Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Zapalenie pęcherza

wczoraj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:05:53

Hej dziewczyny.
Mam ogromny problem, a mianowicie mam już 22 lata i dopiero od roku wyrastają mi zęby (górna 3, 4 i 5). Od jakiś 5 lat noszę protezę ruchomą gdyż nie było wogule widać tych zębów. Tydzień temu byłam u ortodonty i ta powiedziała, że jeśli będę nosiła aparat ortodontyczny na stałe to da radę wyciągnąć te moje 2 zabęy i naprostować je. Koszt tekich aparatów do ok. 3500 zł i czas noszenia 3 lata.

Druga opcja to taka aby zamiast aparatu usunąć te 2 wyrastające zęby i wstawić 3 implanty wkręcane.

Jak myśłicie, co powinnam wybrać? Cały czas sie zastanawiam, nawet już nie śpię po nocach :(

Proszę pomóżcie mi

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:08:32

Nie mam pojęcia ,ale to faktycznie trudna decyzaja ;(

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:09:21

ja bym wolała własne zęby. ma sztuczne masz jeszcze czas

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:10:59

Myślę, że jeśli chodzi o implanty to koszta będą podobne co do aparatu, z tym, że jak założysz aparat to za każdą wizytę będziesz musiała jeszcze płacić. Od strony medycznej raczej nie pomogę, poradź się specjalisty. Ale na pocieszenie powiem Ci, że też mam problem z zębem i nie wiem co z tym zrobić.. :|

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:11:15

implanty 1- ok 1000 zl, 2 tygodnie zamiast 3 lat bolu, zeby po zdjeciu aparatu rozlaza sie troche nie ma co sie meczyc

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:11:29

nawet się nie zastanawiaj tylko zakładaj aparat, nie ma to jak mieć swoje zęby, na sztuczne będziesz miała jeszcze czas.
Fakt koszt duży, ale za implanty też sporo zapłacisz.
Co do czasu, przez który masz nosić aparat (3 lata), to bym tak do końca dentystce nie wierzyła, ja miałam nosić 2 lata, aparat miałam zakładany w czerwcu 2008 roku.. nosze go do dzisiaj, a miałam tylko krzywe dwójki...
ale kiedyś przyjdzie czas, że mi go zdejmą...nie mogę się doczekać

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:12:19

JA BYM CHYBA WOLAŁA WSTAWIĆ IMPLANTY NIŻ 3 LATA CHODZIĆ Z APARATEM NA ZĘBACH... JA TEŻ MAM WSTAWIONY JEDEN IMPLANT JUŻ OD TRZECH LAT I JESTEM ZADOWOLONA;)

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:15:13

ja nosiłam aparat 2 lata. miałam usuwane leczone szóstki żeby zrobić miejsce na kły bo były wampirze. nie żałuje. mam piękne zęby i to swoje.

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:15:52

Ja noszę aparat,ale mam też wszepionego implanta (górna jedynka).Ogólnie ciężka sprawa.Jednak według mnie chyba pomęczyłabym się z aparatem.Ja niestety nie miałam wyjścia,bo mojej jedynki nie dało się ,,ściągnąć",bo rosła w nosie.Natomiast druga jedynkę udało się uratować :)Rosła na miejscu wędzidełka (i też dopiero pojawiła się w wieku 23 lat)i dość szybko znalazła się na swoim miejscu :)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-12 14:29 przez colin225.

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:16:17

Cytat
-gabriellla-
nawet się nie zastanawiaj tylko zakładaj aparat, nie ma to jak mieć swoje zęby, na sztuczne będziesz miała jeszcze czas.
Fakt koszt duży, ale za implanty też sporo zapłacisz.
Co do czasu, przez który masz nosić aparat (3 lata), to bym tak do końca dentystce nie wierzyła, ja miałam nosić 2 lata, aparat miałam zakładany w czerwcu 2008 roku.. nosze go do dzisiaj, a miałam tylko krzywe dwójki...
ale kiedyś przyjdzie czas, że mi go zdejmą...nie mogę się doczekać

skądś to znam :)

na Twoim miejscu założyłabym aparat

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:24:53

lepiej aparat!! bedziesz miala swoje zeby ;) a z implantami to nigdy nic nie wiadomo nie zawsze wstawienie konczy sie sukcesem.

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:27:42

A implanty nie zawsze się przyjmują i co zrobisz jak się nie przyjmą? Lepiej aparat bo swoje to swoje zęby, kość ze swojego ciała a sztuczne będzie zawsze sztucznym. Pocierpisz i warto będzie. Ja mam 22 lata i juz rok nosze aparat stały i nie zaluje bo piękne zęby będe mieć.

