Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 3/5

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

25 wrz 2011 - 23:50:07

Dziewczyny, mam 20 lat i nie wiem co mam robić. Już w liceum zauważyłam, że mam popękane naczynka na twarzy, w okolicach ust, nie były w sumie widoczne, dopiero po wypchaniu policzków językiem. Teraz widać je trochę bardziej i widze, ze jest ich wiecej. Także w liceum zauważyłam, że mam małe pajączki na ramionach i uważam, ze to za sprawa ciężkiego plecaka jaki od zawsze nosiłam, a moje kruche naczynke tego nie wytrzymały. I kolejna rzecz... Jest ich coraz więcej na nogach! Przybywa ich coraz więcej, już mój chłopak na weselu je zauważył, mimo że miałam rajstopy, ale baaardzo cienkie i w sumie na udach z przodu to bardziej rozszerzone naczynka (w sumie nie było aż tak ich widać, trzeba było sie przyjrzeć, ale cóż, moj chłopak ma bardzo dobry wzrok...), ale najbardziej cierpi moja lewa noga, bo z boku uda są już nie tyle co rozszerzone, ale już pęknięte! Przy kostce na stopie zauwazyłam małą sieć pajączków, ale jeszcze nie są tak widoczne. Boję się, co będzie jak będę miała 25 lat, bo teraz już widze, w jak szybkim tempie pękają mi nowe. Robię wszystko zeby temu zapobiec, biorę wit. C z rutyną (wzmacnia naczynka), Bellisse Anti-Red, Smaruje się kremami przeznaczonymi do cery naczynkowej i żadnej poprawy, jest coraz gorzej. No żebym chociaż mogła to zatrzymać tymi preparatami to one w ogóle nie pomagają, bo pojawiają się nowe naczynka!! Kasa idzie w błoto, już mam tego dość... Jestem ładna, zgrabna, ale co z tego, jak niedługo moje ciało będzie całe w sieci pajączków i już nie będę mogła pokazać się chłopakowi :( I zawsze bede musiała być ubrana w długie spodnie w okropne, gorące lato. Już zauważył, że mam naczynka popękane na ramionach... W dodatku mam bardzo cienką skórę, oprócz pękniętych naczynek widać mi zwykłe, niebieski żyły na nogach!!! Żebym chociaż miała grubszą skórę... Tyle wypłakałam już. Niedługo będzie gorzej z moją twarzą, bo żaden krem na mnie nie działa, od wewnątrz tez staram się dbać o to i nic. Już mi łzy naleciały do oczu. Kiedy idę się kąpać, boję się spojrzeć na swoje nogi, bo one z czasem wyglądają coraz gorzej. Mam już tego dość, boję się, że mój chłopak nie będzie mógł patrzeć na mnie niedługo... On uważa, że brakuje mi jakiejś witaminy... Może i witaminy PP, K, ale nie kontynuuje tematu, by go nie uświadomić, że tego nie da rady się tak łatwo pozbyć i że bedzie tego wiecej. Ale kurde mam to dziedzine po mamie, która ma pełno pajączków na twarzy i na plecach, na nogach niewiele, to już jej starsza siostra na twarzy ma bardzo malutko, na nogach w ogóle, a druga mlodsza siostra ani jednej żyłki. Moja mama odziedziczyła to po swoim ojcu i cholera jasna ja po mamie ;((( To tak szpeci skórę okropnie!!! Tyle narzekałam na swoje niedoskonałości, ale dziś już wiem, że moją jedyną niedoskonałością są pajączki. Tak to jest, że dopóki nie spotka się czegość gorszego na swoim ciele, myśli się, że to i tamto jest okropne.. Teraz mam inne zdanie. Patrze na te wszystkie dziewczyny, które nie mają ani jednej żyłki... A ze mną już bedzie gorzej...

Czy jest nas więcej???? :(((

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

25 wrz 2011 - 23:55:24

Polecam krem na popekane naczynka z avon. Mi pomogl:)

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

25 wrz 2011 - 23:57:56

Pajączki oznaczają problemy z wątrobą

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

25 wrz 2011 - 23:58:19

ja mam bardzo widoczne zeyly, jestem blada i tez mam cienka skore przez co to strasznie widac:(

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 3/5

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

26 wrz 2011 - 00:01:44

Cytat
Be_t
Pajączki oznaczają problemy z wątrobą
Błagam, nie pisz takich głupot, bo mi się słabo robi, hehehe. Taka moja uroda i już, nic z tym nie zrobię, już wolałabym mieć ten problem z wątrobą i moze bym ją wyleczyła, a tak to jestem skazana na pajączki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-26 00:03 przez WildWest.

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

26 wrz 2011 - 00:10:52

Nie gadam głupot bo miałam przedmiot badania fizykalne i wiem co mówię. Mi się słabo robi jak czytam takie wypowiedzi jak Twoje. Skoro to Twoja uroda to po co prosisz o pomoc ?

Sorry zapomniałam dodać na końcu " he he " -.-'



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-26 00:11 przez Be_t.

