Obecnie rozmawiamy o:

FARBA A UTLENIACZ

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 91
Ostrzeżenia: 1/5

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:06:14

skąd ja TO ZNAM ;) miałam to samo,szampon przeciw łupieżowy ,i czekać aż zejdzie niestety ;))

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:09:07

magodzianka, chciałabym mieć taki kolor, jak ten wypłukany :(
Następnym razem idę do fryzjera, ale na deliklatne rozjaśnienie moich włosów, bo zawsze marzyłam o ciemniejszych, a jak mam ciemniejsze, to widze, ze to był wielki błąd :/

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:11:06

Cytat
Mieta
Mój kumpel, który jest fryzjerem kiedyś mnie mega zjechał, że farbuję Garnierem, bo tą farbę właśnie najtrudniej wypłukać.

Najtrudniej wypłukać?Dobre sobie...Mi sie Garnier wypłukał po 2-3 tyg do tego stopnia, że byłam cała w ciapki, przebiło mi do naturalnego. Wcześniej farbowałam szamponem do 24 myć i się lepiej trzymało.

Pozostaje chyba tylko mycie raz za razem. Ja bym nie próbowała magicznych eliksirów z proszku do pieczenia, octu, czy innych specyfików. Przecież to może doszczętnie włosy zniszczyć...

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:21:21

Cytat
MrOwl
magodzianka, chciałabym mieć taki kolor, jak ten wypłukany :(
Następnym razem idę do fryzjera, ale na deliklatne rozjaśnienie moich włosów, bo zawsze marzyłam o ciemniejszych, a jak mam ciemniejsze, to widze, ze to był wielki błąd :/
Kolor ciemny blond Garnier Color&Shine daje efekt ciemnych włosów i dość szybko się wypłukuje. :) Miałam i byłam zadowolona, bo i po samej koloryzacji i po wypłukaniu włosy wyglądały ładnie i naturalnie. :)
Następnym razem radzę właśnie ten kolor. Chcesz być ciemna? Będziesz. Zechcesz je wypłukać, zrobisz to bez problemu, bo to ciemny blond bez amoniaku, nietrwała koloryzacja. Wiem, co piszę, bo miałam. :)
A zresztą, zapraszam do przeczytania 'Historii moich włosów', wszystko o moich koloryzacjach.... TUTAJ

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:21:52

Cytat
magodzianka
Szampon przeciwłupieżowy. Oczywiście, nie za jednym razem.

Cytat
Joannajoz
Mam tak samo ;/
Zawsze farbowałam na ciemny brąz, ale farbą trwałą. Początkowo kolor był czarny, ale z czasem wypłukiwał się do takiego rudo-brązowego i to mi pasowało, ale ostatnio kupiłam w biedronce 2 farby z garniera ciemny brąz do 24 myć i ten kolor w ogóle nie chce się spłukać, a minęły już chyba z 2 miesiące :( ;/

Czytałam w necie o kąpieli rozjaśniającej na włosy, mam zamiar tego wypróbować i mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśni mi te czarne włosy ;/
Tak, to jest tzw. kąpielówka. Do rozjaśniacza dodaje się odżywkę, szampon lub balsam do włosów. W takiej proporcji, w jakiej chcesz. Im więcej odżywki, tym łagodniejsza będzie koloryzacja. Moja koleżanka w tym tygodniu mi robiła, dodała mało balsamu, bo zależało nam na większym rozjaśnieniu. Włosy się nie poniszczyły, a dodam, że po tym farbowałam włosy jeszcze farbą z Joanny, Naturia nr 210 (jednak też prosiłam o dodanie balsamu do włosów, bo te farby podobno są silne).

A jaki miałaś kolor włosów? Dużo Ci rozjaśniło? Bo ja też po tej kąpielówce mam zamiar nałożyć farbę (ciemny blon/jasny brąz) w zależności od stopnia rozjaśnienia ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 12:26 przez Joannajoz.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:24:11

moja siostra ze 2 lata temu pomalowala sobie szamponetka koncowki na kolor cos w stylu czerwonej pozeczki , swoje miala ciemno brazowe. Minelo pol roku kolor nadal nie schodzil, a myla wlosy prawie codzienie :d kolor'czerwony' zmyl sie jej nie dawno z tym,ze koncowki miala jakby wypalone tz . Duzo duzo jasniejsze niz swoj naturalny braz;d

dobrze, ze jestem blondynka;d chociaz czasem zamiast blondu wychodza mi niebieskie albo siwe :)

co do farb/szamponow koloryzujacych garniera rowniez slyszalam wiele negatywnych opini..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 12:30 przez Only_You19.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:24:45

