Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:55:12

Ja sama robiłam sobie kwas salicylowy 20% :)
Robiłam wieczorem, zaraz po zabiegu miałam czerwoną twarz, jakbym sie poparzyła, cały następny dzień nic się nie działo, zaczerwienienie znikło a po 2 dniach zaczęło się złuszczanie.

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 22:59:11

Cytat
corkachaosu
to zwracaj większą uwagę na to, co i jak piszesz. :) "jeśli bardzo (...)", a więc wynika z tego, że jeśli bardzo nie szczypie to już nie. no ale, nie będę Ci Twojej wypowiedzi tłumaczyć przecież, wierzę, że rozumiesz sens swoich wypowiedzi. a wątek nie jest o tym.


autorko, napisz po zabiegu jak Twoja twarz.

to że Ty nie rozumiesz sensu wypowiedzi innych to już nie moja wina :) jakbym miała takie podejście jak Ty to bym Ci napisała "naucz się czytać " ;)
jak bardzo chcesz się nad czymś wymądrzać to przynajmniej miej nad czym a nie czepiaj się tego co Ci ze zdania WYNIKA, bo to nie jest konkurs łamigłówka ;)

to fakt wątek nie jest o tym więc przestań już drążyć :]

złuszczanie kwasami

26 mar 2014 - 23:00:48

To zależy od stężenia i skóry. Powinno zaczynać się od niskiego stężenia. Ja wyglądałam całkiem dobrze. Skóra tez średnio się łuszczyła. Nie chodzę już na kwasy do kosmetyczki. Sama sobie robię mlekowy i jestem zadowolona. Na www.zróbsobiekrem kupisz fajne rzeczy do przygotowania w domu.

niezweryfikowana
Posty: 58
Ostrzeżenia: 2/5

złuszczanie kwasami

07 wrz 2014 - 18:59:49

Bylam na peelingu kwasem migdalowym w Krakowie w salonie Black Pearl. Bardzo fajny zabieg i faktycznie oczyszcza skore :)

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

złuszczanie kwasami

18 wrz 2015 - 10:29:04

A czy można sobie taki zabieg wykonać w domu?

złuszczanie kwasami

18 wrz 2015 - 11:23:40

mnie moja dermatolog potraktowała takim kwasem i u mnie było tak, że po zaraz po zabiegu skóra się mocno świeciła ale wyglądałam normalnie i mogłam się pokazać ludziom, dopiero po 24h skóra zaczęła odchodzić i to trwało 2-3-4 dni (różnie bywało, bo miałam kilka takich zabiegów), i wtedy wyglądałam jak zombie i siedziałam w domu :D

nie ryzykowałabym robienia tego samemu, bo trzeba w odpowiednim momencie go zmyć i trzeba to zrobić bardzo dokładnie, bo wystarczy chwila za długo i możesz się poważnie poparzyć. @elvirr, radziłabym ci oddanie się w ręce specjalisty :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-18 11:26 przez punky7.

złuszczanie kwasami

18 wrz 2015 - 12:06:58

niby zabieg w domu można sobie zrobić samemu ale tak szczerze jestem na 3 semestrze kosmetyki i odradzam takie zabiegi robić sobie samemu
po 1 każda skóra jest inna inaczej reaguje kosmetyczka wie kiedy zdjąć kwas a tu łatwo o poparzenia, podrażnienia, przebarwienia itp po 2 trzeba znać dość surowe zasady pielęgnacji skóry po zabiegu inaczej może skończyć sie to nie miłymi skutkami ubocznymi po 3 trzeba wiedzieć jak nakładać kwas a czasem jak słucham ,,koleżanek'' to se esy floresy na twarzy malują i tym sposobem kwas np na czole leży dłużej niż np na brodzie, po 4 trzeba znać PRZECIWWSKAZANIA !!!!!!! to piorytet do robienia zabiegu wystarczy zwykła niby opryszczka a kwas zrobi ci z twarzy jednego wielkiego syfa tak więc może lepiej jak ktoś sie chce bawić w domowe kwasy to radze doszkalanie bo nawet niewielkie stężenie może zrobić krzywdę naprawde