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:27:56

Implantów nie mam..
Ale nosiłam aparat i kilka faktów:
Ortodąta mówił o:
- 1,5 roku w rzeczywistości nosiłam 3 lata.
-tylko o jednym łuku (górze) po czym stwierdził że przez to że zęby na górze zmieniły położenie potrzebny jest i na dół, czyli dodatkowe 2 tyś zł.
- mówił tylko o kosztach aparatu ,nawet słowem nie wspomniał że za wizyty co miesiąc się płaci, ok płaci , ale jak płaciłam od 200- 400 zł co miesiąc za wizytę , na której zmieniał mi tylko gumeczki.
- Za każdą część w aparacie się płaci, niektóre trzeba wymienić jak się zużyją albo jak zepsują , np zameczek jak spadnie , koszt dodatkowych 300 zł.
- miałam mieć super proste zęby, w efekcie mam po prostu prostsze niż miałam.
- miał być to całkowity koszt w granicach 3-4 tyś za całe leczenie , z jednym łukiem, przez ponad trzy lata jak by to zsumować kosztowało mnie to jakieś 20 tyś.
- zadjęcie aparatu kosztowało mnie 1200 zł (!) i mam na stałe na zębach taki drucik od wewnątrz i każdorazowe podklejenie go gdy się odklei kosztuję 200 zł, a odkleja się dość często. Czyli już zawszę muszę uważać co jem.



Wniosek: ja bym wstawiła implanty , jeden ok 2 tyś czyli bd Cię to kosztować 6 tyś, i efekt od razu, i nie męczysz się z aparatem, i warto zauważyć że im starsza osoba tym dłużej zęby się przemieszczają.

Cytat
Imadelko
A implanty nie zawsze się przyjmują i co zrobisz jak się nie przyjmą? Lepiej aparat bo swoje to swoje zęby, kość ze swojego ciała a sztuczne będzie zawsze sztucznym. Pocierpisz i warto będzie. Ja mam 22 lata i juz rok nosze aparat stały i nie zaluje bo piękne zęby będe mieć.

No to życzę Ci żebyś się nie przeliczyła z tymi pięknymi zębami..;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-12 14:31 przez emm200.

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:31:20

a więc nie jestem stomatologiem tylko asystentką ale mogę coś pomoc ;) jak coś chcesz zaptyta to napisz na priv bo nie bardzo wiem co pisac ;p ale jak dla mnie ABSOLUTNIE aparat, implanty sa jednak duza ingerencja i sa bardzo bolesne, mimo znieczulenia, to jest proces długotrwały, nie hop siup i wychodzisz z nowym uśmiechem ;)

Cytat
emm200
Implantów nie mam..
Ale nosiłam aparat i kilka faktów:
Ortodąta mówił o:
- 1,5 roku w rzeczywistości nosiłam 3 lata.
-tylko o jednym łuku (górze) po czym stwierdził że przez to że zęby na górze zmieniły położenie potrzebny jest i na dół, czyli dodatkowe 2 tyś zł.
- mówił tylko o kosztach aparatu ,nawet słowem nie wspomniał że za wizyty co miesiąc się płaci, ok płaci , ale jak płaciłam od 200- 400 zł co miesiąc za wizytę , na której zmieniał mi tylko gumeczki.
- Za każdą część w aparacie się płaci, niektóre trzeba wymienić jak się zużyją albo jak zepsują , np zameczek jak spadnie , koszt dodatkowych 300 zł.
- miałam mieć super proste zęby, w efekcie mam po prostu prostsze niż miałam.
- miał być to całkowity koszt w granicach 3-4 tyś za całe leczenie , z jednym łukiem, przez ponad trzy lata jak by to zsumować kosztowało mnie to jakieś 20 tyś.
- zadjęcie aparatu kosztowało mnie 1200 zł (!) i mam na stałe na zębach taki drucik od wewnątrz i każdorazowe podklejenie go gdy się odklei kosztuję 200 zł, a odkleja się dość często. Czyli już zawszę muszę uważać co jem.



Wniosek: ja bym wstawiła implanty , jeden ok 2 tyś czyli bd Cię to kosztować 6 tyś, i efekt od razu, i nie męczysz się z aparatem, i warto zauważyć że im starsza osoba tym dłużej zęby się przemieszczają.
Cytat
Imadelko
A implanty nie zawsze się przyjmują i co zrobisz jak się nie przyjmą? Lepiej aparat bo swoje to swoje zęby, kość ze swojego ciała a sztuczne będzie zawsze sztucznym. Pocierpisz i warto będzie. Ja mam 22 lata i juz rok nosze aparat stały i nie zaluje bo piękne zęby będe mieć.

No to życzę Ci żebyś się nie przeliczyła z tymi pięknymi zębami..;]

straszne ceny podajesz... moge wiedziec gdzie mieszkasz? zamiast druciku mozna prosic plytke retencyjna, nosi sie ja rok :) a za podklejenie nie powinni ci absolutnie liczyc bo widocznie beznadziejnie kleja ze sie odkleja, u mnie koszt calkowity leczenia wyniosl mask 5 tys. nie wiem skad ta cena u Ciebie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-12 14:33 przez GaBrYsiAa1996.

Aparat vs implanty ??

12 sty 2012 - 14:33:19

Ja chyba też bym wstawiła te implanty na Twoim miejscu... Fakt, jest jakiś tam procent szans, że się nie przyjmą, ale malutki, z tego co piszesz, to chyba większa szansa jest, że te Twoje zęby nie wyjdą...

Nie zgadzam się z tym, że "swoje" zęby są najlepsze, musiałam już wyrwać wszystkie "swoje" ósemki, bo nie dawały mi życ ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

metamorfoza z czarnego na rudy h or n?