Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

codziennie, nawet jakbym była okropnie zmęczona to nie usnę nie wykapana

Codziennie biorę prysznic, przed jakimś wyjściem wieczorem, tańcami itd dodatkowo, w lecie jeszcze częściej. Włosy też myję codziennie rano, zęby nawet nie wiem ile razy dziennie. I inaczej sobie nie wyobrażam, ale też jeżdżę autobusami i czasami odechciewa mi się żyć jak tak stoimy w korku a w powietrzu unoszą się te wszystkie "zapachy".
Ostatnio jak jechałam, ścisk taki, że szpilki już się do autobusu nie wepchnie. Stoi chłopak z jakąś koleżanką, tak od niego śmierdziało, że bardziej się chyba nie da i do niej z tekstem, że on tam się nie będzie mył przed tą wieczorną imprezą bo i tak się na niej spoci :D
Więc już wiesz czemu ludzie się nie myją. Po co się myć skoro i tak się pobrudzisz :D

Czytałam kiedyś artykuł o zmienianiu bielizny, że ileś tam procent kobiet zmienia ją raz na kilka dni. I dziewczyny naprawdę pisały całkiem na poważnie w komentarzach, że np. noszą wkładki higieniczne więc majtki raz w tygodniu zmieniają, albo że skoro nie mają upławów to po co częściej. Przerażające.
Innym razem czytałam coś o tym ile kobieta rocznie zużywa podpasek. I też się zaczęły odzywać co niektóre że one tyle nie zużywają, bo nie mają obfitego okresu i jedną nawet dwa dni noszą...

3 razy dziennie
rano prysznic
po południu jak wracam do domu długą kąpiel
i wieczorem prysznic

codziennie rano.. Nawet jak mam na 7 do szkoły to muszę umyć głowę, bo źle się czuję.

Raz w tygodniu tylko w środy. Czasami od święta. Jak coś ważnego mi wypadnie w środę, że nie dam rady sie umyć to czekam do następnej ;) zreszta po co sie myć codziennie jak i tak się ubrudzisz haha ;D

Dokonując codziennych ablucji zastanówcie się nad faktem zmniejszania się zasobów wody.
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około 1,1 miliarda ludzi nie ma dostępu do wody spełniającej podstawowe normy czystości – oznacza to, że jedna szósta mieszkańców Ziemi cierpi z powodu pragnienia i chorób wywołanych spożywaniem zanieczyszczonej wody. Jedynie 2% z nich żyje w Europie, 65% pochodzi z Azji, 27% z Afryki.
Omawiany problem ma różne oblicza. Dla wielu społeczności oznacza wysiłek codziennego pokonywania wielkich odległości, aby zdobyć wystarczającą ilość wody – nie zawsze czystej i bezpiecznej. Dla innych oznacza cierpienie z powodu pragnienia, niedożywienia i chorób wywołanych brudną wodą, np. z powodu biegunki.
Ile wody zużywasz podczas wybranych czynności w ciągu dnia?
spuszczenie wody w toalecie – 10 l
prysznic – 40-60 l
kąpiel w wannie – 120 l
zmywanie – 20 l
mycie zębów – 10 l
podlewanie kwiatków – 5 l
pranie w pralce – 130 l

http://fed.home.pl/teg/images/1pah_woda_wstep.pdf

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

hymm cała razem z wlosami kąpie sie 2 razy w tyg , myje sie codziennie chyba ze bardzo jestem zmeczona to ide spac i myje sie rano wiadomo roznie bywa .... nie kąpie sie codziennnie bo po pierwsze im czesciej sie myje głowe tym bardziej sie przetłuszcza a po 2 z gównem sie nie biłam ;D

– kobiety i dziewczynki z krajów Globalnego Południa przebywają dziennie średnio 6 km niosąc 20 litrów wody,
by zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby swoich rodzin
– Europejczyk zużywa średnio 576 litrów wody dziennie
– 32% wody zużywa się na higienę osobistą (prysznic, mycie zębów etc.)
– co minutę umiera 7 osób z powodu niedoboru czystej wody lub z powodu jej złej jakości
– masz wpływ na zasoby wody pitnej poprzez swoje codzienne zachowania

http://szafiarenka.pl/87/3937924/takiej-tragedii-swiat-jeszcze-nie-widzial.html

Cytat
alicja70
Dokonując codziennych ablucji zastanówcie się nad faktem zmniejszania się zasobów wody.
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około 1,1 miliarda ludzi nie ma dostępu do wody spełniającej podstawowe normy czystości – oznacza to, że jedna szósta mieszkańców Ziemi cierpi z powodu pragnienia i chorób wywołanych spożywaniem zanieczyszczonej wody. Jedynie 2% z nich żyje w Europie, 65% pochodzi z Azji, 27% z Afryki.
Omawiany problem ma różne oblicza. Dla wielu społeczności oznacza wysiłek codziennego pokonywania wielkich odległości, aby zdobyć wystarczającą ilość wody – nie zawsze czystej i bezpiecznej. Dla innych oznacza cierpienie z powodu pragnienia, niedożywienia i chorób wywołanych brudną wodą, np. z powodu biegunki.
Ile wody zużywasz podczas wybranych czynności w ciągu dnia?
spuszczenie wody w toalecie – 10 l
prysznic – 40-60 l
kąpiel w wannie – 120 l
zmywanie – 20 l
mycie zębów – 10 l
podlewanie kwiatków – 5 l
pranie w pralce – 130 l

http://fed.home.pl/teg/images/1pah_woda_wstep.pdf

ja to wszystko rozumiem ,ale nie zmienia to faktu że ja mam się nie kąpać i śmierdzieć bo jest taka sytuacja.
Mam odstraszać ludzi zapachem bo jest problem z wodą.
Niestety w tym przypadku nie da rady odkyć złotego środka, bo ludzie nie przestaną się kąpać czy podlewać kwiatków prać w pralce, bo wody brakuje.
A co mam robić - zamiast się kąpać to psikać się perfumami które w połączeniu z potem dają mieszankę wybuchowa? zamiast prać ubrania wietrzyć?
Niestety nic na to nie poradzimy.

Częste mycie skraca życie, i to niestety prawda. Ale jednak wolę być czysta. Ludzie się nie myją, bo nie mają pieniędzy poprostu i nie chce się im. Niestety pracuje w takim miejscu, że mam często dowody na to. No ale cóż, nic z tym niezrobimy.

soleiasta ja nikogo nie namawiam do zrezygnowania z higieny, wręcz odwrotnie namawiam do jej stosowania, namawiam do wyrobienia w sobie nawyku oszczędzania wody, prysznic zamiast wanny, zakręcania wody podczas mycia zębów, używania oszczędnych programów do prania w pralce i wstawiania prania wówczas gdy jest ona zapełniona

pracowała ze mną kiedyś dziewczyna od ktorej bardzo było czuć potem i jak się przebierała w szatni to wszystkie zwiewały,ale ona sama mówiła,że ma z tym problem,bo ma silne wydzielanie potu i musiała to leczyć...rożne są powody takich "zapachow".
ja nie spotkałam się w autobusie czy pociągu,zeby od kogoś śmierdziało i z jednej strony dobrze,bo jestem taką osobą,która mogłaby drugiej osobie dowalić,żeby się umyła albo zainwestowała w tik-taki,bo od niej jedzie:)nie znosze niechlujstwa!

dwa razy dziennie, rano i wieczorem, rano prysznic, wieczorem kapiel...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wszystko o depilacji - zbiorczy