Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

33 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 19:55:17

SZAFOWICZKI BORYKAM SIE ZE SKRZYWIENIEM KRĘGOSLUPA. MAM OKRĄGLE PLECY, SKOLIOZE I LORDOZĘ.CZY KTORAŚ Z WAS MA TAKIE PROBLEMY? JAK SIE LECZYC I GDZIE;-(

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 19:56:50

mam skoliozę od wielu lat. tego sie nie da wyleczyć, można zapobiegać dalszemu skrzywieniu - ćwiczenia i masaże.

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 19:58:27

hmm ja.skolioza , z 39stopni obecnie na 29 około.. leczone gorsetem ortopedycznym.... ile masz lat?????

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 19:58:36

A JAKIE ĆWICZENIA?? SZUKAM U MNIE W MIEŚCIE JAKIEJŚC RECHABILITACJI ALE KOMPLETNIE NIE WIEM JAK ZNALEŹĆ MIEJSCE GDZIE 24LATKA MOZE LECZYC SKRZYWIENIE;-(

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:00:24

mam chłopaka masażystę i kręglarza. gdyby nie on.... to nie wiem. masaż mi bardzo pomaga. ponadto nakładanie taypów - ale rzadko kto to naprawdę potrafi robić. mój jest samoukiem i jest w tym naprawdę dobry. mam robione taypy od miesiąca i naprawdę czuje ulgę - miałam bardziej napięte mięśnie z jednej strony kręgosłupa - teraz już jest w miarę. ale fakt - musisz ćwiczyć, nie możesz sobie odpuszczać
sorki, ćwiczenia sa dobierane indywidualnie do rodzaju skrzywienia. nikt ci przez neta nie doradzi. żle dobrane ćwiczenia mogą zaszkodzić - licz się z tym. a jakie znaczenie ma wiek? mój chłopak zajmuje się leczeniem i dzieci i osób młodych i starszych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-01 20:02 przez puchuskubatek.

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:00:25

uu to za dużo xd ja mam 14lat. i leczę ... no to jak masz 24 lata to ćwiczenia jakieś wzmacniające nie wiem może pływanie?..

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:02:33

Cytat
puchuskubatek
mam chłopaka masażystę i kręglarza. gdyby nie on.... to nie wiem. masaż mi bardzo pomaga. ponadto nakładanie taypów - ale rzadko kto to naprawdę potrafi robić. mój jest samoukiem i jest w tym naprawdę dobry. mam robione taypy od miesiąca i naprawdę czuje ulgę - miałam bardziej napięte mięśnie z jednej strony kręgosłupa - teraz już jest w miarę. ale fakt - musisz ćwiczyć, nie możesz sobie odpuszczać

co to takiego te taypy??
czy jestem już za stara na gorset??

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:03:52

Ćwicz, ćwicz, ćwicz. Najlepiej chodź na zajęcia korekcyjne zlecone przez ortopedę.
Skoliozę da się wyleczyć. Ja wyleczyłam. Ale nie było łatwo, ćwiczyłam codziennie przez 2 lata..a potem przerwałam ćwiczenia i skryzwił sie na nowo ;(
Znowu ćwiczę. Dopóki się rośnie można wyleczyć plecy bo kości są jescze elastyczne...później robią się twardsze i sztywniejsze.

Ale skoro masz 24 lata moje rady się chyba nie przydadzą :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-01 20:06 przez pomaranczowa158.

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:03:58

ja mam skrzywienie kregosłupa,ale lekarze tylko leki mi przepisują które nic nie dały.Teraz tak mnie boli,że az się boje co bedzie dalej.Nie mogę lezeć na plecach ani brzuchu bo póxniej wstać nie mogę,schylanie to też udręka chyba znowu musze poszukac pomocy,ale mam lekarzy już dosc!!!

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:05:07

ten gorset to jest takie plastikowe coś , zapinane na rzepy. nie widać tego przez ubranie itd.. ale to do momentu zakończenia wzrostu kręgosłupa można nosić..

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:06:57

aha czyli gorset odpada... w takim razie musze iść do ortopedy?? bo nie wiem kompletnie jak mam sie za to wziąść...

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:07:27

Cytat
wolololo
Cytat
puchuskubatek
mam chłopaka masażystę i kręglarza. gdyby nie on.... to nie wiem. masaż mi bardzo pomaga. ponadto nakładanie taypów - ale rzadko kto to naprawdę potrafi robić. mój jest samoukiem i jest w tym naprawdę dobry. mam robione taypy od miesiąca i naprawdę czuje ulgę - miałam bardziej napięte mięśnie z jednej strony kręgosłupa - teraz już jest w miarę. ale fakt - musisz ćwiczyć, nie możesz sobie odpuszczać

co to takiego te taypy??
czy jestem już za stara na gorset??

no jak masz 24 lata to gorset ci nic nie da.. poza tym już nie rośniesz, więc nie powinno ci się skrzywienie pogarszać. Ja mam skoliozę, ale bez bólów kręgosłupa. Teraz jestem na etapie, gdy już nie rosnę, więc nic się nie pogarsza, ale na poprawę też chyba nie ma szans. Przeszkadza mi to tylko wizualnie, bo troszkę jak stoję z profilu widać że z jednej strony mam bardziej zaokrąglone plecy a z drugiej nie. Ale inni tego nie zauważają.

A tak w ogóle od kiedy masz to skrzywienie?
Cytat
kwiatuuszek
ten gorset to jest takie plastikowe coś , zapinane na rzepy. nie widać tego przez ubranie itd.. ale to do momentu zakończenia wzrostu kręgosłupa można nosić..

a nosiłaś kiedyś gorset? widać to przez ubranie ;/ w sensie, że widać, że nosisz coś pod spodem.. poza tym trudności z jakimkolwiek poruszaniem się. Jak dobrze, że już go nie muszę nosić!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-01 20:08 przez dosia1812.

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:08:24

no dobrze by było z kimś to skonsultować... a jeśli nie to poprostu poszukaj w internecie jakichś ćwiczeń na to konkretne skrzywienie.

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:10:21

ja takze mam skolize i najlepszymy cwiczeniami zapobiegajacymi jest basen

WADY POSTAWY, SKRZYWIENIA KRĘGOSLUPA

01 lis 2009 - 20:10:57

Ja miałam skoliozę. Naszczęście szybko wykrytą. Podwóch latach ciężkiej rehabilitacji i hippoterapi pozbyłam się jej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

krostki na plecach i dekolcie