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-18 12:12 przez klaudia9510.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

złuszczanie kwasami

18 wrz 2015 - 15:42:31

Cytat
punky7
mnie moja dermatolog potraktowała takim kwasem i u mnie było tak, że po zaraz po zabiegu skóra się mocno świeciła ale wyglądałam normalnie i mogłam się pokazać ludziom, dopiero po 24h skóra zaczęła odchodzić i to trwało 2-3-4 dni (różnie bywało, bo miałam kilka takich zabiegów), i wtedy wyglądałam jak zombie i siedziałam w domu :D

nie ryzykowałabym robienia tego samemu, bo trzeba w odpowiednim momencie go zmyć i trzeba to zrobić bardzo dokładnie, bo wystarczy chwila za długo i możesz się poważnie poparzyć. @elvirr, radziłabym ci oddanie się w ręce specjalisty :)

jeszcze nigdy nie byłam na takim zabiegu. Mam troch przebarwień po wakacjach i mam skłonność do wyciskania sobie wyprysków.przez to mam dużo plamek w okolicy brody.Nie mam wrażeliwej skóry i widziałam filmiki z nagraniami jak to wykonać.
Zastanawiałam się nad czymś takim: http://dermatic.com.pl/salicylic-peel-as-10.html

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

złuszczanie kwasami

09 cze 2021 - 20:21:52

Dziewczyny obecnie zastanawiam się nad zapisaniem sie na taki zabieg jednak mam tutaj kilka wątpliwości

Czy powinnam poczekać do jesieni czy jednak mogę wybrac sie na zabieg już teraz latem? Dodam,z e oczywiście stosuje codzienną ochrone przeciwsłoneczną

Jakie polecicie również kwasy na poczaku? Nigdy nie stosowałam zabiegu, mam przebarwienia po trądziku ale nie mam też jakiejś super delikatnej cery
https://milomibeauty.pl/blog/2021/zabiegi-kwasami-na-twarz-komu-sa-szczegolnie-polecane/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-06-28 11:12 przez adelka28.

złuszczanie kwasami

10 cze 2021 - 19:09:12

Kurcze tylko te zabiegi są nieco drogie i chyba teraz na lato nie ma co się złuszczać bo plamy mogą zostać po słońcu.

złuszczanie kwasami

13 cze 2021 - 11:41:45

Cytat
mijcia12
Kurcze tylko te zabiegi są nieco drogie i chyba teraz na lato nie ma co się złuszczać bo plamy mogą zostać po słońcu.

Jak robić zabiegi to tylko na jesień/ zimę bo tak plamy mogą zostać. Ja używam nieco łagodniejszej wersji kwasów owocowych w toniku https://www.notino.pl/alcina/skin-manager/, gdyż mam alergiczną mega skóra i jestem zadowolona, skóra ładnie wygląda, jest taka odświeżona i rozświetlona.

złuszczanie kwasami

14 paź 2021 - 09:37:21

Stosuję zabiegi kwasami i potwierdzam, że są bardzo skuteczne. Po takim zabiegu skóra może być delikatna i wrażliwa więc używam do smarowania kremu Dexeryl. Bardzo skutecznie nawilża on skórę oraz zmniejsza i łagodzi podrażnienia czy zaczerwienienia.

złuszczanie kwasami

19 kwi 2022 - 09:45:02

Ja robiłam ostatnio Shot kwasowy (połączenie 3 kwasów) w Perfect Look Clinic we Wrocławiu (https://perfectlook.clinic) i pomimo nałożenia neutralizatora twarz była lekko zaczzerwieniona, ale to normalne i zeszło po kilku godzinach. Natomiast twarz jest bardzo oczysczona i dużo milsza w dotyku niż przed wizytą.

złuszczanie kwasami

24 sty 2023 - 09:56:41

ja raz w tygodniu używam migdałowego na noc i czasem tego czerwonego z TO

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chcę zmienić kolor