Cytat
magodzianka

Kolor ciemny blond Garnier Color&Shine daje efekt ciemnych włosów i dość szybko się wypłukuje. :) Miałam i byłam zadowolona, bo i po samej koloryzacji i po wypłukaniu włosy wyglądały ładnie i naturalnie. :)

Dziekuje za rade :) Najpierw czekam, aż ten kolor zniknie, mam tylko nadzieje, ze nie bede musiałą czekać, aż włosy odrosną, bo rosną mi baaardzo wolno, tylko, ze ten kolor troche wypłuka się ;/

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:28:52

Cytat
Joannajoz
Cytat
magodzianka
Szampon przeciwłupieżowy. Oczywiście, nie za jednym razem.

Cytat
Joannajoz
Mam tak samo ;/
Zawsze farbowałam na ciemny brąz, ale farbą trwałą. Początkowo kolor był czarny, ale z czasem wypłukiwał się do takiego rudo-brązowego i to mi pasowało, ale ostatnio kupiłam w biedronce 2 farby z garniera ciemny brąz do 24 myć i ten kolor w ogóle nie chce się spłukać, a minęły już chyba z 2 miesiące :( ;/

Czytałam w necie o kąpieli rozjaśniającej na włosy, mam zamiar tego wypróbować i mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśni mi te czarne włosy ;/
Tak, to jest tzw. kąpielówka. Do rozjaśniacza dodaje się odżywkę, szampon lub balsam do włosów. W takiej proporcji, w jakiej chcesz. Im więcej odżywki, tym łagodniejsza będzie koloryzacja. Moja koleżanka w tym tygodniu mi robiła, dodała mało balsamu, bo zależało nam na większym rozjaśnieniu. Włosy się nie poniszczyły, a dodam, że po tym farbowałam włosy jeszcze farbą z Joanny, Naturia nr 210 (jednak też prosiłam o dodanie balsamu do włosów, bo te farby podobno są silne).

A jaki miałaś kolor włosów? Dużo Ci rozjaśniło? Bo ja też po tej kąpielówce mam zamiar nałożyć farbę (ciemny blon/jasny brąz) w zależności od stopnia rozjaśnienia ;p
Jeśli nie pożałujesz odżywki, to nie powinno popalić. :P Ja mam cienkie włosy i mi ich nie popaliło, a po rozjaśnianiu przecież nakładałam jeszcze farbę z Joanny, ale też ją rozcieńczyłam z balsamem do włosów.
Ja użyłam takiegozły/size]

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:34:29

Cytat
magodzianka
Jeśli nie pożałujesz odżywki, to nie powinno popalić. :P Ja mam cienkie włosy i mi ich nie popaliło, a po rozjaśnianiu przecież nakładałam jeszcze farbę z Joanny, ale też ją rozcieńczyłam z balsamem do włosów.
Ja użyłam takiegozły/size]

A właśnie mam jeszcze jedno pytanie dodawałaś rozjaśniacz (proszek), utleniacz 12-sto %? i szampon i tą odżywkę? Bo ja właśnie spotkałam się z takim przepisem tylko pisało żeby utleniacz miał 3-6% ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 12:36 przez Joannajoz.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:37:28

Ja używałam tego rozjaśniaczazły/size]

Poszły dwa opakowania, bo mam długie włosy, za łopatki. :P
Tam jest chyba utleniacz 12%. Dodałam TYLKO tego balsamu do włosów, szamponu już nie. Lepiej tak nie mieszać, bo nie wiadomo co z tego wyjdzie. :P Lepiej dodać jednego produktu łagodzącego. A proponuję właśnie albo balsam do włosów albo odżywkę, bo przy szamponie może być zbyt rzadkie, spływać z głowy i słabo wnikać.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:37:47

