22:59:25

tez jakis czas temu zaczelam pic tylko zielona, jestem chuderlakiem, ale pije ją dlatego, żeby duzo cukru nie wchłaniac i linie utrzymac. bo zwykla herbata niesłodzona mi nie smakuje, a zielona jak najbardziej.

zweryfikowana
Posty: 1.812
Ostrzeżenia: 1/5

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 22:59:43

Ja się przerzuciłam z kawy na zieloną herbatę i zauważyłam, że mam więcej energii i chęci do życia :) nie jestem ospała. A jeśli chodzi o kilogramy to nie wiem bo calutki czas jestem taka sama szczupła :)

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 22:59:43

może nie odchudza ale wspomaga odchudzanie

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 23:02:08

sama herbata bez w miare zbilansowanego jedzenia + ruchu / ćwiczeń nic nie da ;P

Za to ładnie pomaga gdy ktos ma problemu z zatrzymywaniem wody w organizmie - ładnie woda schodzi wtedy i sie nie puchnie.

nie ma tak dobrze ze mozna sie obzerac wypije sie herbatke i juz sie chudnie - niestety :P ale zielona pomaga , ale nadmiar zielonej wypłukuje minerały wiec tez nie mozna przesadzac. Za to polaczona z cwiczeniami i nie przejadaniem sie na pewno coś da :D

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 23:02:34

czerwona bardziej pomaga schudnąć, zielona oczyszcza;)

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 23:03:20

nie odchudza
pilam kolo roku , jest bardzo zdrowa ale spadku wagi po niej raczej nie zauwazysz, ewentualnie przyspieszy materie , moze na cellulit tez jest ok

zweryfikowana
Posty: 774
Ostrzeżenia: 1/5

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 23:07:10

Cytat
kimiko321
sama herbata bez w miare zbilansowanego jedzenia + ruchu / ćwiczeń nic nie da ;P

Za to ładnie pomaga gdy ktos ma problemu z zatrzymywaniem wody w organizmie - ładnie woda schodzi wtedy i sie nie puchnie.

nie ma tak dobrze ze mozna sie obzerac wypije sie herbatke i juz sie chudnie - niestety :P ale zielona pomaga , ale nadmiar zielonej wypłukuje minerały wiec tez nie mozna przesadzac. Za to polaczona z cwiczeniami i nie przejadaniem sie na pewno coś da :D

to moze ja mialam problem z zatrzymawaniem wody w organizmie? i dlatego po picu zielonej zauwazylam spadek wagi

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 23:08:26

piję zieloną herbatę od 2 lat. po 3-4 duże kubki dziennie, bez cukru. nie zauwazylam efektów odchudzajacych

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 23:11:01

nie odchudza tylko wspomaga odchudzanie i poprawia metabolizm. ja piję od jakiegoś czasu, bo lubie zieloną herbatę - ale piję tylko taką naturalną w liściach, kupowaną w sklepach kolonialnych - herbaty typu ekspresowe już dawno zniknęły z mojego domu :)

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 23:13:10

Placebo.

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 23:27:13

Ja piję zieloną herbatę już od kilku lat ;)
Po prostu lubię jej smak, ale tylko tą liściasta, żadne tam torebki :)
Żeby odchudzała to nie zauważyłam,zresztą nigdy nie miałam problemów z wagą, zawsze byłam szczupła a jem dość dużo :) może faktycznie wpływa na metabolizm :)

zielona herbata odchudza?

27 kwi 2012 - 23:34:14

Cytat
sheeep890
Ja piję zieloną herbatę już od kilku lat ;)
Po prostu lubię jej smak, ale tylko tą liściasta, żadne tam torebki :)
Żeby odchudzała to nie zauważyłam,zresztą nigdy nie miałam problemów z wagą, zawsze byłam szczupła a jem dość dużo :) może faktycznie wpływa na metabolizm :)
I przy okazji 'wypłukuje' z organizmu magnez i inne ważne witaminy...
Ja lubię zieloną, ale tylko w torebce i to cytrynową-nie znoszę cierpkiego smaku samej zielonej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Płaskie espadryle