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 3/5

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

26 wrz 2011 - 00:15:36

Cytat
Be_t
Nie gadam głupot bo miałam przedmiot badania fizykalne i wiem co mówię. Mi się słabo robi jak czytam takie wypowiedzi jak Twoje. Skoro to Twoja uroda to po co prosisz o pomoc ?

Sorry zapomniałam dodać na końcu " he he " -.-'
Jakbyś czytała do końca to bys wiedziała, że to odziedziczyłam po mamie, a z wątrobą nic nie mam. Poza tym, jak prosze o pomoc? Zadałam pytanie, czy jest nas więcej...
A na tym Twoim przedmiocie.. to może być jedna ze skutków choroby wątroby, ale nie musi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-26 00:16 przez WildWest.

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

26 wrz 2011 - 00:18:49

Ja polecam wizytę u FLEBOLOGA!
Raczej same maści i kremy nie pomogą..
Może laserowe zamykanie naczynek?

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

26 wrz 2011 - 00:26:17

Powiem Ci tak... Żyły- ma każdy, więc nie ma się czego wstydzić. A co do pajączków- lepsze to niż jakieś wstrętne choróbsko, więc nie rób tragedii, idź do lekarza i już...

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 3/5

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

26 wrz 2011 - 00:31:53

Dermatolog nie pomoże, bo powie, że taka moja uroda, przepisze jakieś kremy maści, a nimi nie da rady nic zdziałać. Można jedynie zapobiec, ale w moim przypadku nawet zapobieganie nie skutkuje.
A co do lasera.. cóż on mi pomoże, skoro pękną mi nowe, w innym miejscu naczynka... Błędne koło :( I kasy pójdzie w cholerę :(

Cytat
chodnikowa
Ja polecam wizytę u FLEBOLOGA!
Dzięki! Poczytam o tym ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-26 00:36 przez WildWest.

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

26 wrz 2011 - 00:49:10

Oj niestety... nie chcę Cię martwić ale tak już niestety będzie. Jedyna opcja to tak naprawdę zamykanie naczynek laserem. Masz racje mogą pojawić się nowe, ale nie muszą. Sprubuj uszczelniać i wzmacniać naczynka, ale tak na prawdę żadne kremy ci na to nie pomogą, jeśli to dziedziczne i na taką skale.. Studiuje kosmetologie, zamykałyśmy sobie naczynka, bo też mam z tym problem ale nie taki jak Ty
Zamykałam na policzkach, jakieś pół roku temu na 2 roku studiów, i powiem Ci ze nie wyskakują już jak dawniej.
Masz widocznie wrażliwą, płytko unaczynioną skóre, i kruche naczynka, i niestety możesz wspomagać się kremami, no ale widzisz jakie efekty. Napewno nie rezygnuj z witamin, może Sonoforeza z ampułkami dla cery naczynkowej- to jedyny zabieg ktory się dla Ciebie nadaje chyba. Plus maseczki- polecam z firmy APIS, tylko do użytku profesjonalnego. Kup maske algową do cery naczynkowej. Jak chcesz na priv zgłoś sie po link:)

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

04 paź 2011 - 16:56:58

Bamboszek bardzo dobrze radzi, laser działa, może nie cuda, ale efekty widać. Do tego odpowiednia dieta (witamina C i krzem) plus pielęgnacja - wtedy Twój naczynkowy problem powinien być mniej widoczny. I poszukaj informacji o zamykaniu naczynek laserem IPL, tutaj jest bardzo fajny artykuł na ten temat.

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

04 paź 2011 - 17:02:56

też tak mam- też widzę, że jest to u mnie dziedziczne, z tym, że ja mam naczynka popękane na nogach w większości na tearzy mnie, ale też się zdażają
napewno oprócz tego co bierzesz, nie powinnaś kąpwać się w gorącej wodzie czy brać bardzo gorących pryszniców, solarium i nagrzewanie słoneczne też odpada, nie powinnaś pić też ostrego alkoholu wogóle najlepiej nie pić alkoholu , bo to także rozszerza naczynka
do tego polecam wizytę u dobrego dermatologa, który powinień wpierw zlecić badania na usg przepływu naczyń żeby zakfalifikować na zabieg zamykania naczyń laserem, powodzenia

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

04 paź 2011 - 17:04:57

ja też odziedziczyłam pajączki na udach po rodzicach dziadkach, jest ich coraz więcej i prędzej czy później przerodza się w żylaki, ale da sie z tym żyć uwierz sa gorsze choroby a to narazie defekt kosmetyczny, a z tym że nie pokażesz się chłopakowi to przesadzasz, czy to jest najważniejsze?
właśnie powinnaś zrobić badanie przepływu naczyń(niewiem jak to się dokładnie nazywa) i iść do specjalisty od właśnie naczyń krwionośnych,raczej nie do dermatologa. Unikac gorących kąpieli,goracych potraw,kawy,sauny,żadnych mikrodermabrazji czy peelingów na twarz( jedynie enzymatyczny)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-04 17:14 przez zwierzus.

PAJĄCZKI na twarzy, ciele...

04 paź 2011 - 17:12:53

Ja mam niestety ten sam problem. Mniej na twarzy ale na udach, w jednym miejscu to wygląda jak siniak.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PIERCING / pokaż gdzie masz kolczyk - galeria cz.1