Cytat
magodzianka

Ja rozjaśniałam swoje włosy z takiego koloruzły/size]
[attachment 648016 PRZED.JPG]
Dodam jeszcze, że wcześniej były naprawdę baaardzo ciemne, bardzo ciemnobrązowe, bo chciałam je jeszcze rozjaśnić pewną farbą blond, która mi te włosy przyciemniła (!) do ciemnego wręcz brązu... ;/ Ale po wysuszeniu włosów zaraz nałożyłam farbę z Joanny nr 210 i trochę mi je rozjaśniło... Potem zaczęłam wypłukiwać włosy szamponem przeciwłupieżowym Head&Shoulders do koloru ze zdjęcia powyżej.
Po rozjaśnieniu włosy wyglądają takzły/size]
[attachment 648017 miodowyblond.JPG]

Tobie radzę chociaż przez tydzień myć codziennie włosy szamponem przeciwłupieżowym H&S, a potem pomyśleć o tym rozjaśnieniu, z tym, że dodaj sporo odżywki, bo efekt może być zbyt uderzający. :P Lepiej zrobić delikatne rozjaśnienie. Ewentualnie, jeśli chcesz, to nie dodawaj dużo odżywki, rozjaśnisz włosy trochę mocniej, a potem możesz na to walnąć Garnier Color&Shine (to te bez amoniaku) jasny brąz, albo średni blond. Powinny wtedy wyjść jasnobrązowe.

PRZEPIĘKNY WYSZEDŁ CI TEN BLOND!
Rany, właśnie coś takiego chciałam osiągnąć.
Teraz mam taki upośledzony miodowy ;)
Tylko nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam, to zdjęcie PRZED, z włosami takimi brązowymi to z nich rozjaśniasz tak?
Ja mam o wiele ciemniejsze i dlatego nie wiem, czy to dobry pomysł, by mieszać z odżywką.
Lecz z drugiej strony mam już tak zniszczone włosy, że już prawie z nich siano...
Cytat
Asztarte
Cytat
Mieta
Mój kumpel, który jest fryzjerem kiedyś mnie mega zjechał, że farbuję Garnierem, bo tą farbę właśnie najtrudniej wypłukać.

Najtrudniej wypłukać?Dobre sobie...Mi sie Garnier wypłukał po 2-3 tyg do tego stopnia, że byłam cała w ciapki, przebiło mi do naturalnego. Wcześniej farbowałam szamponem do 24 myć i się lepiej trzymało.

Pozostaje chyba tylko mycie raz za razem. Ja bym nie próbowała magicznych eliksirów z proszku do pieczenia, octu, czy innych specyfików. Przecież to może doszczętnie włosy zniszczyć...

Niech zgadnę była to jakaś rudość? Jeśli tak to oczywiste.
Zresztą proszę się nie czepiać, to prawda, że Garnier ma taką tendencję, skoro jest fryzjerem i mówi mi to jako kumpel to nie dlatego, żeby pokłamać tylko dlatego, że spotkał się już z wieloma takimi przypadkami.

Zresztą jak wiadomo, zawsze znajdą się jakieś wyjątki, bo każdy ma inne włosy i tak naprawdę nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt.

Ja używam tej firmy i również to zauważyłam, jak i moja siostra, więc mogę conajwyżej potwierdzić regułę.

DLA SPROSTOWANIA:
Ja nie mówię tutaj o intensywności koloru, barwie itp, tylko o tym, że farba wnika głęboko we włosy i ciężko zmyć kolor mimo, że już dawno nie jest taki jak tuż po farbowaniu.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 12:46 przez Mieta.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:46:21

Cytat
Mieta
Cytat
magodzianka

Ja rozjaśniałam swoje włosy z takiego koloruzły/size]
[attachment 648016 PRZED.JPG]
Dodam jeszcze, że wcześniej były naprawdę baaardzo ciemne, bardzo ciemnobrązowe, bo chciałam je jeszcze rozjaśnić pewną farbą blond, która mi te włosy przyciemniła (!) do ciemnego wręcz brązu... ;/ Ale po wysuszeniu włosów zaraz nałożyłam farbę z Joanny nr 210 i trochę mi je rozjaśniło... Potem zaczęłam wypłukiwać włosy szamponem przeciwłupieżowym Head&Shoulders do koloru ze zdjęcia powyżej.
Po rozjaśnieniu włosy wyglądają takzły/size]
[attachment 648017 miodowyblond.JPG]

Tobie radzę chociaż przez tydzień myć codziennie włosy szamponem przeciwłupieżowym H&S, a potem pomyśleć o tym rozjaśnieniu, z tym, że dodaj sporo odżywki, bo efekt może być zbyt uderzający. :P Lepiej zrobić delikatne rozjaśnienie. Ewentualnie, jeśli chcesz, to nie dodawaj dużo odżywki, rozjaśnisz włosy trochę mocniej, a potem możesz na to walnąć Garnier Color&Shine (to te bez amoniaku) jasny brąz, albo średni blond. Powinny wtedy wyjść jasnobrązowe.

