Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 09:37:35

HEJ :) chciałabym się was poradzić czy obcinać włosy czy nie ? zdjęcie jest z ok pół roku temu, jednak od tej pory włosy mi jakoś znacząco nie urosły. mam tylko jaśniejsze na całej długości od słońca (u góry mam odrost).
na zdjęciu zaznaczyłam dwie kreski: pierwsza oddaje stan długości mojej grzywki, a druga stan do jakiego bym chciała obciąć włosy. mam włosy suche, zniszczone i chciałabym zacząć na nowo o nie dbać. czy uważacie, że taka długość byłaby dla mnie odpowiednia ? i jaki kolor włosów byłby dla mnie odpowiedni jeśli mam jasną cerę, trochę piegów i brązowe oczy?
z góry dzięki za rady i ewentualne propozycje :)



ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 09:42:48

ja nie ścinałabym ;) są maski, które odżywią Ci włosy ;) spróbuj ewentualnie podetnij końcówki ;)

zweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 09:43:57

Podetnij same końcówki polecam Ci serum regeneracyjne z garniera, to w pomarańczowej buteleczce :))

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 09:45:48

na pewno nie wchodź w kolory czarne i bardzo jasne..
te które masz możesz pogłębić kolor ,albo zrobić delikatniej jaśniejsze...
ja bym Cię widziała w tej pierwszej długości z tyłu delikatniej krótsze a z przodu dłuzsze taka asymetria tyłu z przodem ,usuniesz wszystkie porozdwajane i suche końcówki ,możesz użyć jedwabiu do włosów ale tylko trochę on ładnie wygładza włosy ,ale tylko troszkę się używa bo za dużo spowoduje że włosy wygladaja na tłuste...

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 10:09:31

obetnij z 5 cm na razie i zobacz jak się będziesz czuła

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 10:20:22

Tnij. To tylko pare centymetrów :)

zweryfikowana
Posty: 665
Ostrzeżenia: 3/5

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 10:21:00

ja bym obcięła tak jak zaznaczyłaś - to tylko włosy, odrosną :) a będzie Ci dużo łatwiej i wygodniej o nie dbać. odżyją, zobaczysz :) a co do koloru to ja polecałabym jakiś naturalny brąz, ewentualnie może rudy?

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 10:26:36

zetnij, przecież odrosną :)
a będą zdrowsze.

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 10:27:51

szczerze mówiąc skoro już farbujesz włosy to polecałabym Ci spróbowanie blondu. W zależności od tego jaki masz odcień cery- jeśli zimny to proponuję Ci lodowy blond, a jeśli ciepły to jakiś słomkowy, słoneczny blond. Zawsze możesz je przefarbować, a zaszaleć warto. I ja bym je ścięła tak jak mówiła luiza2012 czyli krótsze z tyłu i przechodzące w dłuższe z przodu. Sama chyba sobie zrobie na lato taką fryzurę. :)

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 10:38:07

Ja miałam dłuższe włosy, jednak niezbyt zniszczone a mimo to ściełam do długości lekko za ramiona i jestem zadowolona, włosy zrobiły się lekkie miękkie i nie obciążone długością, dlatego polecam żebyś ścięła tym bardziej jeśli włosy masz zniszczone, szybko odrosną i do tego pięknie odżyją, lepiej będą przyswajały różnego typu odżywki czy maseczki:)

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 10:38:09

Ja ide jutro sciac:)
Mam juz suche koncowki i po podcieciu wlosy odrazu odżyją a za pare miesiecy odrosna znowu:P

Cytat
martka54
Ja miałam dłuższe włosy, jednak niezbyt zniszczone a mimo to ściełam do długości lekko za ramiona i jestem zadowolona, włosy zrobiły się lekkie miękkie i nie obciążone długością, dlatego polecam żebyś ścięła tym bardziej jeśli włosy masz zniszczone, szybko odrosną i do tego pięknie odżyją, lepiej będą przyswajały różnego typu odżywki czy maseczki:)

Zgadzam sie w 100 procentach:)
Tez mnie juz denerwuja dlugie, oklapniete, ciezkie wlosy:)
A jakie maski polecacie?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-27 10:39 przez baletnica11.

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 10:52:26

Teraz jest bum zna krotkie wlosy i sama mam na takie czasami chec. Ale swoje wlosy mam bardzo dlugi wiec kiedy taka chec mnie nachodzi ogladam zdjecia lask z pieknymi dlugimi wlosami to mi sie odecbceiewa eksperymentów:-D tym bardziej ze mam zadbane wlosy do talii. Duzo moich kolezanek scielo woosy i fakt wygladaja ladnie ale po paru tygodniach mówią ze juz im sie zmudzila ta zmiana i chetnie by odzyskaly swoje wlosy.

Re: ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 10:57:54

Jeszcze a propos zniszczonych włosów to polecam odżywka WAX zapobiega wypadaniui włosów, świetnie wzmacnia i włosy staja się lśniące i gładkie o mocnej strukturze.
I mimo Twoich ciemnych włosów wziełabym tę odżywke w wersji do włosów bląd. Możliwe, że włosy będa wtedy ładnie promieniały.
Odżywkę sprawdziłam i serdecznie polecam. Nakłada się ją po umyciu i lekkim przetarciu ręcznikiem pod czepek foliowy i ręcznik na około 20 min.
Ja stosuję na równi z tą odżywką Olejek arganowy z AVONU jest bardzo oleisty ale położony na włosy nie przetłuszcza a regeneruje i długie włosy super się rozczesują.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-27 11:08 przez magnolia26.

ściąć czy nie ? pomocy !! :(

27 lis 2013 - 10:59:59

Ja swoją przygodę z maskami dopiero zaczynam, bo strasznie elektryzują mi się włosy i postanowiłam temu zapobiec a podobno ten efekt robi się przez suche włosy. Na początek kupiłam maske z firmy Alterra w rossmanie, jest to maska z naturalnych składników, stosowałam ją dopiero raz więc nie mogę powiedzieć czy spełnia moje oczekiwania:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tatuaz- pajak opinie