PRZEPIĘKNY WYSZEDŁ CI TEN BLOND!
Rany, właśnie coś takiego chciałam osiągnąć.
Teraz mam taki upośledzony miodowy ;)
Tylko nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam, to zdjęcie PRZED, z włosami takimi brązowymi to z nich rozjaśniasz tak?
Ja mam o wiele ciemniejsze i dlatego nie wiem, czy to dobry pomysł, by mieszać z odżywką.
Lecz z drugiej strony mam już tak zniszczone włosy, że już prawie z nich siano...
Ten wyjściowy, z którego rozjaśniałam, to był kolor mocno kobminowany od dłuższego czasu... Miałam wcześniej włosy takie dość ciemne.
Wejdź sobie TUTAJ i popatrz, jakie miałam kolejno kolory włosów. Tam zobaczysz, jak stopniowo próbowałam schodzić na jasny kolor włosów. Od dłuższego czasu po prostu kładłam farby blond. Od skóry dość fajnie łapało, a same końcówki baaardzo długo się rozjaśniały.
W końcu udało mi się uzyskać taki kolor:

Następnie chcąc je jeszcze rozjaśnić (oprócz odrostów, położyłam farbę tylko na ten odcinek, od którego zaczynały się te ciemniejsze), użyłam fryzjerskiej farby słoneczny blond, czy coś takiego. I te ciemniejsze włosy jeszcze bardziej mi przyciemniło, prawie do ciemnego brązu!!!!!!! Wtedy wysuszyłam włosy i położyłam farbę z Joanny nr 210. I po stosowaniu szamponu Head&Shoulders uzyskałam coś takiego (niestety, nie to samo, co na poprzednim zdjęciu) i właśnie na tym kolorze rozjaśniałam włosy do tego miodowego.

Szamponetka ;/

01 lut 2012 - 22:57:23

Dziewczyny a powiedzcie mi proszę bo zaczynam się martwić :( chciałam wrócić do naturalnego kolorku jakim jest ciemny blond/jasny brąz. I nakładałam szamponetki. Zmywały sie bardzo szybko więc postanowiłam kupić szampon koloryzujący z joanny http://www.m-shop.eu/Joanna_Multi_So...8369-4300.html dokładnie taki. Wszystko zrobiłam jak na ulotce i trzymałam ten czas aby kolor był intensywniejszy jak napisali. Niestety po tym okazało się że moje włosy wyjaśniały :((( mając wcześniej dość spore odrosty naturalne i już ciemne w sumie teraz jestem jakby ruda :(! czy to jest możliwe że szampon rozjaśnił mi włosy ? W opakowaniu jest jakby farba i utleniacz 6% ... nie wiem co mam teraz robić, nie chcę takich włosów :(( poratujcie . proszę

Szamponetka ;/

01 lut 2012 - 23:03:16

Cytat
ulaa17
Dziewczyny a powiedzcie mi proszę bo zaczynam się martwić :( chciałam wrócić do naturalnego kolorku jakim jest ciemny blond/jasny brąz. I nakładałam szamponetki. Zmywały sie bardzo szybko więc postanowiłam kupić szampon koloryzujący z joanny http://www.m-shop.eu/Joanna_Multi_So...8369-4300.html dokładnie taki. Wszystko zrobiłam jak na ulotce i trzymałam ten czas aby kolor był intensywniejszy jak napisali. Niestety po tym okazało się że moje włosy wyjaśniały :((( mając wcześniej dość spore odrosty naturalne i już ciemne w sumie teraz jestem jakby ruda :(! czy to jest możliwe że szampon rozjaśnił mi włosy ? W opakowaniu jest jakby farba i utleniacz 6% ... nie wiem co mam teraz robić, nie chcę takich włosów :(( poratujcie . proszę

Do swojego naturalnego koloru przez farbowanie nie wrócisz . Też chciałam wrócić do ciemnego blondu z brązu to fryzjerka mi powiedziałą że muszę czekać aż włosy odrosną :|

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Moja Metamorfoza